بازار آریا

آخرين مطالب

بورس و سهام

کاهش دغدغه سرمایه‌گذاران صندوق‌های جسورانه در سایه توجه به قواعد حاکمیت شرکتی

بازار آریا - کارشناس بازار سرمایه نوشت: تحقیقات تجربی بسیار زیادی در خصوص دلایل ناکامی کسب و کارها انجام شده است و به طور کلی می‌توان ریشه بسیاری از مشکلات کسب و کارها را نادیده گرفتن قواعد کسب و کار و اشتباهات مهلک مدیریتی دانست.

حاکمیت شرکتی، قطب‌نمای شرکت‌ها برای هدایت و ایجاد رویه‌ای شفاف

بازار آریا - کارشناس بازار سرمایه نوشت: تحقیقات تجربی بسیار زیادی در خصوص دلایل ناکامی کسب و کارها انجام شده است و به طور کلی می‌توان ریشه بسیاری از مشکلات کسب و کارها را نادیده گرفتن قواعد کسب و کار و اشتباهات مهلک مدیریتی دانست. حاکمیت شرکتی به عنوان قطب‌نمای یک کسب و کار منجر به ایجاد یک رویه شفاف برای هدایت شرکت خواهد شد.

جلسه شورای مشورتی سازمان بورس برگزار شد

بازار آریا - جلسه شورای مشورتی سازمان بورس با حضور جمعی از روسای فعلی و سابق این سازمان و برخی از صاحبنظران بازار سرمایه برگزار شد.

ارتقای نظارت‌های سیستمی همزمان با رشد صندوق‌ها

بازار آریا - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در مراسم آئین گرامیداشت پذیرش یکصد و یکمین صندوق سرمایه‌گذاری فعال در فرابورس اظهار داشت: همزمان با رشد صندوق‌ها، باید بتوانیم نظارت‌های سیستمی و سامانه متناسب، قوی و بدون اشتباه داشته باشیم.

عرضه ۲۰ هزار تن «برش سبک» پارس بهین پالایش نفت قشم در رینگ بین‌الملل

بازار آریا - بورس انرژی ایران امروز چهارشنبه هشتم آذرماه از عرضه بیش از ۶۳ هزار تن فرآورده هیدروکربوری میزبانی می‌کند که ۴۹.۸ هزار تن از این عرضه‌ها در رینگ بین‌الملل رقم خواهد خورد.

افزایش بیش از ۵ درصدی تولید آهن اسفنجی

بازار آریا - معاون اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: از فرودین تا پایان مهر امسال ۲۲ میلیون تن تولید در حوزه تولید آهن اسفنجی داشتیم و شاهد افزایش ۵ درصدی در این حوزه بودیم.

تحلیل تکنیکال نماد شجم | ۸ آذر ۱۴۰۲

بازار آریا - فهرست عناوین براساس داده‌های روزانه شجم حمایت مهم ۷۷۰-۷۰۰ تومان(باکس سبزرنگ) را دارد. حفظ حمایت یاد شده میتواند صعود میان مدتی قیمت سهم تا حدود ۱۱۵۰ تومان را در پی داشته باشد.

راه‌اندازی آزمایشی سامانه جدید نظارت بر انتشار اوراق بدهی موسوم به سامانه ناب

بازار آریا - مرتضی چشان گفت: الکترونیکی شدن فرآیندهای تامین مالی و حذف مدارک کاغذی از مراحل اولیه شامل ثبت، ارسال مدارک و مستندات درخواست توسط متقاضیان تامین مالی تا مراحل پایانی شامل انعقاد و امضای الکترونیکی قراردادهای میان ارکان انتشار اوراق و واریز وجوه نقد حاصل از انتشار اوراق به حساب متقاضیان، از ویژگی‌های برجسته این سامانه است.

دلار جهانی در ضعیف‌ترین سطح

بازار آریا - سقوط دلار در برابر پوند، یورو و ین ژاپن در ماه آگوست رکورد جدیدی ثبت کرد.

تجدید ارزیابی دارایی‌ها، راهی برای واقعی‌تر شدن ارزش بازار شرکت‌ها

بازار آریا - عضو هیئت مدیره و معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، ارزش دارایی‌های شرکت‌ها را یکی از وجوه ارزشگذاری شرکت‌ها برشمرد و بیان کرد: در حال حاضر ارزش بازار شرکت‌ها خیلی کمتر از ارزش روز دارایی‌های شرکت‌ها است.

