بازار آریا

آخرين مطالب

بورس و سهام

ابلاغ کف عرضه جدید کلیه محصولات فولادی به بورس کالا

بازار آریا - سیف اله امیری، مدیرکل دفتر معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت در نامه ای به مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران، کف عرضه جدید «کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی را ابلاغ کرد.

عرضه ۲۲ هزار تن فرآورده صادراتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی

بازار آریا - امروز سه‌شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱، قرار است ۱۰ هزار تن گازوئیل، ۱۰ هزار تن گاز مایع و ۲ هزار تن سوخت هوایی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران عرضه شود.

عرضه ۵۰ هزار تن فراورده هیدروکربوری در بورس انرژی

بازار آریا - امروز دوشنبه ۷ آذر۱۴۰۱ ، ۵۰ هزار و ۳۱۷ تن فراورده هیدروکربوری شامل ۳۰ هزار و ۸۷۷ تن در رینگ داخلی و ۱۹ هزار و ۴۴۱ تن در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران عرضه می‌شود.

صندوق پالایش و دارایکم "بخشی" خواهند شد

بازار آریا - علی اکبر ایرانشاهی گفت: با مصوبه هیات وزیران در خصوص تغییر ساختاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارا یکم و پالایشی یکم و با تصویب اساسنامه و امیدنامه جدید آنها، این صندوق‌ها تبدیل به صندوق بخشی خواهد شد.

جزئیات عرضه ۵ مدل «هایما» در بورس کالا

بازار آریا - امروز در بورس کالای ایران در ۵ نوبت خودروی هایما عرضه شد که در پایان، دو نوبت عرضه بدون رقابت با همان قیمت پایه و ۳ نوبت عرضه هم با رقابت محدود فروخته شد.

۹ نماد فرابورسی مشمول تغییر دامنه نوسان شدند

بازار آریا - معاونت نظارت بر بازار شرکت فرابورس با انتشار اطلاعیه‌ای از شمول ۹ نماد برای تغییر دامنه نوسان قیمت در صورت تمایل به رعایت بندهای ۲، ۳ و ۴ ضوابط مربوط به ماده ۲۱ دستورالعمل فعالیت بازارگردانی خبر داد.

کاهش ۰.۱۴ درصدی شاخص بورس تهران

بازار آریا - در جریان معاملات امروز ۶ آذر ماه، شاخص هم‌وزن با ۵۳۹ واحد (۰.۱۳ درصد) افزایش به رقم ۴۰۸ هزار و ۶۴۱ واحد و شاخص کل بورس تهران نیز با کاهش ۲ هزار و ۲۵ واحد (۰.۱۴ درصد) به تراز یک میلیون و ۴۰۶ هزار واحد رسید.

رشد پالایش یکم با اقدامات سازمان بورس

بازار آریا - با آغاز رسمی فعالیت بازارگردانی در نماد پالایش همانطور که در نمودار مشخص است، نسبت قیمت به خالص ارزش دارایی‌های صندوق در مدت زمان کوتاهی از ۶۷ درصد به ۷۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

گروه رایانه ؛ گروه مناسب نوسان گیری

بازار آریا - شاخص گروه رایانه طی ۲ سال اخیر درون یک کانال نزولی با شیب ملایم (کانال قرمزرنگ) در نوسان بوده است. مادامی‌که نوسانات این شاخص درون این کانال قرار دارد میتوان بین سقف و کف این کانال نوسانگیری کرد. همچنین شایان ذکر است مقاومت مهم این شاخص در کوتاه مدت در حدود ۶۱۰۰۰-۶۰۰۰۰ واحد و حمایت مهم آن در حدود ۵۵۵۰۰ واحد واقع شده است.

رشد ۲۵ درصدی تامین مالی بخش های مختلف کشور از طریق بازار سرمایه

بازار آریا - مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران با بیان اینکه نظام بانکی به طور سنتی بار اصلی تامین هزینه‌های پروژه‌ها و طرح‌های اقتصادی کشور را بر دوش می‌کشد گفت: هم اکنون بازار سرمایه ۲۵ درصد بار مالی بخش‌های مختلف اقتصادی کشور را تامین می‌کنند.

