بازار آریا

آخرين مطالب

بورس و سهام

واریز مبالغ حق‌تقدم‌های استفاده نشده، سجامی خواهد شد

بازار آریا - رئیس اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه‌ای گفت: به دنبال اصلاح دستورالعمل فعلی هستیم تا به این واسطه وجوه حق‌تقدم استفاده نشده برای سهامداران سجامی، بلافاصله پس از افزایش سرمایه از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به حساب سهامداران واریز شود.

افزایش نرخ ارز نیمایی؛ فرصتی برای خنثی کردن اثر خوراک ۷ هزار تومانی

بازار آریا - سید هادی موسوی گفت: اظهارات وزیر اقتصاد نشان از این دارد که قرار نیست دلار نیمایی روی نرخ خاصی تثبیت شود. با این فرض می‌توان انتظار داشت نرخ ارز در سامانه نیما رشد ملایمی داشته باشد و چنانچه میانگین نرخ دلار نیمایی در سال ۱۴۰۲ را ۳۵ هزار تومان در نظر بگیریم، خوراک ۷ هزار تومانی برای صنعت پتروشیمی نگران‌کننده نخواهد بود. به عبارتی اگرچه نرخ ریالی خوراک پتروشیمی‌ها افزایش داشته؛ ولی افزایش نرخ ارز نیمایی می‌تواند اثر منفی افزایش نرخ خوراک را تا حد زیادی خنثی کند.

پویش مردمی بازار سرمایه برای کمک به زلزله‌زدگان خوی

بازار آریا - فرابورس ایران در راستای تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی خود و برای حمایت از هم‌وطنان زلزله‌زده شهرستان خوی، اوراق گواهی نیکوکاری را در قالب نماد «زلزله خوی ۰۱» از یک‌شنبه ۱۶ بهمن‌ماه به مدت هفت روز کاری پذیره‌نویسی خواهد کرد.

پویش مردمی بازار سرمایه ایران برای کمک به زلزله‌زدگان خوی

بازار آریا - فرابورس ایران در راستای تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی خود و برای حمایت از هم‌وطنان زلزله‌زده شهرستان خوی، اوراق گواهی نیکوکاری را در قالب نماد «زلزله خوی ۰۱» از یک‌شنبه ۱۶ بهمن‌ماه به مدت هفت روز کاری پذیره‌نویسی خواهد کرد.

بورس جامانده از تمام بازارهای موازی

بازار آریا - همایون دارابی با تاکید به سرمایه‌گذاری بنیادی و غیرهیجانی، گفت: بازار سرمایه نسبت به بازارهای موازی در کف قیمتی قرار دارد و از نیمه سال ۱۳۹۹ تاکنون تقریباً تمامی بازارها رشد کرده‌اند و بازار طلا، خودرو و مسکن به نوعی در حداکثر قیمتی خود قرار دارند؛ اما بازار سهام رشد نکرده است.

مصوبه سازمان بورس، منجر به تقویت فرهنگ استفاده از "مشاور سرمایه‌گذاری‌ها" می‌شود

بازار آریا - فرشید زرین‌کیا گفت: مصوبه عدم الزام شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری به رعایت سرمایه حداقل ۸ میلیارد تومانی، می‌تواند آثار مثبتی داشته و منجر به افزایش تعداد متقاضیان تاسیس نهادهای مالی تحت عنوان "مشاور سرمایه‌گذاری" شود که تقویت فرهنگ سرمایه‌گذاری را در پی خواهد داشت.

محدودیت خرید ۵ میلیونی، گامی در راستای جلوگیری از ایجاد هیجان کاذب در بازار پایه

بازار آریا - محسن عباسلو گفت: اکثر نمادهای بازار پایه، نمادهای بسیار کوچکی هستند که به راحتی می‌توان با قیمت آن‌ها بازی کرد و اصطلاحا آن‌ها را پروژه کرد. در چند سال گذشته شاهد آن بوده‌ایم که نمادهای بازار پایه‌ای که تعداد آنها هم کم نیست با رشدهای حباب گونه، نسبت P/E شان حتی به بالای ۸۰ رسیده و بعد از یک رشد مقطعی، ناگهان افت سنگین ۷۰ الی ۸۰ درصدی کرده‌اند. تصمیمات اخیر فرابورس می‌تواند از ایجاد هیجان کاذب و سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری کند.

