بازار آریا

آخرين مطالب

وزارت نفت

وزارت نفت بیشترین نیاز را در سامانه «نظام ایده ها و نیازها» ثبت کرده است

بازار آریا - معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تعداد طرح‌های ثبت‌شده در سامانه نظام ایده‌ها و نیازها موسوم به «نان» گفت: در این سامانه ۶ هزار و ۱۲۹ نیاز ثبت شده که بیشترین آن مربوط به وزارت نفت بوده است.

تداوم کاهش هفتگی قیمت سبد نفتی اوپک/ کاهش بیش از ۴ دلاری

بازار آریا - قیمت سبد نفتی اوپک در هفته منتهی به ۲۵ نوامبر (چهارم آذرماه) نسبت به ۱۸ نوامبر (۲۷ آبان‌ماه) بیش از ۴ دلار کاهش یافت، مجموع کاهش قیمت سبد نفتی اوپک در دو هفته اخیر بیش از ۱۱ دلار بوده است.

پتروشیمی شهید تندگویان، جشن بی‌نیازی از واردات کاتالیست برگزار می‌کند

بازار آریا - رئیس پژوهش و فناوری پتروشیمی شهید تندگویان با اشاره به برنامه ایرانی‌سازی کاتالیست‌ها، مواد شیمیایی و روغن‌های واسطه انتقال حرارت با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی و قبول ریسک این شرکت، گفت: مجتمع شهیدتندگویان به نخستین پتروشیمی کشور تبدیل می‌شود که جشن بی‌نیازی از واردات اکثر کاتالیست‌ها را برگزار می‌کند.

گام بلند پتروشیمی اروند برای ایرانی‌سازی کاتالیست‌ها و مواد شیمیایی

بازار آریا - پتروشیمی اروند که تاکنون موفق به داخلی‌سازی بیش از ۳۰ نمونه کاتالیست و مواد شیمیایی مصرفی مجتمع شده است، گام بلند دیگری برای ایرانی‌سازی برداشت تا تأمین همه کاتالیست‌ها و مواد شیمیایی مصرفی این مجتمع به شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی سپرده شود.

سقوط بیش از ۲ دلاری قیمت نفت

بازار آریا - اعتراض‌ شهروندان چینی به محدودیت‌های سختگیرانه برای مقابله با کرونا و در پی آن تشدید نگرانی‌ها درباره شرایط تقاضا، قیمت نفت را بیش از ۲ دلار پایین آورد.

طرح سقف قیمت نفت روسیه در حال پیگیری است

بازار آریا - رئیس‌جمهوری آمریکا از تداوم پیگیری‌ها برای اعمال طرح سقف قیمتی برای محموله‌های دریایی صادرات نفت خام روسیه خبر داد.

تولید گاز در استان فارس تثبیت می‌شود

بازار آریا - شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به‌منظور تثبیت تولید گاز و عمل به تعهدات تولید تکلیفی خود، پروژه احداث ایستگاه‌های تقویت فشار گاز در منطقه عملیاتی پارسیان در جنوب استان فارس را در دستور توسعه قرار دارد.

برنامه‌ریزی برای گازرسانی به مناطق کوهستانی استان البرز

بازار آریا - مدیرعامل شرکت گاز استان البرز گفت: در یک برنامه‌ریزی منسجم و ۱۸ ماهه تصمیم گرفتیم همه روستاهایی را که به‌دلیل موقعیت سخت کوهستانی هنوز گازرسانی نشده‌اند از این نعمت بهره‌مند کنیم که در گام نخست ۱۵ روستا زیر پوشش قرار گرفتند.

مأموریت‌های اتاق فکر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تشریح شد

بازار آریا - دبیر اتاق فکر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ارائه راهکارهای مناسب در قالب بسته‌های تصمیم‌ساز، مستندسازی دانشی و پشتیبانی فکری، همچنین ایجاد زمینه‌ای مناسب برای توسعه فردی، گروهی و سازمانی در این شرکت را سه مأموریت کلیدی اعضای اتاق فکر نام برد.

کارخانه نوآوری در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ایجاد می‌شود

بازار آریا - مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با بیان اینکه به‌دنبال ایجاد پیوند ناگسستنی میان صنعت پتروشیمی و دانش‌بنیان‌ها هستیم، گفت: کارخانه نوآوری را به‌منظور رفع نیازهای فناورانه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی از سوی شتاب‌دهنده‌ها و دانش‌بنیان‌ها ایجاد خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس منصوب شد

بازار آریا - مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در حکمی محمدحسین متجلی را به‌عنوان مدیرعامل و عضو اصلی هیئت مدیره شرکت نفت و گاز پارس منصوب کرد.

