بازار آریا

آخرين مطالب

بورس و سهام

ارتقای انگیزه ماندگاری منابع در صندوق‌های درآمد ثابت با ابلاغیه افزایش حد نصاب

بازار آریا - مدیرعامل یک سبدگردان ضمن بیان این که با اجرای ابلاغیه حد نصاب سرمایه‌گذاری در سپرده و گواهی سپرده بانکی، تخلف مدیران صندوق‌ها کاهش یافته و پول به راحتی از صندوق ها وارد و خارج نمی شود، اظهار داشت: انگیزه ماندگاری منابع در صندوق‌های درآمد ثابت با ابلاغیه افزایش حد نصاب، ارتقا خواهد یافت.

قیمت نفت رو به افزایش گذاشت

بازار آریا - قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار آسیا در پی نگرانی‌های سرمایه‌گذاران نسبت به تحولات دریای سرخ و تعدیل انتظارات درباره کاهش نرخ‌های بهره آمریکا، اندکی افزایش یافت.

رفع گستردگی جغرافیایی با برگزاری مجامع استانی از طریق سامانه «دیما»

بازار آریا - مسئول برگزاری مجامع الکترونیک سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: برگزاری مجامع به روش الکترونیک به واسطه سامانه «دیما» شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار موجب شد تا سهامداران علی‌رغم گستردگی جعفرافیایی بتواند در مجمع شرکت کرده و آراء، نظرات، سوالات و انتقادات خود را طرح و به اشتراک بگذارند.

بازار سرمایه ناجی شرکت‌های دانش‌بنیان شود

بازار آریا - یک کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد: بازار سرمایه با ایجاد ابزارهای خاص، می‌تواند سردمدار حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان باشد و زنجیره حمایت از این شرکت‌ها را تکمیل کند.

افزایش انگیزه‌ سرمایه‌گذاران با توسعه ابزارهای مالی

بازار آریا - عضو هیات مدیره انجمن مالی اسلامی بیان کرد: توسعه ابزارهای مالی و صندوق‌های کالایی به شفافیت قیمت دارایی‌ها، افزایش حجم معاملات آنها، افزایش انگیزه‌های سرمایه‌گذاران و توسعه بازار سرمایه کمک خواهد کرد.

افت شاخص‌های اصلی وال استریت

بازار آریا - پایان نخستین روز معاملاتی هفته برای بازار سهام آمریکا با افت شاخص‌های اصلی رقم خورد و در عین حال بیشتر بورس‌های اروپا نیز وضعیت مشابهی را تجربه کردند.

حد نصاب سرمایه‌گذاری در سپرده و گواهی سپرده بانکی برای صندوق‌های درآمد ثابت اصلاح شد

بازار آریا - رئیس مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه گذاری سازمان بورس و اوراق بهادار، اصلاح نصاب سرمایه‌گذاری در سپرده بانکی و گواهی سپرده بانکی و اوراق بهادار توسط بانک‌ها یا موسسات مالی و اعتباری و همچنین تغییرات نحوه افشای ماهانه پرتفوی صندوق‌های سرمایه‌گذاری را ابلاغ کرد.

رشدی ۶ درصدی ارزش بازار فرابورس در ۱۱ ماه

بازار آریا - بررسی عملکرد ۱۱ ماهه سال جاری نشان می‌دهد طی این مدت ارزش بازار فرابورس با رشدی ۶ درصدی همراه شده و به عدد ۲.۴ میلیون میلیارد تومان رسیده است.

کارآمدی صندوق‌های سرمایه گذاری برای سهامداران

بازار آریا - عضو هیئت علمی دانشگاه امیرکبیر و نماینده مجلس گفت: با توجه به کارآمد بودن صندوق‌های سرمایه‌گذاری در دنیا، بهتر است سرمایه گذاران و سهامداران خرد بدون هیچگونه نگرانی برای از دست دادن سرمایه خود در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

افزایش قابلیت پرداخت در درگاه‌های پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم

بازار آریا - مدیر سامانه‌های خدمات ارزش افزوده سپرده‌گذاری مرکزی گفت: در راستای تسهیل خدمت‌رسانی به سهامداران بازار سرمایه، قابلیت پرداخت بیش از ۱۰۰ میلیون تومان در درگاه‌های پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم فراهم شد.