قیمت‌گذاری دستوری، سیاستی بی‌نتیجه با قدمت ۴ هزار سال!

بازار آریا - خلاصه سه گزارش از وب سایت اکونومیست نشان می‌دهد که قیمت‌گذاری دستوری یک سیاست فرسوده و راهکار کوتاه مدت برای کنترل قیمت‌ها، مربوط به ۱۷۹۲ سال پیش از میلاد مسیح (رمزگشایی کدها روی لوح‌های حمورابی) است؛ که انگیزه تولیدکننده را از بین می‌برد و ضمن کاهش عرضه در طولانی مدت باعث افزایش تورم و بحران‌های اجتماعی می‌شود. به طوری که وب سایت اکونومیست در تعریف آن به جمله آلبرت انیشتین استناد می‌کند: «تعریف دیوانگی این است که یک کار را بارها و بارها انجام دهید و انتظار نتیجه متفاوتی داشته باشید!»

معامله ۶۰ هزار تن مقاطع فولادی در بورس کالا

بازار آریا - امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ماه، تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران میزبان معامله ۴۳ هزار و ۸۱۴ تن میلگرد، ۱۴ هزار و ۶۵۲ تن تیرآهن، هزار و ۱۷۶ تن نبشی و ۶۶۹ تن ناودانی بود.

جلسه شورای مشورتی برگزار شد

بازار آریا - ۱۲ بهمن‌ ماه جلسه شورای مشورتی سازمان بورس و اوراق بهادار با حضور رؤسای فعلی و سابق سازمان و برخی از صاحب‌نظران بازار سرمایه برگزار شد.

حضور بورس تلنت و مرکز مالی ایران در نمایشگاه کار

بازار آریا - مرکز مالی ایران با هدف معرفی سامانه بورس تلنت و ایجاد ارتباط بین کارجویان و کارفرمایان بازارهای مالی در پنجمین نمایشگاه کار ایران که در روزهای ۵ تا ۷ بهمن ماه در مجتمع نمایشگاهی برج میلاد برگزار شد، حضور داشت.

رتبه‌بندیِ بهترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری(دی‌ماه ۱۴۰۱)

بازار آریا - فهرست عناوین صندوق‌های سرمایه‌گذاری “ فیروزه موفقیت(سهامی) “، “ افرا نماد پایدار(درآمدثابت)” و “ مشترک سپهرآتی(مختلط) ” بر اساس گزارش سامانه هوشمند رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری سیگنال، در لیست بهترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری قرار گرفتند.

تصمیم‌گیری غیرمنسجم شورای رقابت، زیان سرمایه‌گذاران را درپی داشت

بازار آریا - به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، مهدی طغیانی در برنامه زنده تهران ۲۰ اظهار کرد: مدیران بازار سرمایه تلاش کردند دروازه‌بانی کنند تا بازار سرمایه دچار مشکل نشود، اما از آنجا که در کشور تصمیم‌گیری غیرمنسجم وجود دارد، اثرش را بر بازار و سرمایه‌گذاران می‌گذارد. مثل تصمیم‌گیری غیرمنسجم شورای رقابت و اختلافش با شورای عالی بورس در موضوع عرضه خودرو در بورس کالا؛ در چنین وضعیتی نمی‌توان مدیران بازار سرمایه را مسئول دانست.

پرونده تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها روی میز کمیسیون تلفیق/هنوز جمع‌بندی حاصل نشده است

بازار آریا - فریبرز کریمایی گفت: خوراک ۷ هزار تومانی با دلار ۲۸۵۰۰ تومانی، حدود ۲۸ سنت خواهد شد. در صورتی که در حال حاضر نرخ گاز در "هنری هاب" ۱۱ سنت است! روز دوشنبه در کمیسیون تلفیق جلسه‌ای برگزار شد که ما هم در آن حضور داشتیم و بند "الف" تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۱۴۰۲ مورد بحث و بررسی قرار گرفت و انجمن پتروشیمی مخالف خود را با نرخ ۷ هزار تومانی خوراک گازی پتروشیمی ها مطرح کرد. کمیسیون تلفیق به تازگی به این موضوع ورود کرده و هنوز نتیجه مشخص نشده است.