دو صنعت در اولویت تاسیس صندوق «بخشی»

بازار آریا - علی اکبر ایرانشاهی گفت: صندوق‌های بخشی در دو نوع قابل معامله و صدور و ابطالی، قابل تاسیس بوده و در حال حاضر امکان احداث صندوق در صنعت فلزات اساسی و محصولات شیمیایی مهیا شده است.

اثر مثبت تصمیمات حمایتی دولت در بورس

بازار آریا - مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی حذف قیمت‌گذاری دستوری را گامی رو به جلو در اقتصاد کشور دانست و گفت: ورود صندوق توسعه ملی به بازار می‌تواند کمک کننده ورود نقدینگی به بورس، جذابیت بازار سهام و عمق بخشیدن به بازار باشد که از وعده‌های دولت سیزدهم در بازار بوده است.

۷۸ هزار قرارداد آتی در بورس کالا دست به دست شد

بازار آریا - در بازار قراردادهای آتی در هفته منتهی به ۴ آذر بیش از ۷۸ هزار قرارداد به ارزش بیش از ۳۲۹ میلیارد تومان میان معامله‌گران دست به دست شد که حجم معاملات نسبت به هفته قبل از آن، افزایش ۱۲.۷۵ درصدی داشت. سهم زعفران از حجم قراردادهای آتی، نزدیک ۷۰ هزار قرارداد به ارزش نزدیک ۲۴۳ میلیارد تومان بود.

دادوستد ۱۵.۵ میلیون اوراق گواهی کالایی

بازار آریا - ۱۵ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۱۹۳ ورقه بهادار مبتنی بر کالا با ارزش بیش از ۵۶۰ میلیارد تومان در بازار گواهی سپرده کالایی در بورس کالا در هفته گذشته دست به دست شد.

۱۵.۵ میلیون اوراق گواهی کالایی دست به دست شد

بازار آریا - در بازار گواهی سپرده در هفته منتهی به ۴ آذر بیش از ۱۵.۵ میلیون ورقه بهادار مبتنی بر کالا با ارزش بیش از ۵۶۰ میلیارد تومان دست به دست شد که از نظر حجمی ۳۴.۵ درصد و از نظر ارزشی ۵۲.۶ درصد افزایش را نشان می دهد. سکه از لحاظ ارزش معاملات و سیمان از لحاظ حجم معاملات، برتر از سایر دارایی ها، در مقام نخست ایستاد.

سهم ۱۲ درصدی بورس از مبادله برق کشور

بازار آریا - رجبی مشهدی گفت: نسبت به سال گذشته که ۹ درصد مبادله بورسی وجود داشت اکنون ۳ درصد سهم بیشتری از برق کل کشور از طریق بورس مبادله می‌شود.

ارز دو نرخی، تکرار دوباره دوران ارز ۴۲۰۰

بازار آریا - احسان طاهری گفت: با توجه به رشد نقدینگی در کشور، طبیعی است که در طی زمان ارزش پول کاهش یافته و تورم افزایش خواهد یافت. بنابراین اگر سیاست‌گذاران نتوانند برای حل مشکل ارز دو نرخی و چند نرخی کاری کنند، شاهد تکرار دوباره دوران ارز ۴۲۰۰ تومانی خواهیم بود.

بزرگترین خصوصی‌سازی تاریخ کشور هفته بعد نهایی می‌شود/ واگذاری سهام دولت در خودروسازها

بازار آریا - وزیر اقتصاد با اعلام خبر نهایی شدن بزرگترین خصوصی‌سازی کشور در هفته آینده گفت: واگذاری بلوک ۱۲ درصدی هلدینگ خلیج فارس با اهلیت سنجی و مبتنی بر رقابت و قیمتی ۳۲ درصد بالاتر از قیمت پایه انجام شد.

