بازار آریا

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

بازار آریا - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

بازار آریا - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

بازار آریا - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

بازار آریا - تهران- ایرنا- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

بازار آریا - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

بازار آریا - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

بازار آریا - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

صدور بیش از هزار اخطاریه برای آلوده کنندگان خاک در خراسان رضوی /رسیدگی به ۴۹ شکایت با موضوعیت پسماند

بازار آریا - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در ارتباط با وضعیت حفاظت از خاک در استان گفت:بیش از هزار اخطاریه به واحدهای آلاینده خاک دراستان طی یک سال اخیر ابلاغ شده است.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

بازار آریا - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

بازار آریا - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

بازار آریا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

بازار آریا - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

بازار آریا - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

بازار آریا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

بازار آریا - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

بازار آریا - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

بازار آریا - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

ششمین نشست مرکز منطقه‌ای رامسر با حضور معاون سازمان محیط زیست برگزار شد

بازار آریا - ششمین نشست مرکز منطقه ای رامسر درتاریخ ۱۲ آذرماه ۹۹ برابر با دوم دسامبر ۲۰۲۰ در سالن جلسات سازمان حفاظت محیط زیست با حضور احمد رضا لاهیجان زاده معاون سازمان حفاظت محیط زیست به صورت وبینار برگزار شد .

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

بازار آریا - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

بازار آریا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

بازار آریا - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

سهم ۹۵ درصدی صنایع اصفهان در انتشار ذرات معلق PM۲.۵

بازار آریا - رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مطالعات سیاهه انتشار آلودگی هوای اصفهان، گفت: نتایج این مطالعات نشان می دهد که منابع ثابت (صنایع و کارخانه ها) ۹۵ درصد و منابع متحرک ( انواع وسایل نقلیه) پنج درصد در آلودگی هوای این کلانشهر سهم دارند.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

بازار آریا - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

بازار آریا - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

بازار آریا - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

بازار آریا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

کاشت ۱۳۰ اصله نهال در حاشیه تالاب بین المللی زریوار

بازار آریا - به مناسبت گرامیداشت هفته مبارک بسیج با همکاری بسیج ادارات سپاه مریوان و اداره حفاظت محیط زیست مریوان ۱۳۰ اصله نهال در حاشیه تالاب بین المللی زریوار کاشته شد.

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

بازار آریا - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

قرق اختصاصی ۱.۸ درصد خاک استان یزد

بازار آریا - پمدیر کل محیط زیست استان یزد گفت: ۱.۸ درصد خاک استان یزد توسط بخش خصوصی در قالب قرق های اختصاصی با نظارت محیط زیست مورد حفاظت قرار گرفته است.

افزایش ضریب حفاظتی تنوع زیستی در قزوین

بازار آریا - مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان قزوین گفت: اداره کل محیط زیست استان قزوین در راستای افزایش ضریب حفاظتی گونه‌های حیات وحش به ساماندهی تیم‌های بازرسی و نظارتی در مناطق مختلف اقدام کرده است.

۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم آنلاین شدند

بازار آریا - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم برخط کنترل آلاینده های محیط زیست شدند.

ساير مطالب

مردم ترکیه محتاج نان شب شدند

شاخص بورس تهران روی دور ریزش

قاچاق خاک از کشور صحت دارد؟

راننده بی‌گواهینامه دیگر بیمه ندارد

چرا صادرات ایران به سوریه کم است؟

نهاد حاکمیتی در اجرای قوانین تبعیض قایل نباشد

ژاپنی ها در سنگاپور استایرن بوتادین تولید می کنند

جنجال ممنوعه‌ها؛ از "بوش" تا "یاماها"!