جنجال‌های ایجاد شده تنها برای عرضه پنج درصد خودروها در بورس کالا است

بازار آریا - به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در برنامه تهران ۲۰ اظهار کرد: عرضه خودرو در بورس کالا از تیر ماه تصویب شد و در دو ماه گذشته شتاب گرفت. اگر این عرضه‌ها ادامه پیدا کند و بخش عمده‌ای از تولید خودرو وارد بورس کالا شود، تعادل قیمت را به همراه خواهد داشت. تاکنون ۵۰ هزار خودرو در بورس کالا عرضه شده است؛ این در حالی است که از ابتدای سال ۱۴۰۱ نزدیک به یک میلیون خودرو تولید شده است. همه این سر و صداهای اخیر به‌خاطر عرضه ۵۰ هزار خودرو در بورس بوده است.

نمی‌دانیم به کدام ساز برقصیم؟/بورس، تنها راه قانونی فرار از "منجلاب قیمت‌گذاری دستوری خودرو" است

بازار آریا - آرش محبی‌نژاد گفت: رویه غلطی که طی سال‌های گذشته پایه‌گذاری شده، در نهایت منجر به زیان انباشته و زمین‌گیر شدن صنعت خودرو و قطعه‌سازی شده است، معتقد هستیم که عرضه خودرو در بورس، تنها راه قانونی فرار از "قیمت گذاری دستوری" است. بازنده اصلی قمارِ قرعه‌کشی خودرو مردم و تولیدکنندگان و در مقابل برنده این قمار، دلالان هستند.

معاملات برق سبز در بورس انرژی آغاز می‌شود

بازار آریا - علی نقوی با بیان اینکه صرفه‌جویی انرژی و ایجاد ظرفیت تجدیدپذیر بیشترین اهمیت را در راهبرد گذار انرژی جهان به خود اختصاص داده‌ است، بیان کرد: در تلاش هستیم با همکاری ساتبا و نیروگاه‌های تجدیدپذیر معاملات برق سبز (برق تولیدی نیروگاه‌های تجدیدپذیر) در بورس انرژی ایران آغاز شود.

عرضه ۸۱ هزار تن قیر و تختال در بورس کالا

بازار آریا - امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ماه، تالار صادراتی بورس کالای ایران میزبان عرضه ۴۰ هزار و ۸۹۸ تن قیر، ۴۰ هزار و ۳۵۰ تن تختال فولاد خوزستان، ۲۴ هزار تن کنسانتره سنگ آهن توسعه معدنی و صنعتی صبانور و ۲ هزار تن مس کاتد است.

افزایش نظارت عمومی بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری، با الزام جدید سازمان بورس

بازار آریا - طبق تصمیم سازمان بورس و اوراق بهادار، بورس‌ها ملزم شدند در عرضه‌های اولیه‌ای که به سرمایه‌گذاران واجد شرایط تخصیص داده می‌شود، اطلاعات خرید عرضه اولیه صندوق‌ها را افشا نمایند.

تحلیل تکنیکال قثابت | ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

بازار آریا - فهرست عناوین نماد شرکت قند ثابت خراسان (قثابت) از سال ۱۳۷۰ تا کنون درون یک ساختار کانالیزه در نوسان بوده است.

اگر بنگاه اقتصادی سودده نباشد، فعالیت آن بی‌معناست

بازار آریا - رئیس سازمان بورس گفت: باید به دنبال افزایش ارزش افزوده در بازار سرمایه باشیم تا به این واسطه کیک اقتصادی بزرگ بشود. علاوه بر ثبات اقتصادی، بحث سوددهی بنگاه‌های اقتصادی حائز اهمیت است. اگر بنگاه اقتصادی سودده نباشد، فعالیت آن بی‌معناست؛ متاسفانه بنگاه‌ اقتصادی را ملزم به فروش محصولات خود با قیمت‌گذاری دستوری می‌کنند و انتظار دارند که افزایش تولید و کیفیت نیز داشته باشد. در این بین علاوه بر قیمت‌گذاری دستوری با تولید دستوری نیز مواجه هستیم و بنگاهی را ملزم به تولید و ایجاد زیان انباشته می‌کنند.

۵ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان در جیب مصرف‌کنندگان واقعی خودرو ماند

بازار آریا - به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، با معامله ۴۸ هزار و ۸۴۴ دستگاه خودرو در بورس کالا تا ۴ بهمن ماه ۱۴۰۱، مبلغی بیش از ۱۳ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان از جیب واسطه‌ها و دلالان خارج و به چرخه تولید و مردم بازگشت. سهم مالیات دولت از این میزان ۹۵۰ میلیارد تومان، سود سهامداران بورسی ۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و سود مصرف‌کنندگان واقعی خودرو ۵ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان بوده است.

