بازار آریا

آخرين مطالب

بورس و سهام

تحلیل تکنیکال تبرک | پایان ریزش ۲ ساله؟

بازار آریا - تبرک که از مردادماه سال ۹۹ تا کنون ریزش بیش از ۸۰ درصدی را تجربه نموده است، به نظر این روزها در حال کف سازی جهت شروع روند صعودی جدید میباشد. از این رو در این نوشتار تحلیلی به بررسی آخرین وضعیت تکنیکی این نماد گروه غذایی پرداخته ایم.

آغاز فروش متری مسکن در بورس کالا از اواخر آبان

بازار آریا - رئیس سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به زوایای جدید فروش متری مسکن در تهران از برنامه احتمالی فروش متری مسکن در بورس کالا از اواخر آبان امسال خبر داد.

عرضه‌های روز سه‌شنبه تالار صادراتی بورس کالا

بازار آریا - تالار صادراتی بورس کالای ایران امروز سه‌شنبه ۱۲ مهرماه میزبان عرضه ۳۹ هزار و ۹۰۰ تن قیر، ۲۲۵ تن پلی وینیل کلراید (PVC) و ۲۵۶ تن اسید استیک است.

عرضه اولیه «طوبی» به شیوه حراج

بازار آریا - امروز سه‌شنبه، ۱۲ مهر ماه، ۲۰ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری اقتصاد شهر طوبی به سرمایه‌گذاران واجد شرایط به روش حراج عرضه اولیه می‌شود.

دوازدهمین عرضه اولیه با تخصیص صرف به صندوق ها و سهمیه ۲۹ میلیون سهمی

بازار آریا - امروز با عرضه اولیه ۲۰ درصد از سهام سرمایه گذاری اقتصاد شهر طوبی به صندوق های سرمایه گذاری و سهمیه ۲۹ میلیون سهمی، دوازدهمین شرکت جدید وارد بازار سهام می شود.

اخبار انتشار صکوک در هفته‌ اول مهر ۱۴۰۱

بازار آریا - در هفته گذشته، چهار مورد عرضه صکوک مرابحه برای شرکت‌های سپهر پلاستیک پدیده (سهامی خاص)، پدیده شیمی غرب (سهامی خاص)، بهمن دیزل (سهامی عام) و پدیده شیمی جم (سهامی عام) مجموعاً به ارزش ۲۰,۵۰۰ میلیارد ریال در بازار سرمایه صورت پذیرفت و همچنین دو مورد موافقت اصولی تامین مالی از طریق انتشار صکوک اجاره برای شرکت‌های تجهیزات ناوگان ریلی البرز نیرو (سهامی خاص) و ریل پرداز نوآفرین (سهامی خاص) مجموعاً به ارزش ۴,۳۰۰ میلیارد ریال صادر شد.

مهلت یک ماهه دستگاه‌ها برای آزادسازی وثیقه سهام شرکت‌های دولتی

بازار آریا - به گفته وزیر اقتصاد، طبق مصوبه شورای‌عالی اصل ۴۴، شرکت‌های دولتی که سهام آنها در وثیقه بانک‌هاست از جمله شرکت‌های خودروسازی، فولادی و… یک ماه مهلت دارند تا آن را با وثایق دیگری جابه‌جا کنند و سهام مربوطه برای واگذاری، آزاد شود.

۵۰۰ میلیارد تومان به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز می‌شود

بازار آریا - به گفته مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس، براساس پیگیری‌های انجام شده، صندوق توسعه ملی امروز (یکشنبه) مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز می‌کند.

۶۳.۵ میلیون دلار معامله در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران انجام شد

بازار آریا - روز گذشته ۹ مهر ۱۴۰۱، ۱۳۶ هزار تن گاز مایع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به ارزش ۵۵ میلیون و ۸۹۴ هزار و ۸۳۰ دلار در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران معامله شد. برای این فراورده رقابتی به ارزش ۸۰۸ هزار و ۸۳۰ دلار (بیش از ۲۳۰ میلیارد ریال) شکل گرفت.

قیمت دلار وارد کانال ۳۳ هزار تومانی شد

بازار آریا - بازار ارز امروز کار خود را با افزایش قیمت دلار شروع کرد. این افزایش تا جایی ادامه داشت که نرخ دلار بازار آزاد را وارد کانال ۳۳ هزار تومان کرد.