ادامه روند نزولی در بورس

بازار مسکن؛ رکود در خرید و فروش، صعود در اجاره‌بها

آشفته بازار نهاده های بی نهاد

نیروگاه بوشهر چه زمانی راه اندازی می شود و چه تاثیری در تامین برق کشور دارد؟

افت دلار در کانال 28 هزار تومان

تاکید رئیس جمهور بر فروش فوری اموال مازاد دولتی

مدیر عامل فرا بورس در یک قدمی بازار متشکل ارزی

جنجال ترخیص کالاهای دپو شده در گمرک تمامی ندارد/از بوش تا یاماها!

صفر تا صد راهنمای خرید سرویس آشپزخانه

مکرون: از فعالیت آژانس در ایران حمایت می‌کنیم

قیمت سکه و دلار در بازار امروز

نخست‌وزیر اسکاتلند در کنار عهدنامه امام علی(ع)

محدودیت کرونایی سینما‌ها لغو شد

ورود آلات موسیقی به ایران ممنوع شد

وضعیت قرمز 22 ایستگاه کیفیت هوای تهران

این وضعیت هوای تهران است

صدور حکم پرونده 130میلیون یورویی در اصفهان

ریحانا، خواننده مشهور، قهرمان ملی باربادوس شد

آغاز گفتگو‌های کارگروه «لغو تحریم‌ها» در وین

تهران، چهارمین شهر آلوده جهان

قیمت مس 121 دلار بالا رفت

افت و خیز قیمت آلومینیوم در بورس لندن

روند افزایشی طلا ازسرگرفته شد

میرکاظمی:بودجه 1401 با فرض تداوم تحریم‌ها بسته شده است

185 کیلومتر مترو در شهرهای جدید در حال تکمیل است

وزیر کار: 3 بودجه برای تحقق زیست‌بوم اشتغال نیاز است

هشدار سخنگوی صنعت برق به ماینرها!

ضرب الاجل 20 روزه قالیباف برای واگذار کردن 32 هزار میلیارد اعتبار اشتغال به استان ها

مسیر کاغذی شکایت‌های مالیاتی حذف شد

رکوردی جدید در عرصه تجاری ایران/ عبور یک میلیون و 153 هزارتن کالای خارجی در آبان سال 1400

تاکید رئیس جمهور بر فروش فوری اموال مازاد دوتی

چرا دلار در بازار باز هم بالا رفت؟

ترکمنستان؛ دروازه دسترسی ایران به آسیای مرکزی/ اراده اعضای اکو برای تداوم همکاری‌ها

ثمره دیپلماسی انرژی 100 روزه دولت، توافق سه‌جانبه سوآپ گاز

شفافیت اقتصادی نگرانیِ سرمایه‌گذاران آذربایجان‌غربی را از بین می‌برد

درخشان: رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت تدبیری خلاقانه برای برون‌رفت از مشکلات پیدا کنند

دادستان قزوین: همکاری دستگاه قضا و سپاه در حل مشکلات جامعه اثرگذار است

تخلف وزارت نیرو در عدم اجرای قانون برنامه ششم برای رسیدگی به قوه قضائیه رفت

گزارش کمیسیون اقتصادی درباره تخلف وزارت نیرو در تامین برق/ عقب ماندگی در تولید برق جدید

افشای اولین تصویر از گوشی اقتصادی Vivo S12

گزارش کمیسیون اقتصادی درباره عملکرد وزارت نیرو در اجرای قانون برنامه ششم توسعه

دنیامالی: مجلس در مورد معیشت، کنترل تورم و رونق اقتصادی به دولت کمک می‌کند

پیش‌بینی رشد 8درصدی اقتصاد

باز داستان افزایش نرخ بلیت شناورهای مسافری/ معاون اقتصادی استاندار: کارگروه تخصصی ایجاد شود

تهران، در یک قدمی عضویت در اتحادیه اقتصادی اوراسیا/ صادرات ایران به ارمنستان در 8 ماهه سال 1400 بیش از 300 میلیون دلار بوده است