کاهش هزینه بانک‌ها و افزایش سودآوری، نتیجه تغییر نرخ سود

بازار آریا - سید کاظم چاوشی گفت: حتماً این افزایش نرخ سود سپرده‌ها و تسهیلات بانکی به نفع شبکه بانکی خواهد بود. زیرا با در نظر گرفتن تورم و با نرخ‌های قبلی، اعطای تسهیلات با نرخ ۱۸ درصد منجر به ایجاد رانت می‌شد و حالا با افزایش نرخ سود اعطای تسهیلات، این فاصله کاهش خواهد یافت. همچنین حدود ۵۰ درصد از سپرده‌هایی که بانک‌ها جذب می‌کنند سپرده‌های کوتاه مدت است و کاهش ۵ درصدی سود سپرده‌های کوتاه مدت نیز می‌تواند تاثیر مثبتی روی سودآوری بانک‌ها داشته باشد.

۵۸ هزار تن مواد پلیمری در بورس کالا معامله شد

بازار آریا - امروز سه شنبه ۱۱ بهمن ماه، تالار پتروشیمی و فرآورده های نفتی بورس کالای ایران میزبان معامله ۵۸ هزار و ۱۷۵ تن مواد پلیمری، ۲ هزار و ۳۲۵ تن مواد شیمیایی، ۲ هزار و ۳۲۱ تن قیر، ۱۰۰ تن گوگرد کلوخه، ۷۸ تن روغن پایه و ۵۲ تن PDA TAR بود.

مبنا و کانون سرمایه‌گذاری باید در بخش خصوصی باشد

بازار آریا - مجید قاسمی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری گفت: اقتصاد ما در سال‌های ابتدای انقلاب با نگاه تمرکزگرایی باعث کندی و توقف سیستم شد. مبنا و کانون سرمایه‌گذاری باید در بخش خصوصی باشد و بقیه نظام‌ها به حمایت این بخش بیایند.

عدم ثبات در سیاست‌گذاری، سرمایه‌گذاران را به سوداگری سوق می‌دهد

بازار آریا - مجید عشقی گفت: متاسفانه برخی از سیاست‌گذاری‌ها باعث شده تا سرمایه‌گذاری به شدت کمرنگ‌تر از گذشته شود و افراد به جهت دریافت سود به دنبال خرید اقلام و فروش سریع آن باشند. سیاست‌گذاری‌ها افراد را به سوداگری سوق می‌دهد و این در حالی بوده که دیدگاه‌های کوتاه مدت در سرمایه‌گذاری خطر بزرگی را به بار می‌آورد. ورود سلیقه‌ای دستگاه‌های نظارتی در چرخه‌ها و تصمیمات اقتصادی می‌تواند بسیار آسیب‌زا باشد، اگر خواهان جبران و ایجاد ثبات هستیم باید بستر کسب سود را برای سرمایه‌گذارانی که به بخش واقعی اقتصاد و بازار سهام ورود کرده‌اند، حمایت کنیم.

ثبات قیمت نفت در پی افزایش نرخ بهره

بازار آریا - در آغاز معاملات امروز، آخرین روز ژانویه، قیمت نفت پس از کاهش بیش از ۲ درصدی در جلسه معاملاتی روز گذشته، به دلیل افزایش بیشتر نرخ بهره و ادامه جریان نفت خام روسیه ثابت ماند.

رشد دسته جمعی شاخص‌های بورسی

بازار آریا - در جریان معاملات چهارمین روز هفته، شاخص هم‌وزن با ۶ هزار و ۴۰۲ واحد (۱.۳۳ درصد) افزایش به رقم ۴۸۶ هزار و ۴۰ واحد و شاخص کل بورس تهران نیز با افزایش ۱۶ هزار و ۸۷۳ واحد (۱.۱۰ درصد) به تراز یک میلیون و ۵۵۶ هزار واحد رسید.

عرضه ۴۸ هزار تن ورق فولادی در بورس کالا

بازار آریا - ، تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز سه شنبه ۱۱ بهمن ماه میزبان عرضه ۲۰ هزار تن ورق سرد، ۱۶ هزار و ۵۰ تن ورق گالوانیزه، ۱۰ هزار و ۲۰۰ تن ورق گرم و ۲ هزار تن ورق قلع اندود است.