رونق معاملات ETF در دومین ماه پاییز

بازار آریا - آبان ماه با رونق معاملات فرابورس ایران و افزایش بازدهی شاخص همراه بود، به نحوی که به دنبال رشد ۳.۷ درصدی آیفکس، بازارهای فرابورس در دومین ماه فصل پاییز شاهد دادوستد بالغ بر ۱۰۵ میلیارد ورقه انواع دارایی مالی به ارزش نزدیک به ۸۹۷ هزار میلیارد تومان بودند. در این ماه معاملات صندوق‌های قابل معامله رشد ۴۴ درصدی نسبت به مهرماه را تجربه کرد به نحوی که به دنبال معامله حدود ۳۱ میلیارد واحد سرمایه‌گذاری، ارزش معاملات ETF ها به ۳۴ هزار میلیارد تومان رسید.

نشست تامین‌مالی شرکت‌های منطقه غرب کشور برگزار شد

بازار آریا - نشست تامین مالی و سرمایه‌گذاری شرکت‌های دانش‌بنیان منطقه غرب کشور با حضور شرکت‌های منتخب استان‌های کرمانشاه، ایلام و همدان با محوریت ابزار های تامین مالی برگزار شد.

جبران ضرر و زیان خودروسازان با فروش در بورس کالا

بازار آریا - احسان رضاپور نیکرو گفت: فروش خودرو در بورس کالا با قیمت‌های نزدیک به قیمت بازار آزاد به جای روش‌هایی همچون قرعه‌کشی که قیمت‌هایی پایینی دارد، اتفاق بسیار مثبتی برای خودروسازان محسوب ‌می‌شود که می‌تواند به جابجایی سرمایه از جیب دلایل به جیب خودروساز بیانجامد و بخش قابل توجهی از ضرر و زیان سال‌های گذشته را برای آن‌ها جبران کند.

تارا و ۲۰۷ اتوماتیک هم بورسی شدند

بازار آریا - ۲۱۷۴ دستگاه خودرو شامل هایما S۷ و S۵، تارا دستی و اتوماتیک، پژو ۲۰۷ اتوماتیک و همچنین لاماری ایما در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه (۷ تا ۹ آذر) بر روی تابلوی بورس کالا می‌رود؛ این نخستین عرضه تارا و پژو ۲۰۷ اتوماتیک در بورس کالا خواهد بود.

بورس سبزپوش به تعطیلات رفت

بازار آریا - در جریان معاملات امروز دوم آذر ماه، شاخص هم‌وزن با یک هزار و ۸۱۶ واحد (۰.۴۵درصد) افزایش به رقم ۴۰۷ هزار و ۳۰۲ واحد و شاخص کل بورس تهران نیز با افزایش ۲ هزار و ۵۳۳ واحد (۰.۱۸ درصد) به تراز یک میلیون و ۴۱۰ هزار واحد رسید.

آبان، ماه بازگشت رونق به بازارهای بورس تهران

بازار آریا - در بورس اوراق بهادار تهران، ارزش و حجم کل معاملات در ماه منتهی به آبان، نسبت به ماه منتهی به مهر افزایشی شد. همچنین شاخص هم وزن طی ماه یادشده افزایش ۶.۷۲ درصدی را به ثبت رساند.

عرضه ۹۳ هزار تن فراورده در بورس انرژی

بازار آریا - امروز چهارشنبه دوم آذر ۱۴۰۱، قرار است ۷۱ هزار و ۳۹۰ تن فراورده در رینگ بین‌الملل و ۲۱ هزار و ۷۵۱ تن فراورده در رینگ داخلی بورس انرژی ایران عرضه شود.

۱۰.۲ میلیون تن انواع کالا و محصول در بازار فیزیکی بورس کالا معامله شد

بازار آریا - ۱۰ میلیون و ۲۰۶ هزار و ۸۰۷ تن انواع کالا و محصول به همراه ۲ هزار و ۴۱۶ دستگاه خودرو به ارزش بیش از ۷۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در بازار فیزیکی بورس کالا در آبان امسال فروخته شد.

