بازار آریا

آخرين مطالب

وقتی آب، دشمن می‌شود

چالش ضدعفونی محیط‌های فرآوری مواد غذایی خشک اقتصاد ايران

  بزرگنمايي:

بازار آریا - دنیای اقتصاد : ناتان میردامادی، کارشناس ارشد ایمنی مواد غذایی در شرکت مشاور بهداشت صنایع غذایی می‌گوید: حضور آب در محیط فرآوری مواد غذایی خشک و کم‌رطوبت، خطر ایمنی غذایی قابل توجهی را ایجاد می‌کند. این امر فرآیند تمیز کردن و ضدعفونی این مناطق را به چالش می‌کشد، به ویژه با توجه به اثرات مضر رشد میکروارگانیسم‌ها بر سلامت انسان.
میکروارگانیسم‌ها به رطوبت، دمای مناسب و فقط کمی زمان برای رشد نیاز دارند. برخی از ارگانیسم‌ها مانند مخمرها و کپک‌ها و میکروارگانیسم‌هایی مانند سالمونلا می‌توانند برای مدت طولانی در محیط‌های خشک زنده بمانند و فقط کمی رطوبت می‌تواند به عنوان یک کاتالیزور فوق‌العاده باشد. هنگامی که این پاتوژن‌ها شروع به گسترش می‌کنند، تاسیسات تولید مواد غذایی را ویران می‌کنند و باعث وقفه در تولید و شیوع بیماری‌های ناشی از غذای ناسالم می‌شوند. تا اواخر دهه 1990 بود که سالمونلا برای نخستین بار در غلات خشک شناسایی شد و حتی خطر آلودگی میکروبی در محصولات غذایی خشک و کم‌رطوبت نیز دیده شد. امروزه، صرف‌نظر از محیط فرآوری، به خوبی درک شده است که عوامل رطوبت‌زا و رشد میکروبی باید کنترل شوند.
رطوبت می‌تواند به روش‌های مختلفی وارد محیط‌های فرآوری مواد غذایی خشک شود. هنگامی که سیستم‌های تهویه کافی وجود نداشته باشد، ایجاد رطوبت و میعان مقصر معمول هستند. کارمندان همچنین ممکن است در صورت نبود کنترل‌‌های رایج، باقی‌‌مانده آب را از مناطق مرطوب در حین حرکت منتقل کنند. همچنین استفاده نادرست از آب هنگام نظافت و ضدعفونی محیط‌های خشک، دلیل بدیهی است که در آن می‌توان آب را وارد محیط خشک کرد.
از طرف دیگر، تمیز کردن و ضدعفونی موثر در محیط‌های خشک یک نگرانی بزرگ است، به ویژه با توجه به اینکه اکثر محصولات پاک‌کننده و ضدعفونی‌کننده موجود در بازار امروز عمدتا از آب تشکیل شده‌اند. چه در تمیز کردن سطوح تماس با غذا و چه کفپوش‌ها، در محیط‌های مرطوب و در محیط‌های خشک، چه در مکان‌های در معرض دید و چه در آن گودال‌ها و شکاف‌هایی که به سختی دیده می‌شوند، عوامل بیماری‌زا علاقه زیادی به پنهان شدن دارند. رطوبت می‌تواند چسبندگی آنها به سطوح را افزایش دهد و رشد میکروبی را بیشتر کند.
در محیط‌‌های فرآوری مواد غذایی خشک، این مشکل به‌‌ویژه به دلیل مخلوط شدن مواد خشک با رطوبت برای تشکیل خمیر، تشدید می‌شود. جرد تورگسون، مدیر توسعه کسب‌و‌کار در Pureline می‌گوید: اگر آب را به خط تولید ادویه وارد کنید، یک وضعیت کابوس‌وار اتفاق می‌افتد. به دلیل خطرات ناشی از آب، بسیاری از غذاسازها، صرف‌نظر از تحمل محیط فرآوری مواد غذایی در برابر رطوبت، به روش‌های خشکشویی و بهداشتی برای استفاده معمول آماده‌سازی می‌شوند. میردامادی می‌گوید: به‌طور کلی، همه بخش‌های صنایع غذایی شروع به درک اهمیت کنترل رطوبت به عنوان یکی از جنبه‌های مهم کنترل رشد میکروارگانیسم‌‌ها کرده‌‌اند. توجه به این نکته مهم است که بدون داشتن یک محیط تمیز، ضدعفونی کردن بی‌اثر خواهد بود.
پاک‌سازی در محیط فرآوری مواد غذایی خشک