هیچ کمبودی در تأمین سوخت کشور وجود ندارد

بازار آریا - شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هیچ کمبودی در تأمین سوخت کشور در هیچ‌یک از مناطق و نواحی زیرپوشش وجود ندارد و توزیع نفت‌گاز نیز روند مطلوب و روال عادی دارد.

گزیده‌های نفتی هفته

بازار آریا - ثبت بالاترین رکورد صادرات نفت‌ خام در آبان‌ماه، گفت‌وگوی تلفنی وزیر نفت با معاون نخست‌وزیر روسیه و وزیر مشاور نفت پاکستان، افزایش ۱۱ هزار تنی تولید گوگرد در پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد، تکذیب مذاکره درباره افزایش تولید ائتلاف اوپک‌پلاس و قدردانی رئیس کل بانک مرکزی از وزیر نفت برای تأمین ارز مورد نیاز کشور را در گزیده‌های نفتی این هفته بخوانید.

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری پتروشیمی بندرامام برای جمع‌آوری گازهای همراه نفت

بازار آریا - مدیرعامل پتروشیمی بندرامام ماهیت تأسیس این شرکت در نیم قرن گذشته را نوعی دیدگاه مسئولیت اجتماعی دانست و از سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری این شرکت در طرح پالایشگاه گاز یادآوران خلیج‌فارس گزارش داد.

تکذیب سریالی افزایش تولید اوپک‌پلاس از سوی اوپکی‌های حاشیه خلیج فارس

بازار آریا - وزیر انرژی امارات و مدیرعامل شرکت دولتی بازاریابی نفت عراق (سومو) در کنار وزیران نفت و انرژی عربستان و کویت هرگونه مذاکره درباره افزایش تولید ائتلاف اوپک‌پلاس در نشست پیش‌ رو را متفق‌القول تکذیب کردند.

نوآوری تازه در میان صنایع پالایش گاز دنیا ثبت شد

بازار آریا - مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد از ثبت نوآوری تازه در میان صنایع پالایش گاز دنیا از سوی این پالایشگاه با اجرای طرحی دانش‌بنیان خبر داد.

افت شدید ذخیره‌سازی‌های آمریکا قیمت نفت را افزایش داد

بازار آریا - افت شدید ذخیره‌سازی‌های نفت خام آمریکا فراتر از نگرانی‌های ناشی از محدودیت‌های مقابله با کرونا در چین بازارهای جهانی نفت را تحت تأثیر قرار داد و قیمت‌های نفت افزایش یافت.

شغل دریانوردی در فهرست مشاغل سخت ثبت می‌شود

بازار آریا - معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با تلاش‌های انجام‌شده در شورای عالی حفاظت فنی و با کمک دیگر دستگاه‌ها، مطالبه ثبت شغل دریانوردی در فهرست مشاغل سخت و زیان‌آور به سرانجام رسید.

بررسی «مدیریت کربن» در صنعت پتروشیمی

بازار آریا - نشست تخصصی «مدیریت کربن» در سومین روز از بیستمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست در غرفه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس برگزار شد.

همکاری بیش از ۱۰۰ نفر از مدیران و خبرگان نفت در تدوین نظام جامع توسعه مدیریت

بازار آریا - معاون مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت با اشاره به همکاری بیش از ۱۰۰ نفر برای تدوین نظام جامع توسعه مدیریت صنعت نفت گفت: این نظام جامع می‌تواند منشأیی برای تحول توسعه مدیریت در کشور باشد.

اقوام ایران اسلامی در یک ید واحد دشمنان را ناامید خواهند کرد

بازار آریا - معاون اجرایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بسیجیان از همه اقوام ایران در سنگر دفاع از اسلام و ایران عزیز اسلامی دست در دست هم در یدی واحد، دشمنان را ناامید خواهند کرد.

ثبت بالاترین رکورد صادرات نفت و محصولات پتروشیمی ایران در آبان‌ ۱۴۰۱

بازار آریا - وزیر نفت از ثبت بالاترین رکورد صادرات نفت‌ خام، میعانات گازی و محصولات پتروشیمی ایران در آبان‌ماه امسال خبر داد و گفت: این بالاترین رکورد از سال ۱۳۹۷ (شروع تحریم‌های ظالمانه ترامپ علیه ایران) تاکنون است.