تقویت اعتماد عمومی به شرکت‌ها با اجرای حاکمیت شرکتی

بازار آریا - یک تحلیلگر بازار سرمایه بیان کرد: هدف اصلی از دستورالعمل حاکمیت شرکتی، تضمین این است که شرکت‌ها به نحوی مدیریت شوند که منافع تمامی ذینفعان در نظر گرفته شود و از این راه، اعتماد عمومی به شرکت‌ها تقویت شود.

مبلغ فروش ۱۲ ماهه صنایع مهم بازار سرمایه اعلام شد

بازار آریا - براساس آخرین گزارش ارایه شده از سوی معاونت نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، مبلغ فروش ۱۲ماهه صنایع مهم بازار سرمایه منتشر شد.

مردم باید آگاهانه اقدام به انتخاب کارگزاری در بازار سرمایه کنند

بازار آریا - رییس اداره بازرسی کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص سو استفاده مالی یک فرد در پوشش پرسنل کارگزاری بورسی ضمن بیان این که مردم باید آگاهانه اقدام به انتخاب کارگزاری برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه کنند، اظهار داشت: این اتفاق درچند ماه گذشته رخ داده و مدیرعامل کارگزاری مربوطه را به سازمان بورس و اوراق بهادار دعوت کردیم که ضمن ارایه توضیحات لازم، مستنداتی در این زمینه ارایه شد.

افت شاخص‌ها در بورس‌های قاره سبز

بازار آریا - بازارهای سهام در اروپا در اولین روز معاملاتی هفته جاری با افت شاخص ها در اکثر کشورهای قاره سبز مواجه شدند.

احداث چهار هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر تا سال آینده

بازار آریا - معاون فنی و مهندسی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق گفت: قرار است برای تامین پیک مصرف برق سال آینده حدود چهار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در سطح کشور نصب کنیم که تحقق آن در استان‌های مختلف در دست پیگیری است.

روز متفاوت بازار آسیا با تصمیم جدید بانک چین

بازار آریا - پس از تصمیم بانک چین در مورد نرخ وام‌ها، شاخص‌های عمده بازار سهام در آسیا-اقیانوسیه طی روز دوشنبه معاملات متفاوتی را ثبت کردند.

نقش بازار سرمایه در اشتغالزایی و رونق تولید

بازار آریا - بازار سرمایه همیشه به عنوان یکی از بازوهای قدرتمند تامین مالی برای طرح‌های زیربنایی کشور و نیز شرکت‌های بزرگ و تاثیرگذار در رشد اقتصادی و اشتغال مطرح بوده که همین امر منجر به کمک بازار سرمایه به واحدهای تولیدی و نیز تامین مالی بنگاه‌ها از طریق این بازار شده است.

ناشران اوراق بهادار باید گزارش تفسیری مدیریت را مطابق نمونه سازمان تهیه و منتشر کنند

بازار آریا - مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس اعلام کرد: ناشران اوراق بهادار باید در مجامع پیش‌رو گزارش تفسیری مدیریت و گزارش فعالیت هیات مدیره مجمع را مطابق نمونه‌ای که سازمان ابلاغ کرده، تهیه و منتشر کنند.

تضمین آینده صندوق توسعه ملی با بهره‌گیری از ابزارهای بازار سرمایه

بازار آریا - یک تحلیلگر بازارهای مالی با بیان این که صندوق توسعه ملی اهداف فرانسلی دارد و باید منابع مالی خود را در بازارها و صنایع مختلف سرمایه‌گذاری کند، بیان داشت: پذیرش صندوق پروژه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و صندوق‌های جسورانه در بازار سرمایه می‌تواند گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی در بازار سهام باشد.

