بازار آریا

آخرين مطالب

بورس و سهام

ارزش سهام عدالت من چقدر شد؟

بازار آریا - بورس در هفته‌ای که گذشت رشد کرد و سهام عدالت نیز هم‌سو با شاخص کل بورس حرکت کرد. ارزش سهام عدالت این هفته چقدر شد؟

سیگنال‌های منفی از شاخص مدیران خرید

بازار آریا - طبق آخرین گزارش‌ها، شاخص مدیران خرید(شاخص PMI) مربوط به تیرماه ۱۴۰۱ در محدوده‌ی مناسبی قرار ندارد. بر اساس نظرسنجی مرکز پژوهش‌های اتاق ایران، شاخص مدیران خرید برای کل اقتصاد ایران در تیرماه معادل ۵۰.۱ واحد بوده است. طبق تعریف و فرمول شاخص مدیران خرید، این بدان معنی است که از نگاه مدیران خرید، اقتصاد ایران در تیرماه به نسبت ماه قبل هیچ تغییر مثبت و محسوسی نداشته است. در این مقاله به تحلیل شاخص مدیران خرید خواهیم کرد.

ضرورت هدایت سرمایه‌های سرگردان به سمت تولید

بازار آریا - یکی از ابزارهای بانک مرکزی در راستای رشد اقتصادی کشور، بهره‌گیری از عملیات بازار باز است؛ این ابزار به عنوان یکی از سیاست‌های پولی و بانکی می‌تواند بازار دارایی را کنترل و نقدینگی سرگردان را به سمت تولید هدایت کند.

نگاهی بر آخرین روز معاملات بورس و فرابورس

بازار آریا - در جریان معاملات امروز، چهارشنبه، ۱۹ اَمرداد، شاخص هم‌وزن با یک هزار و ۳۴۲ واحد کاهش به رقم ۳۸۹ هزار و ۶۰۲ واحد رسید؛ شاخص کل بورس تهران نیز با کاهش ۳ هزار و ۴۷۳ واحدی به رقم یک میلیون و ۴۴۸ هزار واحد رسید.

عرضه ۹۸ هزار تن وکیوم باتوم در بورس کالا

بازار آریا - تالار حراج باز بورس کالای ایران امروز چهارشنبه ۱۹ مرداد ماه میزبان عرضه ۹۸ هزار تن وکیوم باتوم، ۴ هزار و ۴۴۰ تن استایرن منومر، یک هزار و ۱۰۰ تن دی اتیل هگزانول، ۲۰ تن تولوئن و ۱۸ تن متیلن دی فنیل دی ایزوسیانات است.

دستور رئیسی به وزیر اقتصاد درباره بورس

بازار آریا - رئیس‌جمهور از اهتمام جدی دولت برای حفاظت از منافع مردم و سهامداران در بازار سرمایه خبر داد و بر ضرورت شفافیت و ثبات مقررات در این بازار تأکید کرد.

دورنمای روشن بازار سرمایه در گرو شفافیت

بازار آریا - آخرین تحولات مربوط به بازار سرمایه در جلسه ستاد اقتصادی دولت مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی در راستای ثبات‌بخشی و بهبود روند این بازار اتخاذ شد.

افزایش ذخایر نفت خام امریکا باعث کاهش قیمت نفت شد

بازار آریا - قیمت نفت در آغاز معاملات روز چهارشنبه پس از اینکه داده‌های صنعتی نشان داد ذخایر نفت خام امریکا به طور غیرمنتظره‌ای در هفته گذشته افزایش یافته است، کاهش یافت؛ این موضوع حکایت از کساد بالقوه در تقاضا دارد.

۶۰۰۰ میلیارد تومان؛ مجموع واریزی‌ها به صندوق تثبیت بازار سرمایه

بازار آریا - رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه ضمن تشریح آخرین وضعیت تزریق منابع از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه بر این موضوع تاکید کرد که یک ریال از منابع صندوق تثبیت از بازار سهام خارج نشده است.