توزیع بسته‌های آموزشی اهدایی شرکت ملی نفت ایران در جزیره لاوان

بازار آریا - ۲۱۱ بسته آموزشی اهدایی شرکت ملی نفت ایران با همکاری شرکت‌های نفت فلات قاره و منطقه ویژه اقتصادی لاوان با حضور هیئتی از مدیران کمیته امام خمینی (ره) استان هرمزگان در میان دانش‌آموزان مدرسه دهکده لاوان توزیع شد.

۶۰ لیتر سهمیه بنزین آذرماه امشب شارژ می‌شود

بازار آریا - ۶۰ لیتر سهمیه بنزین آذر ماه خودروهای شخصی بدون هیچ‌گونه تغییری، ساعت صفر بامداد سه‌شنبه (یکم آذرماه) در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی شارژ می‌شود.

حضور ۱۵۰ شرکت دانش‌بنیان در نخستین کنفرانس مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان

بازار آریا - دبیر علمی و اجرایی نخستین کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان گفت: بیش از ۱۵۰ شرکت دانش‌بنیان فعال در صنعت نفت کشور در این کنفرانس و نمایشگاه جانبی آن حضور خواهند داشت.

پیشگامی وزارت نفت در ایجاد پرتال ویژه در سامانه نظام ایده‌ها و نیازها

بازار آریا - مدیرکل امور پژوهش وزارت نفت گفت: در سامانه نان (سایت نظام ایده‌ها و نیازها) وزارت علوم تحقیقات و فناوری، پرتال ویژه وزارت نفت ایجاد شده و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در این پرتال توانمندی‌های خود را ثبت و شرکت‌های تابع صنعت نفت نیز از این اطلاعات استفاده کنند.

بیستمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست

بازار آریا - شانا _ گروه فیلم: بیستمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست با حضور علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست (یکشنبه، ۲۹ آبان‌ماه) در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران گشایش یافت و دوم آذرماه به کار خود پایان می‌دهد. وزارت نفت و شرکت‌های تابعه، در این نمایشگاه حضور پرنگ دارند، در حاشیه این رویداد همچنین تفاهم‌نامه سه‌جانبه احداث واحد تصفیه فاضلاب و پساب شهرستان بهبهان به ظرفیت ۲۸ هزار مترمکعب میان محمود امین‌نژاد، مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، محمدجواد اشرفی، مدیرکل اداره محیط زیست استان خوزستان و محمدرضا کرمی‌نژاد، مدیرعامل آب و فاضلاب خوزستان امضا شد.

تأمین تجهیزات و اداره صنعت نفت از سوی شرکت‌های داخلی

بازار آریا - رئیس پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز با بیان اینکه ۱۵ سال پیش در نمایشگاه بین‌المللی نفت بیشتر شرکت‌های موجود خارجی بودند، گفت: در دوره اخیر این نمایشگاه شاهد حضور بیش از ۲ هزار شرکت داخلی و تعدادی انگشت‌شمار خارجی بودیم، از این رو تجهیزات صنعت نفت چند سال است که از سوی همین شرکت‌های داخلی و تحت شدیدترین تحریم‌ها تأمین می‌شود.

شمار شرکت‌های دانش‌بنیان‌ فعال در صنعت نفت به عدد ۵۵۰ رسید

بازار آریا - معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت با بیان اینکه برای ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به صنعت نفت تسهیلاتی را ایجاد کرده‌ایم، گفت: تسهیلات سبب شده است شمار دانش‌بنیان از پارسال تاکنون از ۱۵۰ به ۵۵۰ شرکت برسد و امیدوارم نتیجه آن را در آینده در صنعت شاهد باشیم.

گام‌های استوار صنعت گاز برای ورود به عرصه تحول دیجیتال نسل چهارم

بازار آریا - مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز از رویکرد این مجموعه برای ورود به عرصه تحول دیجیتال نسل چهارم و بهره‌مندی از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای تسهیل‌گری در ارائه خدمت به مردم خبر داد.

بیدبلند خلیج فارس واحد تصفیه فاضلاب و پساب شهرستان بهبهان را احداث می‌کند

بازار آریا - واحد تصفیه فاضلاب و پساب شهرستان بهبهان با ظرفیت روزانه ۲۸ هزار مترمکعب با امضای تفاهم‌نامه‌ای به‌منظور استفاده بهینه از منابع آبی و کنترل آلودگی‌های محیط زیستی از سوی شرکت پالایش بیدبلند خلیج فارس احداث می‌شود.