عبور حجم معاملات بورس کالا از ۱۰۰ میلیون تن

بازار آریا - حجم معاملات بورس کالای ایران از ابتدای سال تا پایان معاملات روز گذشته (۱۰ بهمن ۱۴۰۱) در رکوردی تاریخی از مرز ۱۰۰ میلیون تن عبور کرد تا روند مطلوب عرضه و معامله کالاهای واسطه ای و مواد اولیه تولید در بورس کالا را شاهد باشیم؛ حجم کل معاملات بورس کالا در سال گذشته، ۷۶ میلیون تن بود.

تحلیل تکنیکال غنوش | ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

بازار آریا - فهرست عناوین براساس داده‌های روزانه نماد شرکت نوش مازندران(غنوش) در حدود قیمتی ۷۷۰-۷۳۰ تومان (باکس سبزرنگ) حمایت مهمی دارد که در صورت حفظ این ناحیه‌ی حمایتی میتوان به صعود میان مدتی قیمت سهم تا حدود ۱۵۰۰-۱۴۰۰ تومان امیدوار بود.

افزایش سود سپرده بانکی تاثیری بر بازار سرمایه نخواهد داشت

بازار آریا - سیاوش وکیلی، کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت: افرادی که به دنبال سود سپرده بانکی بدون ریسک بودند در ماه‌های گذشته فرآیند سپرده‌گذاری را انجام دادند (اوراق گواهی سپرده عام ۲۳ درصد) و اکنون با ابلاغیه شورای پول و اعتبار و تثبیت سود سپرده یکساله در محدوده ۲۰.۵ درصد، عملا اشخاص انگیزه لازم را برای انجام این امر نخواهند داشت.

بازی‌ برد_برد بورس و بانک/ مصوبه شورای پول و اعتبار چه اثر مثبتی بر بازار سهام دارد؟

بازار آریا - کارشناس بازار سرمایه گفت: مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار رنسانسی در تصمیمات پولی بانک مرکزی است، چراکه از ابتدای دهه ۹۰ شاهد ناترازی بانک‌ها در حجم‌های بالا بودیم. مهمترین آثار این تصمیم از ابتدای سال آینده و در ترازهای بانک‌ها نمود پیدا خواهد کرد؛ چرا که اسپرد مابین نرخ سود تسهیلات و سود سپرده پرداختی، شرایط ایده‌آلی را برای بانک‌ها رقم می‌زند. با مصوبه جدید شورای پول و اعتبار، انتظار بهبود انضباط مالی بانک‌ها وجود دارد و در نهایت علاوه بر سهامداران بانکی، این صنعت و اقتصاد کلان کشور منتفع خواهند شد.

تحلیل اونس جهانی طلا | روند طلا می‌تواند نزولی شود

بازار آریا - فهرست عناوین اونس جهانی طلا (XAUUSD) بعد از ۳ ماه روند صعودی توانست مجددا به نزدیکی سقف تاریخی خود برسد و از این منظر در محدوده پر ریسکی قرار گرفته که می‌تواند کاهش قیمتی قابل توجه‌ای حداقل تا کانال ۱۶۰۰ دلار را تجربه نماید. در ادامه این مقاله به تحلیل و بررسی اونس جهانی طلا پرداخته‌ایم.

تحلیل تکنیکال ریپل | صعود آرام و بی‌حاشیه

بازار آریا - فهرست عناوین تحلیل تکنیکال ریپل | ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید ریپل موفق شد سطح حمایتی ۰.۳ دلار را حفظ کرده و ساختار خود از نزولی به صعودی تغییر دهد. در ادامه انتظار داریم در میان مدت بتواند به باکس مقاومتی قرمز رنگ که از یک اردربلاک ماهیانه گرفته شده رسیده و با واکنش منفی و در نهایت ریزش ریپل در این منقطه مقاومتی مواجه شویم؛ به صورت دقیق‌تر می‌توان محدوده ۵۰% این باکس مقاومتی را در نظر گرفت.

تحلیل نسبت اتریوم به بیت کوین

بازار آریا - فهرست عناوین با صعودی شدن بازار ارزهای دیجیتال، یکی از سوالاتی که ذهن هر مخاطبی را مشغول می‌کند، انتخاب بین اتریوم و بیت کوین است. با اینکه کاربردهای فعلی اتریوم از بیت‌کوین پیشی گرفته اما هم‌چنان خطر متمرکز شدن و ریسک‌های غیر سیستماتیک آن پابرجاست. سمت دیگر قضیه، بیت کوین ‌هم‌چنان ارز مورد علاقه قدیمی‌های بازار است و به عقیده بسیاری روزی جایگزین پول‌های فیات فعلی خواهد شد.