اختتامیه پانزدهمین همایش بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی

بازار آریا - پانزدهمین همایش بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران ارشد بازار سرمایه و ۴۲ شرکت‌کننده و بیش از ۲۰۰ نفر از شرکت‌کنندگان ایرانی برگزار شد.

توضیحات رئیس سازمان بورس درباره نحوه و بازه زمانی پرداخت سود سهام عدالت

بازار آریا - مجید عشقی گفت: واریز سود سهام عدالت توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی صورت می‌گیرد که در مرحله اول عدد آن نزدیک به ٦٠٠ هزار تومان است که تا پایان آذر پرداخت خواهد شد، سود باقیمانده هم تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

توضیحات رئیس سازمان بورس در خصوص شرایط برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت

بازار آریا - مجید عشقی گفت: سبد سهام عدالت درون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی بالغ بر ۶۰۰ هزار میلیارد تومان است و انتظار می‌رود اعضای هیئت مدیره که برای شرکت‌های استانی انتخاب می‌شوند، در کنار اینکه حداقل‌های مد نظر سازمان بورس برای تعیین صلاحیت را دارند، توانایی مدیریت این حجم از سرمایه‌گذاری را هم داشته باشند.

پیش‌بینی صعود تورم اروپا تا پایان ۲۰۲۳

بازار آریا - رئیس بانک مرکزی اروپا اظهار کرد: فعالیت‌های اقتصادی منطقه یورو تا پایان سال ضعیف باقی خواهد ماند و چشم‌انداز میان‌مدت تورم با عدم قطعیت قابل‌توجهی روبرو است.

نشست هم‌اندیشی نویسندگان کتاب «اصول و مبانی بازار سرمایه» برگزار شد

بازار آریا - نشست هم‌اندیشی نویسندگان کتاب «اصول و مبانی بازار سرمایه» به منظور بررسی شیوه‌ها و استانداردهای تدوین محتوای مرجع آموزش و آزمون اصول بازار سرمایه، امروز سه‌شنبه برگزار شد.

رایزنی برای دریافت سود سهام عدالت از شرکت‌ها/ ۹ شرکت سود مشمولان را واریز نکرده‌اند

بازار آریا - مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: با وجود رایزنی‌ها و مکاتبات صورت گرفته، همچنان تعداد ۹ شرکت‌ سود مشمولان سهام عدالت را به حساب‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه واریز نکرده‌اند.

انتقال اراده مالکیتی و رای سهامداران، هدف اصلی برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت

بازار آریا - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری خود با خبرنگاران، هدف اصلی برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت را انتقال اراده مالکیتی و رای سهامداران برشمرد.

ویژگی‌های صندوق‌های مولتی NAV تشریح شد

بازار آریا - رئیس مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس و اوراق‌بهادار، ترویج سرمایه‌گذاری غیرمستقیم را یکی از راه‌های ثبات بازار سرمایه ذکر کرد.

تحلیل تکنیکال افرا

بازار آریا - فهرست عناوین در شرایط فعلی بازار حمایت مهم نماد افرا در حدود قیمتی ۱۱۴۰-۹۷۰ تومان (باکس سبزرنگ) واقع شده است. حفظ حمایت یاد شده میتواند صعود تا حدود ۲۴۰۰ تومان را برای این نماد گروه یارانه در پی داشته باشد.

راه‌اندازی قراردادهای جدید آتی صندوق طلا با سررسید جدید

بازار آریا - بورس کالا از راه‌اندازی قراردادهای آتی صندوق طلای کهربا تحویل فروردین ۱۴۰۳ و صندوق طلای لوتوس با سررسید مهر ۱۴۰۳، در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده (۱۱ و ۱۲ آذر) خبر داد.

تمرکز بر دانه‌درشت‌ها در مقابله با فرار مالیاتی

بازار آریا - رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان این که در نیمه نخست امسال درآمدهای مالیاتی به بیش از ۲ برابر درآمدهای نفتی رسیده است، گفت: این دستاورد در راستای کاهش وابستگی به نفت و تامین مالی پایدار و غیرتورمی با تمرکز بر مالیات‌ستانی از دانه‌درشت‌ها و مبارزه جدی با فراریان مالیاتی رقم خورده است.

تورم سال آینده، کمتر از ۳۰ درصد

بازار آریا - معاون سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه مأموریت لایحه بودجه سال آینده تحقق رشد هفت درصدی در اقتصاد است، اعلام کرد: برآورد این است که در سال آینده تورم به کمتر از ۳۰ درصد برسد.