تخصیص آب در سازمان محیط زیست مدیریت شود/ آب، نیازمند قیمت گذاری اقتصادی

آقای بایدن، برو

تخلف وزارت نیرو در زمینه تامین برق به قوه قضائیه ارسال شد

نماینده مجلس: با بالاترین نرخ بیکاری مواجه هستیم

آقای رئیسی به قراردادهایی که باعث استثمار کارگران می‌شود پایان دهید

نگاهی به وضعیت اقتصادی آمریکا

عرضه اولیه سغدیر 20 آذرماه در بورس کالا

تحلیل تکنیکال نماد فروس | 9 آذر 1400

تحلیل تکنیکال نماد فباهنر | 9 آذر 1400

خبرنگار کیهان، معاون منطقه آزاد کیش شد

سخنگوی دولت: امر‌وز کسی دغدغه واکسن ندارد

رونمایی از پوستر رسمی «بندر بند»

صعود بازار‌ها در واکنش به آغاز مذاکرات وین

تندر 90 امروز 395میلیون تومان شد

چالش‌های تامین مالی در بازار سرمایه

افزایش ارزش سهام شرکت‌های استارتاپی در بحران کرونا

بورس کالا، فرصتی جدید در توسعه روابط تجاری ایران و سوریه

روند قیمت بیت‌کوین شکسته‌ خواهد شد؟

وضعیت آماده باش در بازار ارز

«بحران آب و نقش صنعت و رسانه»، موضوع قسمت دوم بازارچه

چرخه تولید با هدایت نقدینگی مدیریت می‌شود

دولت سیزدهم راه‌آهن را با مشکلات حاد تحویل گرفت

هشدار جدی درباره فروش 4 درصد سهام ایران خودرو و سایپا

اجاره مسکن در تهران 55 درصد رشد کرد

بی اخلاقی رسانه‌ای به سبک «خبرگزاری مهر» / علت ایجاد هجمه برعلیه خاندوزی چیست؟

نگرانی از دست دادن سهم بازارهای صادراتی برای صنعت لوازم خانگی وجود دارد

معرفی قابلیت‌ HDR10+ Adaptive در تلویزیون‌های سامسونگ

اعتبار اشتغال زایی ماه آینده در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد

انتقاد یک فعال کارگری از طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی/ برای جهاد اقتصادی نباید از ظرفیت نوجوانان استفاده شود

برگزاری هشتمین نمایشگاه کیش اینوکس 2021 در جزیره کیش

بودجه 1401 با فرض ادامه تحریم‌ها تدوین شد/ پیش بینی رشد 8 درصدی اقتصاد

برگزاری هشتمین نمایشگاه کیش اینوکس 2021 در جزیره کیش +گزارش تصویری

دستور جدید رئیس جمهور برای جبران کمبودمنابع مالی، تثبیت قیمت ها و آرامش بازار

مولدسازی اموال مازاد دولت، سریعاً اجرایی شود

ایران و سوریه در مسیر تامین منافع دو کشور

با کره جنوبی در جنگ اقتصادی مقابله به مثل می‌کنیم

دستور رئیسی درباره مولدسازی اموال مازاد دولت

حذف ارز 4200 تومانی و ملاحظاتی برای کاهش فشار به مردم

قرارداد سوآپ گازی مبادلات اقتصادی ایران با همسایگان را افزایش می‌دهد

رییس جمهور پیش از حضور در دولت حل معضل واکسن را آغاز کرد/ اقدامات اقتصادی دولت بدون دست بردن به جیب مردم انجام شده است

دولت سریعا کنترل قیمت اجناس و کالاهای اساسی را رقم بزند

رسالت اصلی کمیته امداد توانمندسازی مددجویان است

ارائه نکردن فهرست اموال مازاد دولت توسط مدیران قانون‌شکنی است

آقای احمد نادری، این را بخوان، ما که بغض کردیم

تدوین بودجه 1401 با فرض ادامه تحریم‌ها

نگرانی‌ها در کمبود گاز صنایع برطرف می‌شود؟

مذاکره‌کنندگان ایرانی به کشور باز می‌گردند؟