بازگشت صنعت تایر به مدار سودآوری با آزادسازی صادرات

بازار آریا - مصطفی تنها با تاکید بر اینکه اکنون مشکلی که بر سر راه تولیدکنندگان وجود دارد این است که قیمت‌ها به صورت دستوری و با ملاحظات سیاسی تعیین می‌شود، افزود: پیش‌بینی می‌شود با از سرگیری دوباره صادرات تایر، در تایرهای خودروهایی مانند خودروهای شاسی بلند صادرات بهتری داشته باشیم که می‌توانیم بخشی از هزینه‌های تولید و ضرر و زیان را از این طریق جبران کنیم.

عرضه ۷۷۰ هزار تن انواع محصولات صنعتی و معدنی در بورس کالا

بازار آریا - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران امروز شنبه ۹ مهر ماه میزبان عرضه ۵۸۵ هزار تن گندله سنگ آهن، ۱۲۰ هزار تن آهن اسفنجی، ۵۹ هزار و ۴۰۰ تن شمش بلوم، ۲ هزار و ۴۳۸ تن تیرآهن، ۲ هزار و ۶۴۰ تن میلگرد کلاف و ۴۵۰ تن ناودانی است.

اولویت اول کشور کنترل تورم است

بازار آریا - مصطفی صفاری گفت: در شرایطی که انتظارات تورمی وجود دارد باید مدیریت به شکلی جدی در همه بخش‌های اقتصادی صورت گیرد تا منشا شوک‌های بزرگ اقتصادی بر کشور نشود.

بورس کالا کمک دست دولت در حل مشکلات صنعت خودرو

بازار آریا - علی جدی گفت: در شرایط حاضر برای اینکه بتوانیم دست واسطه‌ها را کوتاه‌تر کنیم و خودرو راحت به دست مصرف‌کننده رسیده و تولیدکننده نیز به سود خود برسد، بورس کالا محل مناسبی برای عرضه خودرو است.

تاخیر در تحویل خودرو به خریداران بورس کالا، جریمه خودروساز را در پی دارد

بازار آریا - امیر حمزه مالمیر گفت: در عرضه خودرو از طریق بورس کالا، خودروساز متعهد به تحویل خودرو در زمان مقرر است و به دلیل انجام معاملات براساس قوانین بورس و شفافیت معاملات، هر گونه تاخیری با پرداخت جریمه به خریداران جبران می‌شود تا علاوه بر سلامت معاملات، خریداران نیز با اطمینان خاطر اقدام به خرید از بورس کالا کنند.

تزریق منابع جدید به بورس با الزام بانک‌ها به رعایت سود سپرده‌ها

بازار آریا - سید کاظم چاوشی گفت: در صورت افزایش سختگیری و نظارت بانک مرکزی بر اجرای این بخشنامه (معرفی بانک‌های متخلف در زمینه نرخ سود سپرده سرمایه‌گذاری، به هیئت انتظامی بانک‌ها)، بخشی از سپرده‌های خارج شده از بانک‌ها جذب صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت خواهد شد.

بورس سبزپوش به تعطیلات رفت

بازار آریا - در جریان آخرین روز کاری هفته، شاخص هم‌وزن با ۴ هزار و ۴۶۶ واحد (۱.۱۵درصد) افزایش به رقم ۳۹۲ هزار و ۴۹۸ واحد و شاخص کل بورس تهران نیز با افزایش ۱۲ هزار و ۱۱۶ واحدی (۰.۹۱ درصد) به تراز یک میلیون و ۳۴۶ هزار واحد رسید.

رمز ریال بانک مرکزی رقیبی برای سپرده‌های بانکی خواهد شد؟

بازار آریا - بین پول دیجیتالی بانک مرکزی و کریپتوها (رمز ارزها) باید تمایز قایل شد. آنچه که بانک مرکزی ایران و سایر بانک‌های مرکزی درصدد ابداعش هستند، ایجاد حساب مستقیم برای عموم مردم نزد بانک مرکزی است. موضوعی که ابزار جدیدی برای حکمرانی پولی و مالی فراهم می‌کند. اما از سوی دیگر امکان تبدیل سپرده‌های بانکی به پول دیجیتالی بانک مرکزی می‌تواند پول دیجیتالی بانک مرکزی را هم در کارکرد تامین مالی (خلق پول) و هم در کارکرد سیستم پرداخت‌ها، تبدیل به رقیبی برای شبکه بانکی کند.