پیش‌بینی بورس امروز / ۵ سیگنال جدید برای سهامداران

بازار آریا - شاخص کل بورس دیروز رشد کمتر یک درصدی داشت. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس روند متعادل رو به پایینی را تجربه کند.

عوارض دولتی برای واردات کاهش یابد

بازار آریا - برای سرعت بخشی توسعه در بخش معادن باید از تمامی فرصت‌ها استفاده و زمینه را برای واردات ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز معدنی فراهم کرد.

بورس تهران در پی توسعه بازار مشتقه / مطالبه فعالان بازار سرمایه محقق می‌شود؟

بازار آریا - توسعه بازار مشتقه و به اصطلاح دوطرفه شدن بازار سرمایه از مطالبات فعالان بوده که در این راستا بورس تهران با جدیت به دنبال توسعه بازار ابزارهای نوین مالی است.

بورس تهران پیگیر مطالبات فعالان بازار سرمایه در خصوص توسعه بازار مشتقه

بازار آریا - توسعه بازار مشتقه و به اصطلاح دوطرفه شدن بازار سرمایه از مطالبات فعالان بوده که در این راستا بورس تهران با جدیت به دنبال توسعه بازار ابزارهای نوین مالی است. در همین راستا، از اصلاح ریزساختارهای بازار گرفته تا پیگیری استقرار زیرساخت های فنی، اقداماتی بوده که در حوزه ابزار مشتقه در سال ۱۴۰۱ شروع شده و ادامه‌دار خواهد بود.

روز سبز گروه زراعت | تحلیل تکنیکال شاخص گروه زراعت

بازار آریا - شاخص گروه زراعت از آبان ماه سال ۱۳۹۹ تا کنون در روندی صعودی (باشیب ملایم) قرار داشته است؛ چراکه کف ها در شاخص این گروه طی این مدت همواره بالاتر آمده اند.

احتمال جایگزینی یک شاخص جدید به جای شاخص کل

بازار آریا - برای نشان دادن وضعیت کامل تری از بازار سرمایه باید شاخص‌های مختلفی مانند قیمت، هم وزن و صنایع عمده بازار را در کنار شاخص کل آورد.

بخشنامه معافیت مالیاتی گواهی سپرده‌ کالایی ابلاغ شد/ کالاهای جدید از راه می‌رسند

بازار آریا - سرانجام پس از ماه‌ها انتظار و با پیگیری‌های وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و همراهی سازمان امور مالیاتی، بخشنامه معافیت مالیاتی گواهی سپرده کالایی براساس قانون بودجه ۱۴۰۱ از سوی رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغ شد. بدین ترتیب مالیات بر ارزش افزوده همه کالاهایی که در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس های کالایی کشور پذیرش و معامله می‌شوند، مشمول نرخ صفر مالیاتی است.

عرضه ۱۱ هزار و ۳۶۹ تن انواع فراورده‌های هیدروکربوری

بازار آریا - بورس انرژی ایران روز سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ میزبان عرضه ۱۱ هزار و ۳۶۹ تن انواع فراورده‌های هیدروکربوری است. در این روز بیش از ۷ هزار ۷۰۰ تن متانول در تابلوی فروش داخلی قرار می‌گیرد.

مسیر بورس در سایه برجام؛ تحلیل ارتباط بورس و برجام

بازار آریا - روز گذشته دور نهایی مذاکرات هسته‌ای در وین به پایان رسید، حال مذاکره‌کنندگان باید در خصوص پیش‌نویس نهایی توافق تصمیم‌گیری کنند. سوال سرمایه‌گذاران این است که واکنش بازارهای مالی به توافق «احتمالی» چیست؟ طبیعتا بازار سهام به واسطه تنوع بالای صنایع موجود در آن، واکنشی متفاوت از سایر بازارها خواهد داشت. در این مقاله به تحلیل ارتباط بورس و برجام خواهیم پرداخت.

