بازار آریا

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

بازار آریا - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

بازار آریا - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

بازار آریا - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

بازار آریا - تهران- ایرنا- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

بازار آریا - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

بازار آریا - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

بازار آریا - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

صدور بیش از هزار اخطاریه برای آلوده کنندگان خاک در خراسان رضوی /رسیدگی به ۴۹ شکایت با موضوعیت پسماند

بازار آریا - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در ارتباط با وضعیت حفاظت از خاک در استان گفت:بیش از هزار اخطاریه به واحدهای آلاینده خاک دراستان طی یک سال اخیر ابلاغ شده است.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

بازار آریا - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

بازار آریا - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

بازار آریا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

بازار آریا - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

بازار آریا - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

بازار آریا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

بازار آریا - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

بازار آریا - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

بازار آریا - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

ششمین نشست مرکز منطقه‌ای رامسر با حضور معاون سازمان محیط زیست برگزار شد

بازار آریا - ششمین نشست مرکز منطقه ای رامسر درتاریخ ۱۲ آذرماه ۹۹ برابر با دوم دسامبر ۲۰۲۰ در سالن جلسات سازمان حفاظت محیط زیست با حضور احمد رضا لاهیجان زاده معاون سازمان حفاظت محیط زیست به صورت وبینار برگزار شد .

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

بازار آریا - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

بازار آریا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

بازار آریا - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

سهم ۹۵ درصدی صنایع اصفهان در انتشار ذرات معلق PM۲.۵

بازار آریا - رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مطالعات سیاهه انتشار آلودگی هوای اصفهان، گفت: نتایج این مطالعات نشان می دهد که منابع ثابت (صنایع و کارخانه ها) ۹۵ درصد و منابع متحرک ( انواع وسایل نقلیه) پنج درصد در آلودگی هوای این کلانشهر سهم دارند.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

بازار آریا - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

بازار آریا - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

بازار آریا - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

بازار آریا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

کاشت ۱۳۰ اصله نهال در حاشیه تالاب بین المللی زریوار

بازار آریا - به مناسبت گرامیداشت هفته مبارک بسیج با همکاری بسیج ادارات سپاه مریوان و اداره حفاظت محیط زیست مریوان ۱۳۰ اصله نهال در حاشیه تالاب بین المللی زریوار کاشته شد.

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

بازار آریا - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

قرق اختصاصی ۱.۸ درصد خاک استان یزد

بازار آریا - پمدیر کل محیط زیست استان یزد گفت: ۱.۸ درصد خاک استان یزد توسط بخش خصوصی در قالب قرق های اختصاصی با نظارت محیط زیست مورد حفاظت قرار گرفته است.

افزایش ضریب حفاظتی تنوع زیستی در قزوین

بازار آریا - مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان قزوین گفت: اداره کل محیط زیست استان قزوین در راستای افزایش ضریب حفاظتی گونه‌های حیات وحش به ساماندهی تیم‌های بازرسی و نظارتی در مناطق مختلف اقدام کرده است.

۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم آنلاین شدند

بازار آریا - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم برخط کنترل آلاینده های محیط زیست شدند.