فروش ورق فولادی و شمش بلوم در بورس کالا

بازار آریا - امروز سه شنبه اول آذرماه، تالار محصولات صنعتی و معدنی میزبان داد و ستد ۷ هزار و ۹۵۰ تن ورق گالوانیزه، ۱۰۰ تن ورق رنگی ویک هزار تن شمش بلوم بود.

بندبازی شاخص هم وزن و شاخص کل

بازار آریا - در جریان معاملات امروز نخستین روز آذرماه، شاخص هم‌وزن با یک هزار و ۱۵ واحد (۰.۲۵ درصد) افزایش به رقم ۴۰۵ هزار و ۴۸۵ واحد و شاخص کل بورس تهران نیز با کاهش ۹۳۹ واحد (۰.۳۲ درصد) به تراز یک میلیون و ۴۰۷ هزار واحد رسید.

گام بزرگ به سمت افزایش سود خودروسازهای جاده مخصوص

بازار آریا - فربد زاوه گفت: اگر عرضه‌ها در بورس کالا دائمی باشد، حتما فاصله قیمت فروش کارخانه با قیمت بازار کاهش یافته و بازار خودرو به تعادل خواهد رسید. امیدواریم شرایطی فراهم شود که تمامی محصولات ایران خودرو و سایپا از طریق بورس کالا عرضه شود تا سود حاصل از تولید و فروش خودرو، نصیب سهامداران شرکت‌های خودروساز شود.

گازوئیل و گاز بوتان صادراتی روی میز عرضه بورس انرژی ایران

بازار آریا - امروز سه‌شنبه اول آذر ۱۴۰۱، ۱۶ هزار تن نفت‌گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و ۴ هزار تن گاز بوتان شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران عرضه می‌شود.

پیش بینی پذیر بودن اقتصاد زمینه را برای ورود بخش خصوصی فراهم می‌کند

بازار آریا - در صورتی که امکان پیش بینی پذیر بودن اقتصاد در کشور فراهم شود، فعالان اقتصادی و به ویژه بخش خصوصی بیش از گذشته می‌توانند نسبت به رشد بخش‌های مختلف اقتصاد فعال بوده و جامعه را به سمت رونق تولید و توسعه پیش ببرند.

عرضه صکوک اجاره ۶۸ هزار میلیارد ریالی گل گهر

بازار آریا - با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت معدنی و صنعتی گل گهر (سهامی عام) به مبلغ ۶۸ هزار میلیارد ریال از طریق بورس اوراق بهادار تهران از روز چهارشنبه دوم آذر ماه ۱۴۰۱ به مدت سه روز کاری در نمادهای صگل۵۰۹، صگل۰۵۰۹، صگل۰۵۹، صگل۵۹ و صگل۰۰۵۹ عرضه عمومی خواهد شد.

پژو۲۰۷ حدود ۱۰۰ میلیون تومان زیر قیمت بازار فروخته شد

بازار آریا - امروز و پس از معامله ۳۰۸۰ خودروی کم تیراژ طی هفته‌های گذشته در بورس کالا، ۱۰۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ به عنوان نخستین خودروی پرتیراژ در بورس کالا در روند شفاف و طبق عدالت مورد معامله قرار گرفت.

شورای عالی بورس با استعفای عشقی مخالفت کرد/ مجید عشقی همچنان رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار است

بازار آریا - توییت مدیر روابط عمومی سازمان بورس: با مخالفت اکثریت قاطع اعضای شورای عالی بورس، پذیرش استعفای دکتر عشقی مورد قبول واقع نشد. دکتر عشقی در ریاست سازمان باقی خواهد ماند.

مهر تاییدی بر ارزندگی سهام

بازار آریا - علیرضا قدرتی گفت: معیار ارزندگی سهام، روند و تداوم سودآوری شرکت‌ها است. نسبت P/E بازار در کف تاریخی ۱۰ ساله خود قرار گرفته و همین موضوع، خود گواه ارزندگی این بازار است.