پذیرش ۸ کالا و محصول جدید در بورس کالا

بازار آریا - براساس اطلاعیه های جدید مدیریت پذیرش بورس کالای ایران، نبشی فولادی، قیر، شمش طلا، اسید ترفتالیک و میلگرد فولادی ۶ شرکت برای عرضه در بازار اصلی پذیرش شدند.

بیشترین ارزش معاملات بازار به گروه خودرو رسید

بازار آریا - گروه فرآورده‌های نفتی با داد و ستد بیش از ۳۸۲ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۵۵ میلیارد تومان توانست بیشترین ارزش معاملات بازار را از آن خود کند.

ارزش معاملات در بورس کالا به بیش از ۱۳.۹ همت رسید

بازار آریا - در هفته منتهی به ۱۴ مرداد ماه ۲ میلیون و ۹۴ هزار و ۱۱۵ تن انواع کالا به ارزش ۱۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در بازار فیزیکی بورس کالا دادوستد شد که نسبت به هفته ماقبل به ترتیب رشد یک و ۱۱ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

بازگشت سود فروش خودرو به جیب سهامداران از مسیر بورس کالا

بازار آریا - با عرضه خودرو در بورس کالا، روند فروش شرکت‌ها شفاف و در یک محیط رقابتی صورت می‌گیرد. به گفته یکی از کارشناسان بازار سرمایه با عرضه خودرو در بورس کالا به مرور فاصله نرخ فروش از درب کارخانه تا بازار آزاد کاهش می یابد.

انتشار ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق اجاره سهام شرکت بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر

بازار آریا - معاون تامین مالی شرکت تأمین سرمایه دماوند درباره جزئیات انتشار اوراق اجاره شرکت بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر (بانی) گفت: اوراق اجاره مبتنی بر سهام شرکت بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر (سهامی عام) به مبلغ ۲۰،۰۰۰ میلیارد ریال با نرخ ۱۸ درصد سالیانه با مواعد پرداخت سود هر سه ماه یکبار و با عمر اوراق ۴ سال از ۱۸ مرداد ماه تا ۲۲ مرداد ماه سال ۱۴۰۱ به مدت ۳ روز کاری منتشر خواهد شد.

فرصت ها و چالش های عرضه خوراک پالایشگاه ها از مسیر بازار سرمایه برای ذینفعان

بازار آریا - در ماده ۱۳ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور آمده است: تمامی پالایشگاه های کشور مشروط به پرداخت و تسویه وجوه نفت خام و میعانات گازی خریداری شده تحویلی به قیمت هر بشکه نود و پنج درصد (۹۵ ٪) تحویل روی کشتی (فوب) خلیج فارس و به‌ صورت نقدی یا اعتبار اسنادی یک ‌ماهه به شرکت دولتی ذی ‌ربط تابعه وزارت نفت، مجازند فرآورده‌ های نفتی مازاد بر نیاز داخلی را راساً صادر کنند و دولت مکلف است سالانه سهم صندوق توسعه ملی را پرداخت کند.

«فرآورده‌های نفتی» در صدر معاملات بورسی

بازار آریا - در جریان معاملات امروز، شنبه، ۱۵ اَمرداد، گروه فرآورده های نفتی با ۲۲ هزار و ۶۵۲ معامله به ارزش ۲ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال همچنان در صدر گروه‌های بورسی قرار گرفت

رشد حجم و ارزش معاملات در هفته پر نوسان بازارها

بازار آریا - بازارهای فرابورس طی هفته‌ای که گذشت اندکی بزرگ شدند و شاهد رشد ۰.۴۴ درصدی ارزش بازار بودیم، این در حالی بود که آیفکس فرابورس بعد از افت‌وخیزهای هفته گذشته، سرانجام در همان سطح هفته اول اَمردادماه ثبت شد.