ساير مطالب

فراز و فرود شاخص‌ها و بازارهای بورس تهران

پیش‌بینی هفتگی بورس / امیدی به پاییز بورس است؟

برگرداندن اعتماد مردم به بورس اولویت کاری دولت سیزدهم

زمان عرضه‌های بورس کالا تغییر کرد

پیش‌بینی بورس شنبه / سرخ‌پوشی بازار ادامه‌ دارد؟

احتمال قطع اینترنت قوت گرفت؟

شهریور جهنمی بورس تهران تمام شد / سهامداران امیدی به پائیز دارند؟

ابلاغ دستورالعمل استفاده از ابزارهای اعتباری در معاملات بورس‌های کالایی

شرایط برای عرضه زغال سنگ در رینگ صادراتی مهیا است

تحلیل تکنیکال فارس | پولبک فارس به الگوی شکسته شده

بورس در سراشیبی / نگرانی‌ها نسبت به سقوط بازار سهام افزایش یافت

زمان عرضه سومین ملک شهرداری در بورس کالا مشخص شد

شرایط خرید سیباموتور اعلام شد

سومین ملک شهرداری، 17 مهر در بورس کالا عرضه می‌شود

عرضه انواع ورق در تالار صنعتی و معدنی بورس کالا

پیمان شانگهای؛ حلقه وصل ایران به چهار اقتصاد کلیدی در اوراسیا

تسهیل قوانین عرضه دانش‌بنیان‌ها در بازار سرمایه

صبر سهامداران به دلیل افزایش ریسک سیستماتیک، بورس را راکد کرده

سیباموتور به جمع عرضه‌کنندگان خودرو در بورس کالا پیوست

عرضه 1000 تن هیدروکربن سبک در بورس انرژی

پایان دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله دارا یکم

ریسک‌های آینده، قیمت سهام را کاهشی کرده است

بهتازشیمی یک فرآورده صادراتی جدید عرضه می‌کند

دادوستد بیش از 790 هزار تن سیمان در بورس کالا

ضربه قیمت‌گذاری دستوری مهلک‌تر از تحریم‌ها بوده است

168 میلیون کیلووات‌ساعت برق طی هفته‌ گذشته در بورس انرژی معامله شد

تحلیل صنعت کاشی و سرامیک / مشکلات این صنعت چیست؟

عرضه بیش از یک میلیون تن سیمان در بورس کالا

770 هزار تن گندله سنگ آهن در بورس کالا عرضه می‌شود

ایران خودرو 5 هزار ون به وزارت کشور فروخت

دولت سپر تولید داخل در برابر بیماری هلندی باشد

خانه مدیران شهرداری از طریق بورس کالا فروخته شد

تحلیل هفتگی بورس / نزول ادامه‌دار شاخص

شفافیت مالی شهرداری با حضور در بورس کالا

نیاز 180 میلیارد دلاری پروژهای وزارت نفت به تامین مالی/ بورس بخشی از راه‌حل است

دیگنیتی و کارا در بورس کالا عرضه می‌شود

سهام هلدینگ‌ها و شرکت‌های مادر ارزنده‌تر می‌شود

بورس در انتظار اخبار بین‌الملل / پول‌های پارک شده به بازار بر‌می‌گردد؟

برای نخستین بار املاک شهرداری تهران در بورس کالا به فروش رسید

پیش‌بینی بورس امروز / 4 سیگنال جدید برای سهامداران

پیش‌بینی بورس فردا / بازار سرمایه به ثبات رسید؟

دادوستد 46 دستگاه خودرو شاهین در بورس کالا

حدود 8 هزار هشدار نظارتی در سال‌های اخیر صادر شده است

سبز کم رنگ تالار شیشه‌ای / نقدینگی جدید به بورس می‌رسد؟

امکان خرید خودرو شاهین برای حقوقی‌ها فراهم است

اقدام نهاد ناظر در راستای ارتقا ارزش بازار شرکت‌های هلدینگ و مادر

صندوق پروژه هیبریدی انرژی‌های تجدیدپذیر راه‌اندازی خواهد شد

وزارت نیرو برای فعال شدن بازار انرژی‌ها تجدیدپذیر تلاش کند

بسترسازی برای عرضه املاک تمامی نهادها در بورس کالا

حجم انتشار صکوک در جهان کاهش می‌یابد