در یک شرایط ایده‌آل، تمام تجهیزات و امکانات باید به یک روش تمیز شوند. اما با توجه به پیچیدگی طراحی تجهیزات، چیدمان و سطوح تاسیسات و فرصت برای آلودگی متقابل، به ویژه بین مناطق مرطوب و خشک، پروتکل‌های تمیزکاری سختگیرانه‌ای باید به‌طور خاص برای محیط اجرا شوند. کارشناسان توصیه می‌کنند همیشه در محیط‌های خشک از بالا به پایین با استفاده از برس‌ها و زداینده‌هایی که خاک‌ها را جارو می‌کند تمیزکاری را انجام دهید. سپس، خاک‌های شل شده را با یک دستگاه خلأ مجهز به فیلتر HEPA یا هوای فشرده بسیار کنترل شده، جارو کنید. هوای فشرده معمولا آخرین راه‌حل است، زیرا کاربران باید مراقب باشند که هوا صرفا خاک، میکروارگانیسم‌‌ها و آلرژن‌‌ها را از یک منطقه به منطقه دیگر نمی‌‌برد. پس از پاک کردن تمام آلودگی‌های قابل مشاهده، می‌توان از ضدعفونی‌کننده مورد تایید FDA برای پاک کردن باقی‌مانده‌ها استفاده کرد. هنگامی که تجهیزات تمیز شد، یک بازرسی بصری انجام دهید، روی آن را اسفنج بکشید و در صورت لزوم دوباره تمیز کنید. هنگامی که تمیز‌کاری تکمیل شد، زمان ضدعفونی کردن است.
بهداشت و بهسازی خشک
در ایالات‌متحده، ضدعفونی خشک سطوح تماس با مواد غذایی، نیاز به یک ضدعفونی‌کننده ثبت‌شده توسط EPA دارد، اما باید ماده‌ای باشد که رطوبت غیر‌ضروری ایجاد نکند. اگر ضدعفونی‌کننده تاییدشده باشد، نیازی به شست‌وشو نیست. میردامادی می‌گوید: چالش واقعی محیط‌‌های خشک و کم‌رطوبت، انجام یک ضدعفونی مفید و موثر در آن است. به عنوان مثال، در محیط‌های مرطوب، استفاده از فومرها می‌تواند سطوح را خیس و ضد‌عفونی کند که بسیار موثر و کامل است. اما در محیط‌های خشک، روش‌های ضدعفونی موجود دشوارتر است. او درباره نیاز به حذف آب می‌گوید که نمی‌توان محل‌های خشک را با کف ضد‌عفونی کرد. در برخی موارد به گندزدایی دقیق‌تری نیاز است. در این موارد، یک محلول گازی که قادر است در کل اتاق نفوذ کند و به تمام نواحی سطحی برسد، حتی آنهایی که چشم به راحتی نمی‌تواند ببیند، می‌تواند موثرترین روش باشد. به عنوان مثال، گاز تولید‌شده از دی اکسید کلر، محیط را بازنشانی کرده و آلودگی‌زدایی می‌کند. این گاز در هر گوشه‌ای نفوذ می‌کند و آرامش خاطر را درباره گندزدایی فراهم می‌کند. استفاده از گاز دی اکسید کلر که در محل تولید می‌شود، به صورت دیجیتالی نظارت و ثبت می‌شود تا اطمینان کافی حاصل شود.
رسیدگی به خاک‌های آلوده
گاهی اوقات، حذف خاک به‌ویژه با تکنیک‌های خشکشویی بسیار دشوار است. اگر برای از بین بردن زباله‌های موجود در تجهیزات مورد استفاده در یک محیط فرآوری خشک به آب یا بخار نیاز است، بهتر است قطعات لازم را جدا کرده و به یک دستشویی که در آن می‌توان از تکنیک‌های سنتی پاکسازی مرطوب استفاده کرد، منتقل کرد. قبل از بازگرداندن تجهیزات تازه تمیز شده و ضدعفونی شده به محیط فرآوری مواد غذایی، همه‌چیز باید کاملا خشک باشد تا از رشد میکروبی جلوگیری شود. محیط‌های فرآوری مواد غذایی خشک به ویژه درباره تمیز کردن و ضدعفونی کردن نیازهای منحصر به فردی دارند. میردامادی می‌گوید: یکی از مزایای گاز دی‌اکسید کلر این است که می‌تواند صددرصد موثر باشد. وقتی هر تصمیمی بر ایمنی تاثیر می‌گذارد، می‌خواهید آن را به درستی انجام دهید.
--> اخبار مرتبط سازوکارهای توسعه و بالندگی صنایع اینترنت اشیا، کلید تامین سلامت غذاها صنعت مواد‌غذایی و خطر ابتلا به عفونت‌‌‌های مقاوم تحول صنایع غذایی با استارت‌آپ‌های کشاورزی از گرم کردن مجدد این غذاها بپرهیزید