افت بازارهای سهام آسیا با تصمیم چین

بازار آریا - شاخص‌های عمده سهام در منطقه آسیا و اقیانوسیه به دلیل تمرکز معامله‌گران بر داده‌های منتشرشده از چین، با زیان معامله شدند.

هر بشکه نفت، ۸۰ دلار شد

بازار آریا - قیمت نفت در معاملات امروز بازار آسیا در آستانه دیدار تولیدکنندگان اوپک پلاس، کاهش یافت و نفت برنت به مرز ۸۰ دلار بازگشت.

خالص جریان وجوه نقد کارگزاری‌ها و ارزش معاملات بورس‌های کالایی در هفته‌ای که گذشت

بازار آریا - در ادامه معاملات بازار سرمایه در هفته معاملاتی منتهی به اول آذرماه، خالص ورود نقدینگی حقوقی به بازار سرمایه ٢٣٩٥٨ میلیارد ریال و خالص خروج نقدینگی حقیقی از بازار، ٤٦٢ میلیارد ریال بوده است.

رشد ١٦٤٧ واحدی شاخص کل بورس

بازار آریا - در معاملات امروز شاخص کل بورس با رشد ١٦٤٧ واحدی به ارتفاع ٢ میلیون و ٢٦ هزار و ٩٥ واحد رسید.

برگزاری نشست پرسش و پاسخ باعث افزایش شفافیت بازار سهام می‌شود

بازار آریا - کارشناس بازار سرمایه گفت: تصمیم اخیر سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر الزام ناشران به برگزاری نشست پرسش و پاسخ مدیران و سهامداران گام مثبتی در راستای افزایش شفافیت در بازار سرمایه است.

اصلاح برخی مواد مربوط به "دستورالعمل پذیرش عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس ایران"

بازار آریا - شرکت فرابورس ایران در اطلاعیه‌ای از اصلاح برخی مواد مربوط به "دستورالعمل پذیرش عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس ایران" ، "دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران" و "دستورالعمل پذیره‌نویسی و عرضه اولیه اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران" خبر داد.

جزئیات سهام عدالت متوفیان

بازار آریا - دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور سهام عدالت گفت: تمامی مراحل مربوط به انحصار وراثت سهام عدالت متوفی رایگان بوده، وراث متوفیان سهام عدالت باید انحصار وراثت را انجام داده و گواهی حصر وراثت دریافت کنند.

معرفی پانزدهمین همایش بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM)

بازار آریا - پانزدهمین همایش بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) امروز با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران ارشد بازار سرمایه و ۴۲ شرکت‌کننده از کشورهای روسیه، کویت، اندونزی، سوریه، عراق، پاکستان، مالدیو، مالزی، ترکیه، هند و بیش از ۲۰۰ نفر از شرکت کنندگان ایرانی آغاز به کار کرد.

تورم آبان ماه کاهشی شد

بازار آریا - گزارش مرکز آمار از شاخص قیمت مصرف‌کننده نشان می‌دهد نرخ تورم ماهانه در آبان ماه به ۲.۲ درصد رسیده که نسبت به ماه گذشته ۰.۱ واحد درصد کاهش یافته است.

نرخ ارز مرکز مبادله نرخ مرجع می‌شود

بازار آریا - معاون اقتصادی بانک مرکزی بیان کرد: هدف بانک مرکزی این است که مرکز مبادله به عنوان یک بازار شفاف در اقتصاد نهادینه شود و نرخ آن به عنوان نرخ مرجع تعیین شود.

هلدینگ‌های بورسی برای تجدید ارزیابی دارایـی‌ها به سازمان فراخوانده شدند

بازار آریا - با هدف همگرایی و نزدیکتر شدن ارزش بازار سهام و ارزش ذاتی شرکت‌ها و با تاکید سازمان بورس و اوراق بهادار، هلدینگ‌ها و شرکت‌های بزرگ در مسیر تجدید ارزیابی دارایـی‌ها قرار خواهند گرفت.

تسریع روند پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان

بازار آریا - مدیرعامل فرابورس اظهار کرد: روند بررسی و پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان برای ورود به بازارهای فرابورس از هفته آینده با حضور دو هیئت ‌پذیرش تسریع خواهد شد.