ریسک افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی از سر بورس برداشته شد/محرک جدید بازار سرمایه از راه رسید؟

بازار آریا - با ابلاغیه شب گذشته بانک مرکزی، نرخ سود سپرده یک‌ساله به ۲۰.۵ درصد افزایش یافت. افزایشی که نه‌تنها به زیان بازار سرمایه تمام نشد، بلکه خیال سهامداران را راحت و ریسک مذکور را حداقل به سه دلیل رفع کرد؛ ۱. چند هفته قبل نرخ اوراق سپرده عام سالانه به ۲۳ درصد افزایش پیدا کرد و نرخ‌ فعلی ۲۰.۵ درصدی جذابیتی برای سرمایه‌گذاران،حتی سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز ندارد. ۲. نرخ جدید سود سپرده‌ها بسیار کمتر از از انتظارات و تخمین‌هایی که بعضا تا ۳۰ درصد مطرح می‌شد، افزایش پیدا کرد. ۳. به دلیل نرخ تورم بالا انگیزه سپرده‌گذاران به سپرده‌های بلند مدت کاهش یافته و با کاهش و تعیین سود ۵ درصدی برای حساب‌های کوتاه مدت، عملا بهای پول برای بانک‌ها نیز کاهش یافته است.

مصوبه جدید بانک مرکزی، محرکی برای رشد سودآوری بانک‌ها

بازار آریا - اکبر ادهم گفت: افزایش اخیر نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی باعث می‌شود، بانک‌ها از ناترازی که به واسطه رقابت بالا در نرخ سود سپرده و پایین بودن نرخ سود تسهیلات ایجاد شده بود فاصله گرفته و به سمت تعادل حرکت کنند. بدین ترتیب بانک‌ها از محل اعطای وام و تسهیلات سود کسب خواهند کرد و این تصمیم قطعا محرک خوبی برای کاهش زیان و افزایش سودآوری صنعت بانکی خواهد بود.

عرضه خودرو در بورس کالا در حال جمع‌بندی نهایی؛ صنعت خودرو آسیبی نخواهد دید

بازار آریا - مجید عشقی گفت: در حال پیگیری هستیم تا در تصمیم نهایی شورای رقابت، به صنعت خودرو آسیبی وارد نشود. دغدغه‌های شورای رقابت در مورد قیمت‌گذاری خودرو لحاظ می‌شود و زمان زیادی نسبت به جمع‌بندی این موضوع نمانده است. به‌زودی عرضه‌های خودرو در بورس کالا از سرگرفته می‌شود.

نرخ سپرده‌های یک ساله ۲۰.۵ درصد تعیین شد

بازار آریا - بانک مرکزی در بخشنامه‌ای، مصوبه شورای پول و اعتبار درباره اصلاح نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

ماهنامه بورس به «جایگاه تحقیق و توسعه در بازار سرمایه» پرداخت

بازار آریا - شماره ۲۰۸ ماهنامه بورس تهران با عنوان «جایگاه تحقیق و توسعه در بازار سرمایه» منتشر شد. در این شماره به موضوعاتی همچون تحلیل صنعت لاستیک، عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در دومین ماه فصل پاییز و ضرورت تشکیل بازاری برای سرمایه‌گذاران نهادی پرداخته شده است.

جابه‌جایی ۱۳ شرکت بین تابلوهای بازار پایه فرابورس

بازار آریا - آخرین طبقه‌بندی ناشران درج‌ شده در بازار پایه به استناد ماده ۲۱ دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل‌وانتقال اوراق بهادار در فرابورس ایران امروز دهم بهمن‌ماه منتشر شد که بر اساس آن ۷ نماد به تابلو پایه زرد، ۳ نماد به تابلو پایه نارنجی و ۳ نماد به تابلو بازار پایه قرمز منتقل شدند.