نظام جامع توسعه مدیریت، تحقق یک آرزوی دیرینه/ مرکز توسعه مدیریت یک سازمان پوشالی نیست

بازار آریا - مدیرکل پیشین تشکیلات، روش‌ها و تعالی سازمانی وزارت نفت گفت: صنعت نفت از بدو تأسیس همیشه در تلاطم پیدا کردن مدیران زبده بوده و تلاش خود را متمرکز کرده است تا از افراد به‌عنوان سرمایه در صنعت نفت بهره ببرد.

برگزاری نشست شورای فرهنگی منطقه ۸ وزارت نفت در مشهد

بازار آریا - دبیر شورای عالی فرهنگی وزارت نفت در نخستین نشست شورای فرهنگی منطقه ۸ وزارت نفت بر لزوم یکپارچه‌سازی، تعامل و هم‌افزایی برنامه‌های فرهنگی شرکت‌های تابع صنعت نفت تأکید کرد.

جلوگیری از انتشار ۱۶۴ میلیون تن آلاینده هوا و گاز گلخانه‌ای با توسعه گازرسانی در ایران

بازار آریا - سرپرست مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌ئی) شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه با توسعه گازرسانی در کشور از انتشار ۱۶۴ میلیون تن آلاینده هوا و گاز گلخانه‌ای جلوگیری شده است، گفت: گازرسانی روستایی تأثیر به‌سزایی در حفظ محیط زیست و کاهش سوخت‌های فسیلی داشته است.

ساير مطالب

افزایش قیمت ارز متوقف شد/ 80 درصد خریداران رزرو ارز پشیمان شدند

تاثیر نوسانات نرخ ارز در بازار خودرو

بورس هفته را با رشد شروع کرد

ابطال بخشنامه بانک مسکن؛ بلوکه کردن بخشی از سپرده به عنوان وثیقه تسهیلات ممنوع است

آغاز معاملات توافقی دلار در بازار/ قیمت جدید اعلام شد

افت دمای دلارآخر هفته

تغییر بازی حقیقی‌ها

پیش‌بینی بورس امروز / 5 سیگنال جدید برای بازار سرمایه

فروش اوراق بیمه سهام از 21 آبان آغاز می‌شود

بیت‌ کوین به بالاتر از 17 هزار دلار بازگشت

تب دلار پایین آمد/ دلار با کارت ملی چند ؟

نفع تولیدکنندگان در همگرایی نرخ ارز با واقعیت‌های اقتصادی

پدران «سربازی نرفته‌» «وام» فرزندآوری و ازدواج می‌گیرند

صف های خرید دلار غیب شد؛ منتظر ریزش قیمت‌ها باشیم؟

کشتی آرای: سکه 400 هزار تومان ارزان شد

سیگنال دلار به سرمایه های سرگردان

قیمت طلا، سکه و ارز 18 آبان‌ 1401؛ ورود دوباره بازار طلا و سکه به فاز جهشی

معامله 777 سکه در اولین روز معاملاتی در بورس کالا

اختیار آتی، ابزار جدید بورس کالا برای مهار ریسک

کشتی آرای : بازار طلا و سکه کاهشی می شود

سکه در بورس 15 میلیون و 875 هزار تومان قیمت خورد

برخورد با اخلالگران بازار ارز و بازداشت 17 تن

ثبات مهم‌تر از رشد

رمزگشایی از ترمز بریدن قیمت دلار / پای تامین کسری بودجه در میان است؟

یارانه خریداران دلار سهمیه ای تغییر می‌کند؟

عرضه بیش از 9 هزار تن متانول در بورس انرژی

584 دستگاه فیدلیتی و دیگنیتی در راه بورس کالا

پستی و ناجوانمردی بس است

شاخص بورس بار دیگر افزایش یافت

شگفتی پاییزی بورس تهران

2 هزار دلار، 600 هزار تومان!