ساير مطالب

معامله 878 هزار تن سیمان در بورس کالا

شعب ارزی ارائه کننده اوراق گواهی ارزی اعلام شد

شرکت‌های بورسی زیر ذره‌بین؛ بررسی عملکرد نمادهای گروه قند و شکر

عرضه پژو 207 در بورس کالا/ مهلت ثبت سفارش تا امروز

تاثیر کاهش مالیات سهام روی بورس / اعتماد به بازار برمی‌گردد؟

اوراق تبعی؛ ابزاری مناسب برای بازگرداندن اعتماد به بازار سرمایه

شرایط خرید پژو 207 در بورس کالا ابلاغ شد

روغنی ها به دنبال ورود به بازارهای صادراتی

حذف تقاضای کاذب و دو نرخی بودن خودرو با عرضه خودرو در بورس کالا

دولت چاره‌ای بجز رشد ارز نیمایی ندارد / کاهش اختلاف ارز آزاد و نیمایی

سایه ریسک‌های بودجه‌ای و تامین مالی بلندمدت بر بازار سهام وجود دارد

عرضه سه محصول کرمان موتور در بورس‌کالا

کاهش 80 درصدی مالیات فروش سهام تصویب شد

شاخص کل بورس پایین‌تر از ابرکانال 1.4 میلیونی

کاهش 80 درصدی مالیات سهام و ادعای ورود نقدینگی جدید و رشد بورس !

تمدید مهلت خرید اوراق تبعی «سهام‌یار» تا چهارشنبه

هفته 12 هزار میلیارد ریالی معاملات در بورس انرژی ایران

ارز دو نرخی، یارانه‌ای به تولیدکنندگان خارجی!

پیش‌بینی بورس هفته پایانی آبان (اینفوگرافیک)

حذف قیمت‌گذاری دستوری به نفع صنایع بورسی خواهد بود

5 کالا و 3 قطعه زمین در پذیرش‌های جدید بورس کالا

شرط فروش سهام عدالت مستقیم چیست؟

زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد

بورس زیر فشار فروش تسلیم نمی‌شود

بورس هنوز اثر تورم ماه‌های اخیر را در خود نمایان نکرده است

امید به افزایش رونق بازار کامودیتی‌ها با کاهش نرخ تورم در آمریکا

قیمت نفت ثابت ماند

فاصله نرخ ارز نیما و آزاد، ضد تولید ملی و رانت‌زا است

76 هزار تن فرآورده از پتروشیمی نوری مهمان رینگ صادراتی بورس انرژی ایران

بیشترین حجم و ارزش معاملات بازار به گروه خودرو رسید

روز متعادل بورس / پایان استراحت شاخص کل؟

خبرنگاران بازار سرمایه از نزدیک با فرآیند تولید سیمان آشنا شدند

عرضه 62 هزار تن مواد پلیمری در بورس کالا

وانت کارا دو کابین در 20 دقیقه فروش رفت

سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت هم بیمه شد!

173 هزار تن شمش بلوم و ورق گرم در بورس کالا معامله شد

راه اندازی اختیار آتی زعفران نگین سررسید اسفند

روز منفی بورس/ خروج سنگین پول حقیقی

بسته 10‌بندی برای صندوق‌های درآمد ثابت چه مزایایی دارد؟

سپرده‌گذاری مرکزی مجمع الکترونیک 5 ناشر را برگزار کرد

یک هزار و 800 میلیارد تومان برای بازارگردانی «پالایش یکم» در نظر گرفته شده است

عرضه 192 دستگاه دیگنیتی امروز در بورس کالا

عدم النفع 57 هزار میلیارد تومانی، ماحصل رانتی که دولت ایجاد کرد

بیمه سهام نشان داد بورس برای دولت بسیار مهم است

شاخص کل بورس روی سراشیبی افتاد!