افت دوباره درآمد کارگزاری‌ها

بازار آریا - در شش ماهه نخست امسال بورس عملکرد ضعیفی داشت و نقدینگی زیادی از بازار سرمایه خارج شد و به واسطه همین عملکرد انتظار می‌رود که درآمد کارگزاری‌ها کاهش یابد. درآمد شش ماهه نخست سال کارگزاری‌ها چقدر شد؟

فروش ضایعات آهنی شهرداری در بورس کالا

بازار آریا - مدیرعامل سرمایه‌گذاری شهر شهرداری تهران از آغار فرایند فروش ضایعات آهنی شهرداری تهران در بورس کالا خبر داد.

شهرداری ضایعات آهن خود را به بورس کالا آورد

بازار آریا - شهرداری تهران بعد از خرید برخی از اقلام مورد نیاز پروژه‌ها و عرضه املاک مازاد خود در بورس کالا، در برنامه جدید خود که در دستورکار قرار داده، فروش ضایعات در بورس کالا را با ضایعات آهنی کلید زد.

مشکل بورس P/E و سودآوری شرکت‌ها نیست

بازار آریا - مهدی کارنامه حقیقی گفت: به نظر می‌رسد با منتشر شدن صورت‌های مالی ۶ ماهه شرکت‌ها شرایط آن طور که باید تفاوتی نخواهد کرد، زیرا P/E بازار پایین است و دلیل افت بازار P/E بالای شرکت‌ها نیست؛ اما ریسک‌های دیگری در بازار وجود دارد که باید برطرف شوند.

رنگ سبز به تابلوی بورس بازگشت

بازار آریا - در جریان دومین روز کاری هفته، شاخص هم‌وزن با یک هزار و ۵۱۴ واحد (۰.۳۹ درصد) افزایش به رقم ۳۸۸ هزار و ۳۱ واحد و شاخص کل بورس تهران نیز با افزایش ۶ هزار و ۲۶۲ واحدی (۰.۴۷ درصد) به تراز یک میلیون و ۳۳۴ هزار واحد رسید.

افت روزانه بورس / شاخص دوباره صعودی می‌شود؟

بازار آریا - روند نزولی بورس همچنان ادامه‌ دارد و شاخص در آستانه کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی قرار گرفته است. آیا شاخص کل تغییر مسیر می‌دهد؟

پیش‌بینی بورس دوشنبه / شاخص نزولی می‌ماند؟

بازار آریا - شاخص کل بورس امروز نیز روند نزولی به خود گرفت و به محدوده یک میلیون و ۳۲۸ هزار واحدی رسید. با افت این وجود می‌توان به رشد بورس پس از تعطیلات امیدوار بود؟

۵۲ هزار قرارداد آتی دست به دست شد

بازار آریا - در بازار قراردادهای آتی در هفته پایانی شهریور بیش از ۵۲ هزار قرارداد به ارزش ۲۵۳ میلیارد تومان میان معامله‌گران دست به دست شد. سهم زعفران از حجم قراردادهای آتی، نزدیک ۴۸ هزار قرارداد به ارزش ۲۱۲ میلیارد تومان بود.

رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالا

بازار آریا - در هفته منتهی به اول مهر ماه ۳ میلیون و ۲۳ هزار تن انواع کالا به ارزش ۲۱ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در بازار فیزیکی بورس کالا دادوستد شد.

برجام به تنهایی برای رشد اقتصاد و بورس کافی نیست

بازار آریا - محمد نوربخش گفت: برجام در کوتاه مدت شاید یکسری انتظارات مثبت ایجاد کند اما این تنها کافی نیست و اقتصاد نیازمند تحلیل بنیادی، شناخت مشکلات اساسی و بهبود شرایط است.

چهارمین ملک شهرداری در بورس کالا پذیرش شد

بازار آریا - پس از پذیرش ملک تجاری متعلق به بانک ملت در تیر امسال و همین‌طور دو واحد مسکونی شهرداری تهران در اواسط مرداد و یک ملک دیگر آن در اوایل شهریور در بازار فرعی بورس کالا، شهرداری تهران مجددا یک آپارتمان دیگر خود را در بورس کالا پذیرش کرد.

دولت رئیسی در بورس مردود شد / حکایت یک بازار با تابلوهای سرخ

بازار آریا - بر اساس وعد‌ه‌ها قرار بود بورس امسال رونق بسیار خوبی داشته و زیان سهامداران جبران شود اما پس از گذشت شش ماه خبری از جبران زیان نیست و بلکه رکود نزول بازار سرمایه پس از ۶ سال گذشت.