لینک کوتاه:
https://www.bazarearya.ir/Fa/News/717057/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

افتتاح و کلنگ زنی 883 پروژه در آذربایجان غربی

رشد اقتصادی ضامن رفع مشکلات معیشتی و رفاهی است

افتتاح و کلنگ‌زنی 55 پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرستان محلات

افتتاح و کلنگ زنی 174 پروژه عمرانی و طرح اقتصادی/شیوه، سیره و گفتمان دولت کار لحظه ای و شعاری نیست

حل و فصل توسعه سازماندهی تولید،بدهی ها و تنگناهای اقتصادی در برنامه هفتم توسعه

پیش بینی قیمت دلار در هفته سوم بهمن

بازدید وزیر کار از کارخانه کاغذ بیستون تأمین

کشور در حال خروج از بن بست اقتصادی است

کشور‌های اسلامی باید به‌دنبال یافتن مسیر‌های جدیدی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها باشند

افتتاح چند طرح عمرانی، آموزشی و اقتصادی در جهرم

بازدید نماینده ویژه وزیر تعاون، کار ‌و رفاه اجتماعی از کمپ‌های اسکان اضطراری مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی

دیدار علیرضا دبیر با وزیر و پیگیری اشتغال قهرمانان در وزارت نفت

کشور در حال خروج از بن بست اقتصادی است/ رشد صادرات وسرمایه گذاری

کشور در حال خروج از بن بست اقتصادی است/ رشد صادرات و سرمایه گذاری

تاکید روسیه بر تشکیل ارز واحد اورآسیایی

واردات گوشت تا اردیبهشت 1402؛ ذخیره‌سازی 14.5 هزار تن میوه شب عید

دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی با خانواده شهیدان «ملأ شریفی» به مناسبت میلاد حضرت علی (ع)

سرمایه‌گذاری 210 میلیارد تومان بخش خصوصی در صنایع معدنی جنوب استان بوشهر

تحقق رشد اقتصادی و فرهنگی کشور در سایه همدلی و انسجام

عملیات قدس باعث شگفتی صهیونیستها و رسانه های غربی شد

دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی با خانواده شهیدان «ملا شریفی» به مناسبت میلاد حضرت علی (ع)

افزایش تعرفه صادرات پیاز به 180 درصد

دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با خانواده شهیدان « فاضل بجستانی» به مناسبت میلاد حضرت علی(ع)

دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با خانواده شهیدان «فاضل بجستانی» به مناسبت میلاد حضرت علی (ع)

خبر خوش دولت ؛ با تعطیلی پنجشنبه ها موافقت شد

پیشنهاد هند به روسیه برای ساخت نفتکش مشترک در راستای دور زدن تحریم‌ها

مبارزه با فساد و حل مشکلات اقتصادی دغدغه دولت سیزدهم است

راه حل اصلاح مشکلات کشور با همراهی مردم است/ قوانین دست و پاگیر اقتصادی حذف شود

گزارش مسئولان از تریبون نمازجمعه، راستی‌آزمایی می‌شود/دولت و قانونگذاران؛ مانعان رشد اقتصادی

ابوترابی‌فرد: عدم شفافیت در بودجه آغاز ناکارآمدی‌هاست

حسن روحانی در مهار تورم موفق بود یا ابراهیم رییسی؟

اقتصاد کشور یک دهه تعطیل بود

دولت با تعطیلی پنجشنبه ها موافقت کرد

پشتوانه مردمی، پشتیبان نظام جمهوری اسلامی

تمرکز مسئولان بر حل مشکلات معیشتی مردم با شتاب بخشیدن به رشد اقتصادی و امید آفرینی ضروری است

حضور هزار و 700 شهروند در پویش ارتقا فرهنگ آپارتمان‌نشینی در منطقه هشت

خطیب جمعه تهران ابوترابی فرد: باید مردم بدانند کشور چگونه اداره می شود / «عدم شفافیت»، از دلایل کسری بودجه است

ابوترابی‌فرد، امام جمعه موقت تهران: روزی که مردم بدانند هر ریال بودجه برای کدام هدف هزینه می‌شود، روز جشن ملی است‌/ عدم شفافیت در بودجه آغاز ناکارآمدی‌هاست/ هر چه می‌گذرد فاصله ما با قواعد صحیح حکمرانی صحیح مالی بیشتر می‌شود

دولت با تعطیلی پنجشنبه ها برای رونق گردشگری موافقت کرد

اجرای الگوی کشت راهبردی اقتصادی است

امام جمعه قزوین: دستاوردهای دولت برای مردم تشریح شود

چمران: نرخ عوارض برای نوسازی بافت فرسوده رقم چندانی نیست

حسن روحانی در مهار تورم موفق بود یا ابراهیم رییسی؟ / آمار‌ها چه می‌گویند؟

مشکلات اقتصادی امروز نشأت گرفته از کوتاهی‌های گذشته است

کشورهای اسلامی باید به دنبال یافتن مسیرهای جدیدی برای بی‌اثر کردن تحریم‌های ظالمانه باشند

امام جمعه تهران: باید مردم بدانند کشور چگونه اداره می‌شود

تاکید بر حل مشکلات معیشتی با افزایش رشد اقتصادی

موفقیت شرکت‌های دانش بنیان در بی‌اثر کردن تحریم‌های اقتصادی

امام جمعه تهران: عدم شفافیت در بودجه آغاز ناکارآمدی‌هاست

ابوترابی: بیانات اخیر رهبر انقلاب پیوست اقتصادی بیانیه گام دوم برای تحول در کشور بود