سومین بورس رسمی کشور 14‌ساله شد

حمایت ویژه از صنایع بورسی در بودجه 1402

دلیل اصلی گرانی بی سابقه دلار و احتمال بازگشت نقدینگی به بورس

392 دستگاه فیدلیتی در بورس کالا عرضه می‌شود

واکنش مردم به خرید سانتی‌متری خانه از بورس

عرضه فیدلیتی در بورس کالا از امروز

شرایط خرید فیدلیتی و دیگنیتی در بورس کالا اعلام شد

پیش‌بینی بورس فردا / معاملات به کدام سو می‌رود؟

بیشترین حجم و ارزش معاملات بازار به گروه خودرو رسید

تبدیل ثروت کم به زیاد با سرمایه‌گذاری در صندوق املاک و مستغلات

بیش از 137 هزار تن کالا در بورس کالا صادر شد

137 هزار تن کالا از بورس کالا صادر شد

ثبت نام 41 میلیون سهامدار در سامانه سجام

شاخص هم‌وزن رشد 1.09 درصدی را ثبت کرد

تالار حراج باز بورس کالا میزبان عرضه 987 هزار تن سنگ آهن

رفع کامل خاموشی‌ها به کمک بورس انرژی

آغاز معاملات نخستین صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات

با پرداخت 1 ریال، سهام خود را در بورس بیمه کنید!

افزایش 60 درصدی سود خالص 6 شرکت بزرگ غذایی‌!

عرضه جدید بورس کالا در هفته سوم آبان

صندوق‌های املاک و مستغلات در جهان چه جایگاهی دارند؟

بهترین فرصت فروش گواهی سپرده طلا برای کنترل تورم است

پیش‌بینی هفتگی بورس / روزهای طلایی تالار شیشه‌ای شروع شد؟

مراحل بیمه کردن سهام در بورس

واقعی‌تر شدن قیمت گاز پرمصرف‌ها در راس برنامه‌ها قرار گیرد

71 دستگاه کامیون در بورس کالا عرضه می‌شود

آینده بازارها پس از رکوردشکنی قیمت دلار چیست؟

معامله 42 هزار تن میلگرد و 22 هزار تن تیرآهن در بورس کالا

10 هزار تن شمش بلوم آهن و فولاد ارفع معامله شد

شرط رشد پایدار بورس چیست؟

تحلیل نماد پالایش/ سهم برای صعود آماده می‌شود؟

رشد 72 درصدی سود خالص شرکت‌های پالایشی!

بیشترین حجم و ارزش معاملات بازار به گروه خودرو رسید

موافقت بانک مرکزی با شرط بورسی‌ها برای عرضه گواهی سکه

شرکت‌های بورسی زیر ذره‌بین؛ بررسی عملکرد نماد‌های گروه ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی

پیش‌بینی بورس فردا / بازار سرمایه در تعقیب دلار

صادرات 10 هزار تن شمش فولاد از طریق بورس کالا

بانک مرکزی توان تسویه فیزیکی اوراق سکه را دارد؟

بورس روی مدار صعود / شاخص وارد کانال جدید شد

زمان حراج سکه بانک مرکزی مشخص شد

آخرین وضعیت واریز سودهای رسوبی

عرضه 85 هزار و 829 تن فراورده هیدروکربوری

پیش‌بینی بورس امروز / سکه به بازار سرمایه رسید

فردا، عرضه اولیه اوراق سکه در بورس کالا

معامله 52 کیلوگرم شمش طلا در بورس کالا

عرضه اولیه اوراق سکه بانک مرکزی فردا انجام می‌شود

اعلام شرایط خرید فیدلیتی و دیگنیتی در بورس کالا

نقش پنج‌گانه افزایش دامنه نوسان در بهبود روند بازار سهام

آغاز فرایند اعمال اوراق اختیار فروش تبعی 40 هزار میلیارد ریال

جزئیات عرضه فیدلیتی و دیگنیتی در بورس کالا

بورس درگیر دلار دو نرخی

بحران جدید در کاشان/ اصرار بر توسعه صنایع فولادی در مناطق کم‌آب!

سرمایه‌گذاران به امنیت اقتصادی نیاز دارند

پیگیری مشکلات کلان بورس با برگزاری 7 میز صنعت جدید تا پایان سال

بیشترین حجم و ارزش معاملات بازار به خودرو رسید