ساير مطالب

فراز و فرود شاخص‌ها و بازارهای بورس تهران

پیش‌بینی هفتگی بورس / امیدی به پاییز بورس است؟

برگرداندن اعتماد مردم به بورس اولویت کاری دولت سیزدهم

زمان عرضه‌های بورس کالا تغییر کرد

پیش‌بینی بورس شنبه / سرخ‌پوشی بازار ادامه‌ دارد؟

احتمال قطع اینترنت قوت گرفت؟

شهریور جهنمی بورس تهران تمام شد / سهامداران امیدی به پائیز دارند؟

ابلاغ دستورالعمل استفاده از ابزارهای اعتباری در معاملات بورس‌های کالایی

شرایط برای عرضه زغال سنگ در رینگ صادراتی مهیا است

تحلیل تکنیکال فارس | پولبک فارس به الگوی شکسته شده

بورس در سراشیبی / نگرانی‌ها نسبت به سقوط بازار سهام افزایش یافت

زمان عرضه سومین ملک شهرداری در بورس کالا مشخص شد

شرایط خرید سیباموتور اعلام شد

سومین ملک شهرداری، 17 مهر در بورس کالا عرضه می‌شود

عرضه انواع ورق در تالار صنعتی و معدنی بورس کالا

پیمان شانگهای؛ حلقه وصل ایران به چهار اقتصاد کلیدی در اوراسیا

تسهیل قوانین عرضه دانش‌بنیان‌ها در بازار سرمایه

صبر سهامداران به دلیل افزایش ریسک سیستماتیک، بورس را راکد کرده

سیباموتور به جمع عرضه‌کنندگان خودرو در بورس کالا پیوست

عرضه 1000 تن هیدروکربن سبک در بورس انرژی

پایان دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله دارا یکم

ریسک‌های آینده، قیمت سهام را کاهشی کرده است

بهتازشیمی یک فرآورده صادراتی جدید عرضه می‌کند

دادوستد بیش از 790 هزار تن سیمان در بورس کالا

ضربه قیمت‌گذاری دستوری مهلک‌تر از تحریم‌ها بوده است

168 میلیون کیلووات‌ساعت برق طی هفته‌ گذشته در بورس انرژی معامله شد

تحلیل صنعت کاشی و سرامیک / مشکلات این صنعت چیست؟

عرضه بیش از یک میلیون تن سیمان در بورس کالا

770 هزار تن گندله سنگ آهن در بورس کالا عرضه می‌شود

ایران خودرو 5 هزار ون به وزارت کشور فروخت

دولت سپر تولید داخل در برابر بیماری هلندی باشد

خانه مدیران شهرداری از طریق بورس کالا فروخته شد

تحلیل هفتگی بورس / نزول ادامه‌دار شاخص

شفافیت مالی شهرداری با حضور در بورس کالا

نیاز 180 میلیارد دلاری پروژهای وزارت نفت به تامین مالی/ بورس بخشی از راه‌حل است

دیگنیتی و کارا در بورس کالا عرضه می‌شود

سهام هلدینگ‌ها و شرکت‌های مادر ارزنده‌تر می‌شود

بورس در انتظار اخبار بین‌الملل / پول‌های پارک شده به بازار بر‌می‌گردد؟

برای نخستین بار املاک شهرداری تهران در بورس کالا به فروش رسید

پیش‌بینی بورس امروز / 4 سیگنال جدید برای سهامداران

پیش‌بینی بورس فردا / بازار سرمایه به ثبات رسید؟

دادوستد 46 دستگاه خودرو شاهین در بورس کالا

حدود 8 هزار هشدار نظارتی در سال‌های اخیر صادر شده است

سبز کم رنگ تالار شیشه‌ای / نقدینگی جدید به بورس می‌رسد؟

امکان خرید خودرو شاهین برای حقوقی‌ها فراهم است

اقدام نهاد ناظر در راستای ارتقا ارزش بازار شرکت‌های هلدینگ و مادر

صندوق پروژه هیبریدی انرژی‌های تجدیدپذیر راه‌اندازی خواهد شد

وزارت نیرو برای فعال شدن بازار انرژی‌ها تجدیدپذیر تلاش کند

بسترسازی برای عرضه املاک تمامی نهادها در بورس کالا

حجم انتشار صکوک در جهان کاهش می‌یابد