آمادگی بخش خصوصی برای پیشبرد دیپلماسی اقتصادی

بازار آریا - یک نماینده مجلس،با اشاره به آمادگی بخش خصوصی برای برای پیشبرد دیپلماسی اقتصادی بیان داشت: اشتیاق برای سرمایه‌گذاری در کشور بسیار است اما باید اجازه داد بخش خصوصی مسیر را برای رشد اقتصاد هموار کند.

مهر تایید دیوان عدالت اداری بر صلاحیت هیأت انتظامی سازمان بورس در رسیدگی بدوی به تخلفات تشکل‌های خود انتظام

بازار آریا - رییس اداره دعاوی بازار و تشکل‌های خودانتظام سازمان بورس و اوراق بهادار بیان کرد: دیوان عدالت اداری، صلاحیت هیأت انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار در رسیدگی بدوی به تخلفات مدیران بورس‌ها و تشکل‌های خود انتظام را تایید کرد و آن را مغایر با قانون ندانست.

رشد ۴ هزار و ۷۲۳ واحدی شاخص کل بورس

بازار آریا - شاخص بورس در پایان دادوستدهای امروز با چهار هزار و ۷۲۳ واحد رشد به ۲ میلیون و ۶۴هزار و ۷۴۳ واحد رسید.

درج نماد سپرده‌گذاری مرکزی در فرابورس

بازار آریا - نماد سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در بازار توافقی فرابورس درج شد تا انتظار ۵ ساله سهامداران این شرکت به پایان برسد.

افت شاخص‌های وال استریت

بازار آریا - بورس وال استریت در آخرین روز هفته معاملاتی در فضایی منفی به تعطیلات رفت.

۳۷۹ میلیارد تومان سود از طریق سجام واریز شد

بازار آریا - شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: در هفته چهارم بهمن ماه سال جاری، بیش از ۳۷۹ میلیارد تومان سود جاری و سنواتی از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز شد.

شاخص‌های بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت

بازار آریا - تعداد سهامداران فعال در بازار اعم از حقیقی و حقوقی (بدون احتساب کدهای دارای معامله در عرضه‌های اولیه) در هفته گذشته بیش از ۳۸۹ هزار نفر بوده است.

نقش‌آفرینی مثبت بازار سرمایه در هدایت منابع به سمت تولید

بازار آریا - عضو سابق هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به نقش‌آفرینی مثبت بازار سرمایه در هدایت منابع به سمت تولید بیان کرد: بهتر است متولیان اقتصادی اقدامی را در پیش بگیرند تا زمینه پیش‌بینی‌پذیری و ثبات اقتصادی فراهم شود.

بورس‌های آسیا پیشتاز شدند

بازار آریا - پایان معاملات هفته برای بورس‌های آسیایی در فضایی مثبت رقم خورد و شاخص‌های مهم سهام این منطقه رشد خوبی را ثبت کردند.

۴ اقدام در حوزه تدوین مقررات پولشویی

بازار آریا - سرپرست مرکز مبارزه با پولشویی سازمان بورس و اوراق بهادار، ۴ اقدام این مرکز در حوزه تدوین مقررات پولشویی را تشریح کرد.

تشریح فرآیند برگزاری مجامع سرمایه‌گذاری‌های استانی سهام عدالت برای مدیران کل اقتصاد و دارایی کشور

بازار آریا - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در جمع مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استان‌های کل کشور به تشریح فرآیند برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت پرداخت.

روز مثبت بورس‌های جهان

بازار آریا - در معاملات امروز بیشتر بورس‌های جهان به ویژه بازارهای سهام آسیایی شاهد سبز شدن بیشتر شاخص‌های اصلی بودند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری فیکس‌ اینکام، ابزاری موفق برای تامین مالی

بازار آریا - رئیس مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان این که صندوق‌های سرمایه‌گذاری فیکس‌ اینکام‌ها یکی از ابزارهای موفق بازار سرمایه هستند،گفت: در حال‌حاضر بیش از ۸۰ درصد تامین مالی شرکت‌های خصوصی و ۳۰ درصد تامین مالی دولت توسط صندوق‌های مذکور صورت می‌گیرد.