جزئیات فروش آنلاین ارز

موتور محرک بازار سهام چیست؟

بورس فردا به کدام سو می‌رود؟

بیت‌کوین زمین‌گیر شد

صندوق توسعه ملی با خرید سهام، دارایی ارزی ذخیره می‌کند

ثبات بازار مسکن طولانی می‌شود؟/ هر متر مسکن در تهران 43.7 میلیون تومان

قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

پولها از بورس بیرون آمد و به بازار ارز و سکه رفت/ دلار پر کشید،سکه قیمتی شد

حال شاخص خوب است

قیمت دلار دوباره پرواز کرد

تست چهارم دلار در کانال 33

چرا بانک مرکزی «ریال دیجیتال» منتشر می‌کند؟

بهره گیری از تجربیات بورس کالا در بخش کشاورزی

لزوم همراهی سیاست های کلان اقتصادی با بسته حمایتی سازمان بورس

قیمت طلا، سکه و ارز 8 آبان‌ 1401؛ سکه کانال عوض کرد

تاثیر مصوبه ده‌بندی روی بورس چیست؟

قیمت طلا ریخت/ سیگنال دلار به بازار سکه

دلار به چه قیمتی می‌رسد؟

برترین های هفته در بورس کالا/ کگهر، فخوز و فملی در صدر

منتظر عرضه های جدید در بورس کالا باشید

نرخ ارز، دلار، سکه، طلا و یورو پنج آبان 1401

دولت از وعده‌های خود برای حمایت از بورس عقب نشینی نکرده است

از خرید و فروش آنلاین طلا اجتناب کنید

بورس 19 هزار واحد ریخت

قیمت طلا و سکه امروز دوشنبه 2 آبان1401

راه بازگشت بورس از مسیر نزولی چیست؟

بازی‌ سیاستگذار با بورس

قیمت طلا، سکه و ارز امروز اول آبان؛ ریزش قیمت طلا و سکه در بازار

رالی بورس با قیمت دلار و سکه؛ دلار برنده شد

قیمت طلا، سکه و ارز در آخر مهرماه؛ جهش قیمت طلا و سکه در بازار

2 شعبه بانک در اغتشاشات روزهای گذشته سرقت شدند

رشد 48 درصدی ارزش معاملات در بورس کالا

لاماری ایما در بورس بخریم یا نه؟

سند سیمکارت، سهام عدالت و سپرده بانکی تان را وثیقه کنید

رای قطعی دیوان عدالت اداری، آرامش لازم برای تحولات بانک آینده را فراهم کرد

3.5 میلیون نفر سهام عدالت می‌گیرند

پیش‌بینی قیمت طلا در هفته جاری/روند قیمت طلا نزولی است؟

پرداخت وام ازدواج با یک ضامن/ تعیین تکلیف بدهکاران کلان بانکی

آمار معاملات روزانه بازار سهام - 1401/07/28

غیبت یک‏‏‏‏‏‌ماهه بانک‌ها در حراج

از بورس چه خبر؟

ارزش سهام عدالت کاهش یافت

زمستان سخت در راه بازار سهام تهران!

قیمت طلا، سکه و ارز 25 مهر1401؛ سکه ارزان شد

پیش‌بینی بورس امروز / 4 سیگنال جدید برای سهامداران

بیش از 37 هزار تن نفت سفید مصرف داخل مهیای فروش در بورس انرژی ایران

پالس جدید بانک مرکزی به بازار ارز؛ دلار روی چه قیمتی ایستاد؟

خبر خوش برای دارندگان سهام عدالت؛ سود سهام چند برابر می‌شود؟

تعقیب و گریز بورس و تورم

با صیانت؛ بازار سهام به کدام سو می‌رود؟

سود سهام عدالت امسال 2.5 برابر می‌شود

جزییاتی از ادغام کارت های بانکی؛ هر ایرانی یک حساب و یک کارت!

فهرست بدهکاران بانکی به روز شد

قیمت طلا، سکه و ارز 23 مهر 1401؛ طلا و سکه ریخت

هفته بورس با چراغ قرمز آغاز شد

«بپیوند» در میان نیروگاهی‌ها

«فملی»، «فخوز» و «شپنا» صدرنشین شدند

10 شرکت اول از لحاظ ارزش روز بازار سهام معرفی شدند + رتبه 705 نماد

فاصله قیمتی دلار رسمی و آزاد افزایش یافت

بورس هفته را سبز به پایان برد

قیمت طلا، سکه و ارز 21 مهر1401؛ دلار از یورو گران تر شد

ورق بورس برگشت

اغلب بازارهای سهام جهانی نزولی شدند

پیش‌بینی بورس امروز / 4 سیگنال جدید برای سهامداران

نسخه روسی در برابر جهش قیمت دلار/ پای «نابیولینا» به ایران باز شد؟

افزایش 10 برابری سقف تراکنش کارگزاری های بورس

کاهش نرخ سود بین بانکی برای دومین هفته متوالی

روی یک پا راه رفتن بانکداری

ترمز صعود بورس کشیده شد