ساير مطالب

پیشرفت‌های عظیمی در حوزه مالی کشورهای اسلامی در جریان است

نقش کلیدی و محوری بازارهای سرمایه در ایجاد یکپارچگی و رشد اقتصادی / ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت‌های بازار سرمایه برای ایجاد همگرایی در امت اسلامی

آغاز به کار پانزدهمین همایش بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) از امروز

بازار سرمایه به ثبات اقتصادی نیاز دارد

حجم مبنا در برخی نمادهای معاملاتی اعمال نمی‌شود

چرا به حسابرسی داخلی در شرکت‌ها نیاز داریم

شاخص‌های بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت

صندوق بازنشستگی تکمیلی، نقطه عطف توسعه سرمایه‌گذاری غیرمستقیم

نشست تامین مالی دانش بنیان‌ها از بازار سرمایه برگزار شد

اصلاح اساسنامه واریز سود تقسیمی مجامع توسط 50 درصد ناشران

امکان جدید برای وراث متوفیان سهام عدالت

جزئیات الزام 30 شرکت منتخب برای برگزاری کنفرانس پرسش و پاسخ سهامداران و مدیران

ورود نقدینگی به بازار سرمایه با تقویت اعتماد عمومی

ظرفیت بالای بازار سرمایه برای تامین مالی حوزه مسکن

نرخ سود بانکی تغییر نمی‌کند

رشد 50 درصدی ارزش معاملات فرابورس در آبان‌

ثبات در تصمیم‌گیری‌ها، لازمه حمایت از بورس

رشد ٢٢٣٨ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

تب جهانی طلا خوابید

فعال شدن تابلوی سبز و انرژی تجدیدپذیر دو راهبرد موفق بورس

تنوع سرمایه‌گذاری با صندوق‌های بخشی

توضیحات خاندوزی در خصوص بسته حمایتی دولت برای بازار سرمایه

ویژگی‌های صندوق سرمایه‌گذاری بخشی (مولتی NAV)

سرمایه‌گذاری بدون ریسک با صندوق سرمایه‌گذاری بخشی (مولتی NAV)

تحلیل تکنیکال نماد قتربت | 30 آبان 1402

بسته حمایتی دولت برای بازار سرمایه

سبز پوشی شاخص‌های بورس

همگرایی امت اسلامی با توسعه بازارهای سرمایه اسلامی

فرآیند دریافت خدمت تقسیم دارایی سهام عدالت متوفیان تشریح شد

صندوق سرمایه‌گذاری بخشی، بخش مهمی از تنوع‌سازی به شمار می‌رود

اصلاح دستورالعمل ثبت و شناسایی هلدینگ‌ها/انضباط بیشتر در حوزه انتشار اوراق

صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخشی، راهی برای متنوع‌سازی سرمایه‌گذاری غیرمستقیم

زیاندهی برای سومین سال‌متوالی در بازار سهام چین

ضرورت توجه ویژه به بازار سرمایه در برنامه هفتم و بودجه سال 1403

118 شرکت زیان ده که سودده شدند

الزام 30 شرکت منتخب برای برگزاری کنفرانس پرسش و پاسخ سهامداران و مدیران

زوایای مبادله کالاها میان ایران و تاتارستان در بستر بورس کالا

پیشنهاد ایران به ثبت «روز جهانی کارگزار»؛ در سی‌وهشتمین نشست (FEAS)

نگاهی به معاملات بیست‌ونهمین روز آبان‌ماه

واریز سود 963 هزار سهامدار با سجام

متنوع‌سازی سرمایه‌گذاری غیر مستقیم با صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخشی

متنوع‌سازی سرمایه‌گذاری غیرمستقیم با صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخشی

آغاز پذیره‌نویسی نخستین صندوق سرمایه‌گذاری بخشی با ارزش خالص دارایی چندگانه

توجه به بازار سرمایه در لایحه برنامه هفتم توسعه؛ گامی در تامین منافع جمعی سهامداران

پنجمین نماد در بازار توافقی درج شد

افزایش صندوق‌های طلا برای پاسخ به سلایق مختلف سرمایه‌گذاری

بورس کالا بستر مناسبی برای مولدسازی دارایی‌ها

رشد شاخص هم‌ وزن

صادرات 9.5 میلیون تنی گندله و کنسانتره در هفت ماهه ابتدایی سال

بازار سرمایه ایران، بزرگترین بورس ناشناخته دنیا

اعطای جایزه ملی قانون در آذر ماه

سومین نشست ماهانه بررسی فرصت‌ها و تهدیدهای بازار سرمایه برگزار شد

ضرورت همخوانی سیاست‌های پولی با برنامه‌های اقتصادی

فروش بلوکی 21 همتی صندوق توسعه در هشت ماه اخیر

رشد 2.3 درصدی ارزش طلا در بازارهای جهانی

اصلاح دستورالعمل حاکمیت شرکتی با هدف حمایت از منافع تمامی سهامداران / تقویت اعتماد در بازار سرمایه با توجه به آثار بلندمدت تصمیمات اقتصادی