ساير مطالب

صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت، ابزاری موفق برای تامین مالی

عرضه صکوک مرابحه به ارزش 100 میلیارد تومان

پنجمین نشست ماهانه با حضور فعالان بازار سرمایه برگزار شد

عرضه اولیه «آردینه» در فرابورس

وال استریت نقره‌داغ شد

افزایش قیمت نفت سنگین ایران

شاخص بورس 2 میلیون و 78هزار واحد شد

ابلاغ بخشنامه مرتبط با عملیات ابطال و استرداد کارمزد عاملیت اوراق گام

ابلاغ بخشنامه جدید بانک مرکزی درباره اوراق گام

لایحه بودجه سال 1403 اصلاح شد

روند سودآوری صنایع مهم بازار سرمایه در دو سال گذشته

جلسه شورای مشورتی سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد

حمایت از بازار سرمایه مشکلات تولید را کاهش می‌دهد

تسریع در روند تامین مالی بنگاه‌های تولیدی با بهره‌گیری از صندوق‌های سرمایه‌گذاری

نشست همفکری کانون کارگزاران با مدیران سپرده‌گذاری مرکزی

افت دسته جمعی شاخص‌های اروپایی

شاخص 30 شرکت بزرگ؛ تعریف + تحلیل

شرکت‌های پتروشیمی در جایگاه نخست صادرات

کاهش هزار و 594 واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

بهای نفت برنت 82 دلار شد

بسته حمایتی دولت در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر

سیاست دولت حمایت از بخش خصوصی و افزایش سرمایه‌گذاری داخلی است

افزایش دما، مصرف گاز را کاهش داد

کشف باگ جایزه‌دار، زمینه‌ساز افزایش ضریب امنیتی سامانه‌ها در بازار سرمایه

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت سرمایه‌گذاری استان خراسان شمالی برگزار شد

رشد شاخص‌ها در بورس‌های منطقه اروپا -خاورمیانه

تشکیل کمیته تسهیل تأمین مالی طرح‌ها با کمک شرکت پروژه سهامی عام

شاخص بورس 2 میلیون و 91 هزار واحد شد

خالص جریان وجوه نقد کارگزاری‌ها و ارزش معاملات بورس‌های کالایی در هفته‌ای که گذشت

ایجاد خط تامین مالی برای بنگاه‌های تولیدی سمنان از مسیر بازار سرمایه

واریز 275 میلیارد تومان سود از طریق سجام

چشم‌انداز سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس

تجدید ارزیابی دارایی چه زمانی جذاب می‌شود؟

ثبات قیمت طلا در بازارهای جهانی

اهمیت ورود سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای تکمیل زیرساخت‌های صنایع

جمع‌بندی در خواست‌های تامین مالی با راه‌اندازی سامانه پنل بدهی

پیام سال اژدها برای بورس‌ آمریکا

گزارش مقادیر تولید، مبالغ فروش و مصرف انرژی صنایع مهم بازار سرمایه منتشر شد

عبور شاخص اس‌اندپی 500 از مرز 5 هزار واحد

شاخص‌های بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت

رشد 100 درصدی معاملات بازار نوآفرین در هفته سوم بهمن ماه

رشد 2 هزار واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

مصادره 356 میلیون دلار از کانال پولشویی در امارات

گام‌های عملی گمرک برای شفافیت و سهولت تجارت خارجی

برنامه‌های وزارت نیرو برای مدیریت مصرف در سال ١٤٠٣

چشم‌انداز تامین مالی خارجی از مسیر بازار سرمایه

حضور بخش خصوصی در پیشبرد پروژه‌های صنعتی ضروری است

جایگاه بازار نوآفرین در میان دانش‌بنیان‌ها

انتشار اوراق نقدی توسط دولت از مرز 110 هزار میلیارد تومان عبور کرد

تجدید ارزیابی دارایی‌ها، محرکی برای سهامداران و اعتباردهندگان

5 شرکت در صف عرضه اولیه بورس تهران

بازار سرمایه شفاف‌ترین بازار برای اجرای طرح مولدسازی دارایی‌های دولت

افزایش سرعت تامین نقدینگی با بهره‌گیری از کرادفاندینگ‌ها

تقویت رقابت بین شرکت‌های تولیدی با اجرای تجدید ارزیابی دارایی‌ها

جلسه هماهنگی برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استانی گیلان برگزار شد