ساير مطالب

دستورالعمل راه‌اندازی "بازار اختیار معاملات" در بورس انرژی تصویب شد

سود سنواتی و جاری 14 شرکت از طریق سجام پرداخت شد

ثبات قیمت‌ها در پی تقویت چشم‌انداز افزایش عرضه‌ نفت

جلسه مشترک شورای عالی بورس و شورای رقابت برای پیگیری مطالبات سهامداران خودرویی

قیمت‌گذاری دستوری خودرو باید توسط هیات وزیران مورد بررسی قرار گیرد

مهمترین مانع سال‌های اخیر در تولید خودرو قیمت‌گذاری دستوری بوده است

عرضه‌های متنوع امروز در بورس کالا

سه ماده دیگر از طرح مالیات بر عایدی سرمایه به تصویب رسید

بخش خصوصی، خودروساز زیان‌ده نمی‌خرد!/ بورس کالا مسیری برای تسهیل فروش سهام دولتی خودروسازان

ایران بیشتر از آلمان، ژاپن، فرانسه و کره تولیدکننده خودروی سواری دارد

معامله 640 هزار تن سیمان در بورس کالا

عرضه خودرو در بورس، زمینه‌ساز حذف بازار سیاه شد

گشایش نماد معاملاتی خزانه بانک آینده از 19 بهمن

قرارداد "اختیار آتی صندوق طلا" راه‌اندازی می‌شود

درآمد مالیاتی خودروهای گران‌قیمت به 4 هزار میلیارد تومان می‌رسد

ابلاغ زمان‌بندی جدید عرضه‌ها در بورس کالا

تلاش‌های سازمان بورس برای استمرار عرضه خودرو در بورس کالا ادامه پیدا کند

تلاش‌های سازمان بورس و بورس کالا برای جلوگیری از خروج خودرو از بورس ادامه پیدا کند

عرضه 23 هزار تن فلزات غیرآهنی در بورس کالا

آغاز عرضه های سیمانی ها در هفته جاری

تحلیل تکنیکال نماد وسینا | 9 بهمن 1401

مجلس، ماده هشت طرح مالیات بر عایدی سرمایه را تصویب کرد

سایت جدید مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس آغاز به کار کرد

38 درصد بازار خودرو در اختیار شرکت‌هایی غیر از ایران خودرو و سایپا

دادوستد 516 میلیارد تومان قرارداد آتی در هفته گذشته

عبور ارزش معاملات در رینگ صادراتی بورس کالا از 5 هزار میلیارد تومان

شرایط واگذاری بلوک 51 درصدی سهام «استقلال» اعلام شد

بروزرسانی تحلیل وپارس

تحلیل تکنیکال کاردانو | شکست خط روند نزولی یک‌ساله

تحلیل تکنیکال آوی | انتظار رشد آرام تا محدوده 180 دلار

تحلیل تکنیکال گالا | گنج 300 درصدی یا خواب‌و‌خیال کریپتویی؟

تحلیل تکنیکال اکسی اینفینیتی | حرکت به سمت 30 دلاری شدن

بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در مقایسه با سایر بازارهای مالی(دی‌ماه 1401)

خبر لغو عرضه خودرو در بورس کالا صحت ندارد

افزایش 83 درصدی معاملات بازار آتی بورس کالا

سازوکار بورس بخشی از التهابات بازار خودرو را کاهش داد

موافقت کلی با عدم افزایش ضریب نرخ گاز فولاد در بودجه 1402

جزئیات عرضه اولیه "انتخاب" در فرابورس

شاخص کل به 1.6 میلیون واحد رسید

شرایط عرضه بلوک 51 درصدی سهام «استقلال» اعلام شد

فراز و فرود شاخص‌ها و بازارهای بورس تهران

عرضه 2.8 میلیون تن گندله، کنسانتره و سنگ آهن دانه‌بندی در بورس کالا

سازمان بورس مدیران یک شرکت بورسی را سلب صلاحیت کرد

دنا پلاس فروخته شده در بورس‌کالا، 50 روز زودتر از موعد در حال تحویل است

ارزش معاملات بورس انرژی به 11 هزار میلیارد ریال رسید

معامله 2.1 میلیون تن انواع کالا و محصول در بورس کالا

ایران‌خودرو درصدد افزایش عرضه خودرو در بورس کالا است

عرضه 2 میلیون و 826 هزار تن محصولات زنجیره سنگ آهن در بورس کالا

11 هزار میلیارد ریال ارزش معاملات هفته نخست بهمن بورس انرژی

رویکرد برخی از اعضای شورای رقابت، عدم ورود به قیمت‌گذاری خودرو حتی قیمت پایه است

چرا قرعه‌کشی خودرو دلال‌پرور و بورس کالا ضد سوداگری‌ است؟

واقعی‌تر شدن قیمت سهام در بازار پرریسک پایه، با افزایش حجم مبنا

بازار خودروی ایران انحصاری نیست

نامه رئیس سازمان بورس به رئیس شورای رقابت: نامه جنابعالی باعث خسارت 100 هزار میلیارد تومانی به سهامداران شد