لزوم استفاده از ظرفیت بازار سرمایه در تامین مالی طرح‌های مسکن

شاخص کل بورس ٢ میلیون و ٢٨ هزار و ٥٦٦ واحدی شد

رشد 70 درصدی بازار دوم فرابورس

معامله 2.9 میلیون تن محصول در بورس کالا

تحلیل تکنیکال کسعدی | 27 آبان 1402

کاهش ریسک در بازار سرمایه؛ مهم‌ترین مولفه قابل درج در بودجه 1403

کاهش ریسک در بازار سرمایه؛ مهمم‌ترین مولفه قابل درج در بودجه 1403

شاخص‌های بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت

حمایت سازمان بورس از تولید آثار هنری با مضامین بورسی

رونمایی از نخستین گواهی صرفه‌جویی انرژی تا پایان سال

تلاش مجلس برای همراهی بیشتر با سیاست‌های بازار سرمایه/ نرخ ثابت برای حامل‌های انرژی

تقویت فرهنگ سهامداری با طرح سهامیار

انتشار متن پیش‌نویس سند پیشگیری از ناهنجاری‌ها در بازار سرمایه

شاخص‌ هم وزن به سطح ٧٠٢ هزار و ١٤٠ واحد رسید

نیاز مبرم صنایع به ابزاری برای مدیریت ریسک

عرضه 498 هزار و 366 تن محصول در بورس کالا

معامله 300 دستگاه وانت کارا در بورس کالا

رشد 200 درصدی تامین مالی جمعی در فرابورس

عرضه 26 ملک سازمان خصوصی‌سازی در بورس کالا از امروز آغاز می‌شود

اصلاح دستورالعمل ثبت و شناسایی هلدینگ‌ها/ انضباط بیشتر در حوزه انتشار اوراق

بررسی ایرادهای وارده به طرح مالیات بر عایدی سرمایه

افزایش ظرفیت خزانه‌های بانکی شمش طلا

شرایط واگذاری 2 شرکت از طریق بازار سوم فرابورس

محدودیت مدیران سبدگردان‌ها برای عضویت همزمان در هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ

اقدامات سازمان بورس در حوزه حمایت از سهامداران خرد/ گسترش ابزارهای متنوع و متناسب با سطوح ریسک‌پذیری سهامداران

گزارش ماهانه وضعیت بازار سرمایه در مهرماه 1402 منتشر شد

حضور پر رنگ بورس تهران در سی و هشتمین نشست «فدراسیون بورس های اروپا - آسیایی»

اصلاح دستورالعمل‌ حاکمیت شرکتی، یکی از راه‌های بازگرداندن اعتماد به بازار سرمایه

معاملات "حفاری" به دلیل ظن استفاده از اطلاعات نهانی تایید نشد

تامین برق صنایع برای نخستین بار از بخش خانگی پیشی گرفت

سهامیار بازوی کمکی بازار سرمایه برای دفع رفتارهای هیجانی

نماگر بازار سهام به ٢ میلیون و ٤٦ هزار و ١٧٥ واحد رسید

معامله 4.2 میلیون گواهی سپرده کالایی

مجوزی درباره عرضه محصولات پتروشیمی‌ها خارج از بورس کالا صادر نشد

رقابت 1.2 میلیون دلاری بنزین پیرولیز در بورس انرژی

امکان سرمایه‌گذاری در بورس با سرمایه‌های اندک

آخرین جزییات صدور مجوز نهادهای مالی در 6 ماه امسال

آخرین جزئیات صدور مجوز نهادهای مالی در 6 ماه امسال

آخرین جزئیات از صدور مجوز نهادهای مالی در 6 ماه نخست سال 1402

حمایت مستمر از صنایع گره‌های اقتصادی را باز می‌کند

مزیت‌های انتشار گزارش‌های هفتگی شاخص‌های بازار سرمایه

عرضه اوراق اختیار فروش تبعی "هخکرمان٠٣٠٨"

تسویه طرح سهامیار انجام و خسارت بیمه‌شدگان پرداخت شد

طرح سهامیار انجام و خسارت بیمه‌شدگان پرداخت شد

© - www.bazarearya.ir . All Rights Reserved.