عرضه صکوک اجاره ۲۰ هزار میلیارد ریالی صنایع و معادن غدیر

بازار آریا - با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر (سهامی عام) به مبلغ ۲۰ هزار میلیارد ریال از طریق بورس اوراق بهادار تهران از روز سه‌شنبه ۸ اَمرداد۱۴۰۱ به مدت سه روز کاری در نماد صغدیر۵۰۵ عرضه عمومی خواهد شد.

شهرداری تهران آماده فروش املاک مازاد در بورس کالاست

بازار آریا - شهرداری تهران از آمادگی برای عرضه املاک در بورس کالا خبر داده است. از نگاه مدیران شهرداری تهران بورس کالا بستر شفافی است که به واسطه آن، فروش املاک مازاد شهرداری میتواند در شرایط رقابتی بسیار سریع انجام گیرد.

سود سهام عدالت سال ۱۴۰۰ چه زمانی واریز می‌شود؟

بازار آریا - دستیار رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که قرار است سود سهام عدالت سال ۱۳۹۹ دو برابر شود. این سود دو برابری چه زمانی پرداخت خواهد شد؟

بازارهای مالی در دو راهی رکود تورمی اقتصاد جهانی

بازار آریا - بعد از شیوع کرونا، اقتصاد جهانی مسیر نزولی و رکود را در پیش گرفت، از این‌رو بانک‌های مرکزی در سراسر دنیا ناچارا برای حمایت از تولید و جلوگیری از تداوم رکود اقتصادی، نقدینگی زیادی را به اقتصاد تزریق کردند.

خروج ریپو از انجماد/ ارزش ریپو در سال ۱۴۰۱

بازار آریا - آمارها نشان می‌دهد پس از آنکه در عملیات‌های بازار باز که در تیرماه اجرا شد و مقدار ریپو به صورت ثابت در سطح حدود ۶۰هزار میلیارد تومان باقی مانده بود.

تداوم ریزش قیمت دلار در بازار آزاد/ نرخ دلار زیر ۳۰ هزار تومان می‌آید؟

بازار آریا - قیمت دلار در بازار آزاد امروز به زیر ۳۱ هزار و ۳۰۰ تومان رسید. آیا ممکن است دلار کمتر از ۳۰ هزار تومان نیز برسد؟ در چه شرایطی این ارز وارد کانال ۲۸ هزار تومان می‌شود؟

ماجرای سهام متولدین ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ چیست؟

بازار آریا - سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت اعلام کرد: به متولدین سال ۱۴۰۰، یک میلیون تومان و متولدین سال ۱۴۰۱، یک و نیم میلیون تومان سهام تعلق می‌گیرد.

تأمین مالی سه بنگاه اقتصادی به کمک اوراق مالی اسلامی

بازار آریا - وجود ابزارهای مالی و سرمایه‌گذاری متنوع منطبق با نیاز بنگاه‌ها و شرایط اقتصادی کشور و ویژگی‌های رفتاری سرمایه‌گذاران، منجر به هدایت بهینه نقدینگی اقشار مختلف جامعه به سمت بنگاه‌های اقتصادی و بخش واقعی اقتصاد می‌شود که این موضوع رونق و جهش تولید را به دنبال خواهد داشت.

ساير مطالب

دانشگاه بین‌المللی اهل بیت(ع) وضعیت زنان در افغانستان را بررسی می‌کند

برگزاری نشست مشترک معاون رییس جمهور با هیاتی از کشور لبنان

طرح «برنامه کسب‌وکار‌های پایدار خانواده‌محور» ظرف 15 روز رونمایی می‌شود

دیدار معاون رییس جمهور با خانواده شهدا، ایثارگران و بانوان نخبه ارتش

وزارت کار و رفاه بودجه 1401 را "خانواده" محور تدوین می‌کند

زنان بسیجی در 4 دهه این نظام جریان ساز و تحول آفرین بودند

نقش زنان در دفاع مقدس کمتر مورد توجه قرار گرفته است

در بیان نقش زنان در عرصه مقاومت و دفاع مقدس کم کار شده است

تلاش تامین اجتماعی برای توسعه پوشش بیمه همگانی حائز اهمیت است

رونمایی از برنامه جامع معاونت امور زنان و خانواده

اطلاعیه

تاکید بر معرفی الگوی سوم از زن مسلمان

نشست هماهنگی ستاد بزرگداشت مقام زن و روز مادر برگزار شد

تمامی هزینه‌های درمان ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گرفت +فایل صوتی