عرضه 1.5 همت صکوک مرابحه برای فولاد سپید فراب کویر

نفت کوره دوباره به بورس انرژی ایران آمد

تنوع عرضه در تالار محصول‌های صنعتی و معدنی

ورود سکه به کانال 14 میلیونی/ نوسان افزایشی دلار در کانال 30 هزار تومانی

کاهش دو روز گذشته شاخص کل منطقی بود؟

افزایش شفافیت مبادلات مالی شهرداری‌ها در بورس کالا

بیش از 10 میلیون سهامدار، سود رسوبی‌شان را دریافت کردند

سود سهام عدالت امسال چه زمانی واریز می‌شود؟

مدیرعامل جدید گروه مالی ساتا معرفی شد

عرضه 10 هزار تن زغال‌سنگ در بورس انرژی

چرا ذخایر ارز خارجی بانک مرکزی چین آب رفت؟

دادوستد 75 هزار تن کنسانتره سنگ آهن و 48 هزار تن وکیوم باتوم در بورس کالا

بیشترین حجم و ارزش معاملات بازار به گروه خودرو رسید

خودرو شاهین بورسی شد

سازمان بورس در 2 گروه شغلی-تحصیلی آزمون استخدامی برگزار می‌کند

بازدهی بازارها در هفته دوم شهریور 1401/ رشد طلا و افت بورس

اما و اگرهای کاهش تورم به زیر 25 درصد

عقبگرد تاریخی بورس / شاخص به کانال 1٫3 بازگشت

عرضه انواع فراورده ها در بورس انرژی

گزارش بازدید خبرنگاران از مجتمع مس سرچشمه

سکه و سیمان در صدر معاملات گواهی سپرده بورس کالا

عرضه 590 هزار تن گندله سنگ آهن و 139 هزار تن آهن اسفنجی در بورس کالا

عرضه فرآورده‌های شرکت نفت ایرانول و پالایش نفت بندرعباس در بورس انرژی

مروری بر خبرهای اختصاصی «سنا» در هفته گذشته

تولید ناخالص داخلی، حریف نقدینگی نیست

صندوق‌های سرمایه‌گذاری بر اساس عملکردشان باید با مدل‌های جدید ارزیابی و رتبه‌بندی شوند/ بررسی استقلال مدیران سرمایه‌گذاری با تحلیل روابط تجاری، نسبت خانوادگی، مشاغل و سهامداری آنها

پیش‌بینی هفتگی بورس / قرمز پوشی بازار ادامه دارد؟

پیش‌بینی بورس شنبه / بازار سرخ‌پوش می‌ماند؟

صیانت از اموال شهر و شهروندان از طریق عرضه املاک در بورس کالا

رشد بورس از مسیر سرمایه‌گذاری واقعی در شرکت‌ها می‌گذرد

آخر هفته قرمز شاخص‌ها

عقبگرد قیمت طلا و سکه/ نوسان دلار در کانال 29 و 30 هزار تومانی

سرمایه سهامداران 3 نماد پس از 27 ماه آزاد شد

تغییر سهمیه خرید از بهین یاب پت نساجی

رد پای برجام در بازار مسکن

توقف انباشت ذخایر ارزی خارجی و افزایش وام‌دهی به بانک‌ها

عرضه 11 هزار تن مواد پلیمری و شیمیایی در بورس کالا

بورس انرژی میزبان گازوئیل و نفت سفید

تولید مسکن با تامین مالی از بورس افزایش می‌یابد

درازی در پرتفوی 41 سرمایه‌گذار واجد شرایط نشست

خدابخش از سازمان بورس رفت / رضا عیوضلو عضو هیئت مدیره سازمان بورس شد

هشدار سازمان بورس به سهامداران / کد معاملاتی خود را در اختیار دیگران قرار ندهید

جزئیات عرضه املاک شهرداری در بورس اعلام شد

زعفران نگین را برای تحویل اسفند معامله کنید

کوچکترهای بورس مثبت ماندند

رکود مهمان کوتاه مدت بازارهای جهانی

راه اندازی قرارداد آتی زعفران نگین با سررسید اسفند 1401

عرضه 21 هزار تن فراورده در رینگ بین‌الملل بورس انرژی

عرضه اولیه «درازی» به شیوه ثبت سفارش

دلیل اختلاف GDP ایران در بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول چیست؟