عرضه 1.5 همت صکوک مرابحه برای فولاد سپید فراب کویر

نفت کوره دوباره به بورس انرژی ایران آمد

تنوع عرضه در تالار محصول‌های صنعتی و معدنی

ورود سکه به کانال 14 میلیونی/ نوسان افزایشی دلار در کانال 30 هزار تومانی

کاهش دو روز گذشته شاخص کل منطقی بود؟

افزایش شفافیت مبادلات مالی شهرداری‌ها در بورس کالا

بیش از 10 میلیون سهامدار، سود رسوبی‌شان را دریافت کردند

سود سهام عدالت امسال چه زمانی واریز می‌شود؟

مدیرعامل جدید گروه مالی ساتا معرفی شد

عرضه 10 هزار تن زغال‌سنگ در بورس انرژی

چرا ذخایر ارز خارجی بانک مرکزی چین آب رفت؟

دادوستد 75 هزار تن کنسانتره سنگ آهن و 48 هزار تن وکیوم باتوم در بورس کالا

بیشترین حجم و ارزش معاملات بازار به گروه خودرو رسید

خودرو شاهین بورسی شد

سازمان بورس در 2 گروه شغلی-تحصیلی آزمون استخدامی برگزار می‌کند

بازدهی بازارها در هفته دوم شهریور 1401/ رشد طلا و افت بورس

اما و اگرهای کاهش تورم به زیر 25 درصد

عقبگرد تاریخی بورس / شاخص به کانال 1٫3 بازگشت

عرضه انواع فراورده ها در بورس انرژی

گزارش بازدید خبرنگاران از مجتمع مس سرچشمه

سکه و سیمان در صدر معاملات گواهی سپرده بورس کالا

عرضه 590 هزار تن گندله سنگ آهن و 139 هزار تن آهن اسفنجی در بورس کالا

عرضه فرآورده‌های شرکت نفت ایرانول و پالایش نفت بندرعباس در بورس انرژی

مروری بر خبرهای اختصاصی «سنا» در هفته گذشته

تولید ناخالص داخلی، حریف نقدینگی نیست

صندوق‌های سرمایه‌گذاری بر اساس عملکردشان باید با مدل‌های جدید ارزیابی و رتبه‌بندی شوند/ بررسی استقلال مدیران سرمایه‌گذاری با تحلیل روابط تجاری، نسبت خانوادگی، مشاغل و سهامداری آنها

پیش‌بینی هفتگی بورس / قرمز پوشی بازار ادامه دارد؟

پیش‌بینی بورس شنبه / بازار سرخ‌پوش می‌ماند؟

صیانت از اموال شهر و شهروندان از طریق عرضه املاک در بورس کالا

رشد بورس از مسیر سرمایه‌گذاری واقعی در شرکت‌ها می‌گذرد

آخر هفته قرمز شاخص‌ها

عقبگرد قیمت طلا و سکه/ نوسان دلار در کانال 29 و 30 هزار تومانی

سرمایه سهامداران 3 نماد پس از 27 ماه آزاد شد

تغییر سهمیه خرید از بهین یاب پت نساجی

رد پای برجام در بازار مسکن

توقف انباشت ذخایر ارزی خارجی و افزایش وام‌دهی به بانک‌ها

عرضه 11 هزار تن مواد پلیمری و شیمیایی در بورس کالا

بورس انرژی میزبان گازوئیل و نفت سفید

تولید مسکن با تامین مالی از بورس افزایش می‌یابد

درازی در پرتفوی 41 سرمایه‌گذار واجد شرایط نشست

خدابخش از سازمان بورس رفت / رضا عیوضلو عضو هیئت مدیره سازمان بورس شد

هشدار سازمان بورس به سهامداران / کد معاملاتی خود را در اختیار دیگران قرار ندهید

جزئیات عرضه املاک شهرداری در بورس اعلام شد

زعفران نگین را برای تحویل اسفند معامله کنید

کوچکترهای بورس مثبت ماندند

رکود مهمان کوتاه مدت بازارهای جهانی

راه اندازی قرارداد آتی زعفران نگین با سررسید اسفند 1401

عرضه 21 هزار تن فراورده در رینگ بین‌الملل بورس انرژی

عرضه اولیه «درازی» به شیوه ثبت سفارش

دلیل اختلاف GDP ایران در بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول چیست؟