بازدید معاون رییس جمهور از موسسه روزبه- فیلم

نشست معاون رییس جمهور با فعالان دانشگاهی زنجان- فیلم

بازدید معاون رییس جمهور از موسسه خیریه روزبه- فیلم

افتخاری: الگوی وحی، والاترین الگوی زنان است

بیمه قالیبافان از سوی اعضای فراکسیون زنان پیگیری می‌شود

پرداخت تسهیلات به صندوق خرد زنان عشایر در فارس

ما در برابر همه انتظارات مردم، مسئولیت داریم

دولت سیزدهم شرایط وضعیت نابسامانی را به ارث برده است

معاون رییس جمهور: تشکل‌های مردمی پشتوانه توسعه کشور هستند

برگزاری نشست هم اندیشی زنان کارآفرین با معاون رییس جمهور

گام برداشتن در مسیر کارآفرینی و تولید، مجاهدت است

معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهوری وارد زنجان شد

دیدار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اعضای شورای شهر کاشمر و کوهسرخ و برخی از کارآفرینان حوزه زنان

خوب است برای پشتیبانی از تولیدات داخلی، پویش "جهیزیه فقط ایرانی" راه بیافتد

دیدار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با مدیر حوزه‌ علمیه خواهران

رسیدگی به مطالبات مردمی از اولویت های معاونت امور زنان و خانواده می باشد

ایجاد تحول در حوزه زنان و خانواده با هم افزایی و تعامل بیشتر

بازدید معاون امور زنان و خانواده دولت سیزدهم از شهرک صنعتی شمس‌آباد

الهامی مدیرکل امورزنان و خانواده شد

نقش مادری نباید منافاتی با حضور فعال و موثر در جامعه داشته باشد

حضور معاون رییس جمهور در برنامه صبح به خیر ایران - فیلم

شهادت‌طلبی زنان ایرانی در گذر تاریخ

داستان مادر شهیده عشق

دیدار معاون رییس جمهور با جمعی از پژوهشگران حوزه خانواده

رونمایی از «برنامه کسب و کارهای پایدار خانواده محور» در هفته پیش رو

نشست تجلیل از خانواده های فرزندپذیر برگزار شد

تکذیبیه

نامه خانم دکتر خزعلی به کلیه وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی

پیکر مطهر نخستین بانوی شهید مفقودالاثر کشف شد

انفاق و کمک رسانی عامل تثبیت ایمان، تقوا، آرامش نفس و رسیدن به حیات طیبه

اشتغال‌زایی و کارآفرینی بانوان با رویکرد خانواده محور

نشست مشترک معاونت ریاست جمهور و ستاد دیه کشور برگزار شد

نیازهای دانش‌آموزان و مدارس باید شناسایی و رفع شود

تعاملات علمی با کشورهای اسلامی مزیت اصلی گردشگری سلامت است

پاسخ به نگرانی‌ها درباره تبعاتِ بخشنامه دورکاری زنان

آموزش و شناخت گام نخست نقش آفرینی زنان در پدافند غیرعامل

تاکید سردار جلالی بر نقش زنان در پدافند غیرعامل

آخرین جزئیات اجرای قانون بیمه درمان ناباروری برای زنان

نظارت دو هفته‌ای فراکسیون زنان بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی برای دورکاری مادران

خانم دکتر خزعلی معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با استاندار خراسان رضوی دیدار و گفت و گو کرد

معاون رییس جمهوری با نخستین زن اسیر ایرانی جنگ تحمیلی دیدار کرد

تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه برای بهره مندی از حقوق شهروندی ضروری است

صندوق های خرد برای توسعه اشتغال زنان روستایی افزایش می یابد.