بازارهای سهام آسیا همچنان لنگ می‌زنند

کپی مدارک انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث، فقط برای احزار هویت است

رشد 51 درصدی تعداد سهامداران بورس دوبی

انواع مسیرهای تامین مالی برای دانش‌بنیان‌ها

خالص جریان وجوه نقد کارگزاری‌ها و ارزش معاملات بورس‌های کالایی در هفته‌ای که گذشت

کاهش زمان پرداخت مطالبات پیمانکاران با اجرای نظام پرداخت اعتباری به ذینفع نهایی

شاخص کل بورس، 840 واحد مثبت شد

فرآوری مواد معدنی در چرخه فولاد نیازمند حمایت است

فراخوان سازمان بورس برای تدوین پیش‌نویس «دستورالعمل آموزش و گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه»

فراخوان عمومی جهت اعلام نظر در خصوص «دستورالعمل آموزش و گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه»

بهای هر انس طلای جهانی 2035 دلار شد

الزام ارسال درخواست­‌های انتشار اوراق مرابحه و اجاره از طریق سامانه «ناب»

بررسی مشکلات و چالش‌های «صنعت فرآورده‌های نفتی پالایشی»

کاهش تورم فصلی تولید در پاییز امسال

قرارداد 14 میلیارد دلاری توسعه میدان‌های نفت و گاز امضا می‌شود

تصویب مولد سازی دهها فقره املاک دولتی

صرفه‌جویی 100 میلیارد دلاری با بهینه‌سازی مصرف سوخت

کاهش تورم با حرکت سرمایه به سمت بازارهای مولد

عقب‌نشینی بزرگ وال استریت

مراقب فعالیت‌های غیرمجاز بورسی در فضای مجازی باشید

روز کم نوسان تالار شیشه‌ای

رشد 2.9 درصدی اقتصاد جهانی در سال 2024

طلای جهانی درجا زد

رویداد «کشف باگ جایزه‌دار»، آغازی برای شناسایی باگ‌های امنیتی سامانه‌ها

جلسه بررسی روند اجرایی برگزاری مجمع شرکت «سرمایه‌گذاری استان زنجان» تشکیل شد

آموزش سهامداری بلندمدت باید نهادینه شود

قوانین سختگیرانه برای انتصاب مدیران بورسی ادامه یابد

نخستین کمیته علمی رویداد صنعت مالی ایران آغاز به کار کرد

وراث سهام عدالت آگاه باشند/ 10 اسفند، فرصت تازه برای دریافت سود متوفیان

وراث سهام عدالت آگاه باشند/ 10 اسفند، آخرین فرصت برای دریافت سود متوفیان

درج نماد ششصد و دوازدهمین شرکت در بورس تهران

راه‌اندازی پساب در بورس انرژی در آینده نزدیک

سقف‌های معافیت مالیاتی در سال 1403 برای فعالان اقتصادی افزایش می یابد

چهارصد و دوازدهمین جلسه هیات واگذاری برگزار شد

تحلیل بلندمدتی قیمت سکه

بورس‌های اروپا مثبت شدند

اضافه شدن یک کارگزاری جدید به فرابورس

توسعه زنجیره‌های ارزش بخش نفت و گاز با توسعه فناوری‌ها

حفاری‌های اکتشافی به 456 هزار متر تا پایان سال

رشد 1454 واحدی شاخص هم وزن

تامین نقدینگی صنعت برق با همکاری دولت با بخش خصوصی

ضوابط جدیدی برای برخورداری صادرکنندگان از معافیت‌های مالیاتی

سوت زنی، راهکار ویژه برای پیشگیری از فساد

سوت زنی، راهکاری مناسب برای پیشگیری از فساد

نخستین رویداد «کشف باگ جایزه‌دار» در بازار سرمایه برگزار می‌شود

© - www.bazarearya.ir . All Rights Reserved.

چاپ ایرانیان کمپانی