موافقت کمیسیون تلفیق بودجه 1402 با عرضه خودرو در بورس کالا

نامه بدون هماهنگی شورای رقابت، باعث خسارت 100 هزار میلیارد تومانی به سهامداران شد

نامه بدون هماهنگی شورای رقابت، 100 هزار میلیارد تومان به سهامداران خسارت زد

نامه بدون هماهنگی شورای رقابت، به سهامداران 100 هزار میلیارد تومان خسارت زد

قیمت‌گذاری شورای رقابت موجب زیان خودروسازان و ایجاد وضعیت غیرعادی شد

بورس با ویژه‌خواران خودرو مقابله می‌کند

بورس با ویژه‌خواران صنعت خودرو مقابله می‌کند

مجلس به تقویت عرضه خودرو در بورس کمک می‌کند

دود زیان قرعه‌کشی خودرو در چشم سهامداران عدالت

مروری بر خبرهای اختصاصی «سنا» در هفته گذشته

تمام عواید فروش خودرو باید به خودروساز برسد

آغاز اتفاقات مثبت در شرکت‌های خودروساز با عرضه پرتیراژها در بورس

چرا بورس کالای ایران با پیش‌فروش خودرو وارداتی به شکل کنونی مخالف است؟

حرفه‌ای‌تر شدن بازار سرمایه با افزایش حجم مبنا در بازار پایه

قیمت‌گذاری دستوری بسیاری از تولیدکنندگان خودرو را ورشکست کرد

پیشنهاد 29 بندی سازمان بورس برای تصویب در بودجه 1402 چه بود؟

«حساب وکالتی» برای خرید خودرو از بورس

یک سوم بازار لوازم خانگی ایران در دست کالای قاچاق است

تسویه 22 هزار میلیارد ریال اوراق سلف توسط سمات

سامانه "سمات" چه خدماتی به سهامداران بورسی می‌دهد؟

عرضه 3 هزار میلیارد ریال صکوک مرابحه برای پاکان پلاستکار

شاخص‌ قرمزپوش به تعطیلات رفت

تحلیل تکنیکال سندباکس | شکست خط روند نزولی یکساله

امروز 38 هزار و 562 تن میلگرد در بورس کالا

تحلیل تکنیکال دیسنترالند | باید منتظر قیمت‌های بالاتر باشیم؟

تحلیل تکنیکال اخابر | 5 بهمن 1401

عرضه ارقام مختلف برنج در بورس کالا فراگیر می‌شود

چراغ سبز شورای رقابت به افزایش قیمت خودرو

دستورالعمل «تأسیس و فعالیت مؤسسات رتبه‌بندی» اصلاح شد

شورای رقابت سهم صنعت خودرو از 10 درصد تولید ناخالص داخلی را به 2 درصد رسانده است!

عرضه 10 هزار تن متانول صادراتی در بورس انرژی

لزوم حمایت قوه‌قضائیه از ادامه عرضه خودرو در بورس کالا

قرارداد "اختیار آتی صندوق طلا" راه‌اندازی می‌شود

حمایت قیمت نفت در پی بهبود تقاضا در چین

قرارداد "اختیار آتی صندوق طلا" از دوشنبه هفته آینده، راه اندازی می شود

عرضه بیش از 160 هزار تن میلگرد در بورس کالا

«اختیار آتی صندوق طلا» ابزار جدید و جذاب بورس کالا+جزئیات

وزیر اقتصاد: عرضه خودرو در بورس کالا ادامه دارد

معامله بیش از 20 هزار تن فراورده در بورس انرژی

بساط قرعه‌کشی خودرو برای همیشه جمع شود

تعیین تکلیف شورای رقابت برای عرضه خودرو در بورس، امکان‌پذیر نیست

خرید لاماری از بورس 200میلیون تومان ارزان تر از بازار

تحلیل BNB | آیا روند صعودی شروع شده؟

تحلیل تکنیکال آریان

راه اندازی قراردادهای اختیار معامله مبتنی بر اختیار آتی صندوق طلا

اتفاق مهم در خاور