اعطای تسهیلات 100 میلیون تومانی برای ازدواج مجردین روستایی دهه 60

ساختار حضور زنان در کلانتری ها باید بازنگری شود

ایجاد کارگاه های کوچک در روستاها برای جلوگیری از مهاجرت ضروری است

نامه ریاست سازمان اداری استخدامی مبنی بر مجوز استفاده از دورکاری صادر شد

تدوین طرح جامع زن و خانواده در کشور

دیدار معاون رییس جمهور با آیت الله العظمی علوی گرگانی

تشکیل شورای فقهی در خصوص موضوعات زنان و خانواده

دیدار معاون رییس جمهور با آیت الله العظمی مکارم شیرازی در قم

دیدار معاون رییس جمهور با حضرت آیت الله نوری همدانی

دیدار معاون رییس جمهور با آیت الله سعیدی، امام جمعه قم و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)

معاون رییس جمهوری: آسیب‌زدایی از محیط خانواده با جدیت پیگیری می‌شود

شرایط بیمه شدن زنان خانه‌دار و دختران مجرد

دیدار معاون رئیس جمهور با حجت الاسلام شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران

دیدار نماینده فعالین اجتماعی مالزی با معاون رییس جمهور

مهارت آموزی زنان روستایی مانع مهاجرت می‌شود

پزشکان ایثارگر جهادی به زندان زنان استان تهران رفتند

برگزاری اولین نشست هماهنگی حضور زنان ایرانی در اکسپو 2021

پس از سخنان رهبری؛ «حوض خون» به چاپ سوم رسید

پیچ و خم تبعیض‌های جنسیتی در اشتغال زنان

خیرّان برای آزادی زنان زندانی وارد میدان شوند

توجه به اشتغال و آموزش زنان مهمترین اصل در ندامتگاه است

نشست معاون رییس جمهور با شبکه ارتباطی سازمان‌های غیردولتی زنان

رفع آسیب های متوجه خانواده، مهمترین ماموریت دانشگاه حضرت معصومه(س) است

اولین نشست هم اندیشی دبیرخانه ستاد ملی زن و خانواده

مادران و همسران رسالتی سرنوشت‌ساز در جامعه اسلامی دارند

ایجاد صندوق حمایتی برای زنان سرپرست خانوار و دختران با نیاز‌های ویژه

تحصیل مجازی مادران دانشجو/ طرح حامی مادر در کدام واحد دانشگاهی اجرا می‌شود؟

مشاغل خانگی، راهی برای کاهش نرخ بیکاری

مادران دارای کودک زیر 6 سال یا دبستانی می توانند به دورکاری ادامه دهند

نشست نقش بانوان تقریبی در تکوین تمدن اسلامی

تدوین برنامه جامع برای توانمندسازی زنان

با حضور معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده؛ بهره ‌برداری از 8400 طرح اشتغال بانوان سرپرست خانوار در اختتامیه «بانوی برکت»

لزوم پیگیری مشکلات دختران بازمانده از تحصیل در هرمزگان

صدور بیش‌از 5 هزار شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی

امضای تفاهم‌نامه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با معاونت توسعه روستایی

حضور معاون امور زنان و خانواده در مراسم هفته ملی سلامت بانوان ایران

حضور فعال زنان روستایی در بخش مدیریتی در شورای روستاها ، دهداری هاو بخشداری ها

مناسک گران و محدودکننده«فرزندآوری»

«زنان، مدیریت سلامت، مهار کرونا»، شعار هفته ملی سلامت بانوان "سبا"

اثرگذاری زنان روستایی در توسعه اقتصاد

حضور در بین مردم در قضاوت و تصمیم‌گیری‌های مسئولان تأثیرگذار است.

در سفر استانی معاون رییس جمهور؛ دیدار با نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز

دیدار با بانوان عشایر و کشاورزان شهرستان بیضا