بازار آریا

آخرين مطالب

مسکن

جزئیات تغییر قیمت در بازار مسکن/ تورم ماهیانه مسکن ۸ درصد افت کرد

بازار آریا - افزایش قیمت مسکن برای خانوارهای ایرانی در خرداد امسال در مقایسه با خرداد سال گذشته نزدیک به ۳۲ درصد بوده است و در مقایسه با یک ماه گذشته نیز ۲.۳ درسرصد افزایش داشته است. این آمار نشان می‌دهد تورم ماهیانه مسکن ۸ درصد افت داشته است.

بخشنامه تسهیلات ودیعه مسکن به بانک‌ها ابلاغ شد؟

بازار آریا - گزارش میدانی که در ادامه می‌آید نشان می‌دهد که با گذشت چهار هفته از دستور دولت بر پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن، بانک‌ها می‌گویند هنوز بخشنامه‌ای دریافت نکرده‌اند.

نرخ بازار مسکن در تهران چقدر است؟

بازار آریا - در شرایطی که تورم عمومی از ۵۲ درصد عبور کرد، میزان رشد سالیانه قیمت مسکن در شهر تهران ۲۶ درصد بود که دقیقا نصف میزان افزایش تورم محسوب می‌شود.

گزارش مرکز آمار از تورم بازار اجاره/ کرایه در خرداد چه روندی داشت؟

بازار آریا - مرکز آمار، گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده در خرداد ١۴٠١ را منتشر کرده و بر اساس آن، روند تورم ماهانه، نقطه‌ای و سالانه در بخش اجاره مسکن در سطح کشور و مناطق شهری و روستایی تفاوت‌‌هایی داشته است.

خانه‌های لوکس فقط ۲۷ میلیون مالیات پرداختند!

بازار آریا - وزیر اقتصاد موانع اخذ مالیات از خانه‌های لوکس را نبود ضمانت اجرایی در روند این زمینه می‌داند. عملکرد دو ماهه سازمان مالیاتی در سال جاری نشان می‌دهد که فقط ۲۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان از خانه‌های گران قیمت مالیات گرفته شده است.

طرح جدید مجلس برای دخالت در بازار اجاره/ ضمانت اجرا دارد؟

بازار آریا - نمایندگان مجلس، صبح امروز یکم تیر کلیات طرح دوفوریتی کنترل و ساماندهی اجاره املاک مسکونی به تصویب رسید. اما جزئیات این طرح چیست و در مرحله اجرا چه مشکلاتی پیش رو دارد؟

تحویل ۶۰ هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال

بازار آریا - مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید رویکرد دولت سیزدهم را مسئله مسکن مهر دانست و اعلام کرد بر اساس مصوبات اخیر شورای برنامه‌ریزی استان تهران به دنبال آن هستیم که مسئله قیمت تمام شده مسکن در «پرند» و «پردیس» برای پیمانکاران مشخص شود.

سقف افزایش اجاره‌بها به تایید سران قوا رسید

بازار آریا - در حالی که گزارش‌ها نشان می‌دهد که میانگین اجاره در تهران به ۹.۵ میلیون تومان رسیده، سقف افزایش اجاره‌بهاء به تصویب سران قوا رسید.

هزینه خرید اوراق تسهیلات مسکن چقدر شد؟

بازار آریا - بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق تسهیلات مسکن نشان می‌دهد که هر برگ اوراق وام مسکن در فروردین و اردیبهشت و خرداد سال گذشته به ترتیب ۱۳۸ هزار و ۶۰۰، ۱۴۰ هزار و ۸۰۰ و ۱۳۹ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت دارند.

شرکت بخش خصوصی در طرح نهضت ملی مسکن

بازار آریا - به گفته وزیر راه‌وشهرسازی تاکنون بالغ بر پنج میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در طرح نهضت مسکن ملی ثبت‌نام کرده‌اند. کار پالایش بیش از یک میلیون نفر از این متقاضیان نیز انجام شده است.

آخرین قیمت اوراق وام مسکن

بازار آریا - بررسی‌ها نشان دهنده این است که هزینه اوراق وام مسکن نسبت به هفته گذشته کمی رشد کرده است.

تفاوت نسخه جدید مسکن ویژه تهران با نسخه اول

بازار آریا - همزمان با اجرای طرح مسکن مهر که از نیمه دهه ۸۰ در کشور آغاز شد، طرح ساخت مسکن ویژه در یک زمین متعلق به دولت در شهر تهران نیز اوایل دهه ۹۰ اجرایی شد.

سرمایه‌گذاری ویلا در شمال سودآور است یا نه؟

بازار آریا - آمارها نشان می‌دهد صدور پروانه ساخت در شمال ایران از تهران پیشی گرفته است. اما خرید ملک و ویلا در شمال کشور در چه وضعیتی قرار دارد و به‌عنوان سرمایه‌گذاری تا چه اندازه می‌تواند سودآور باشد؟

اختصاص زمین برای ساخت خانه‌های ویلایی

بازار آریا - وزیر راه و شهرسازی خبرداد: در شهرهایی که سکونت غالب مردم در خانه‌های یک طبقه است زمین برای احداث خانه‌های ویلایی واگذار می‌کنیم.

خبر جدید برای متقاضیان وام ودیعه مسکن

بازار آریا - استعلام افراد واجد شرایطی که برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن ثبت نام می‌کنند ظرف ۲۴ ساعت توسط وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شوند.

اجاره در تهران و مناطق شهری چقدر افزایش یافت؟

بازار آریا - گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در تهران (اردیبهشت ۱۴۰۱)، نشان می‌‌دهند که تورم نقطه‌ای اجاره در دومین ماه سال افزایشی بوده است.

کاهش ساخت مسکن در تهران و افزایش آمارها در شمال/ ۲ سیگنال جدید به بازار چه می‌گویند؟

بازار آریا - آمارهای رسمی در مدت اخیر، دو سیگنال را درباره بخش عرضه، به بازار مسکن ارسال کرده‌اند؛ نخست روند صعودی در صدور پروانه‌های ساختمانی و دیگری کاهش تعداد پروانه‌ها در تهران و افزایش آنها در شمال کشور. این سیگنال‌ها چه پیامدی برای بازار دارند؟

۲ میلیون متقاضی نهضت ملی مسکن، پول ندادند

بازار آریا - مشاهده آخرین آمار ارائه شده نشان می‌دهد که از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار متقاضی واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن، ۲۸۱ هزار نفر به حساب خود پول واریز کرده‌اند. یعنی چیزی حدود یک هشتم افراد آورده اولیه خود را واریز کرده‌اند.

کف قیمتی مسکن در پردیس/ آپارتمان در پردیس چند؟

بازار آریا - افزایش انتظارات تورمی در مدت اخیر باعث شکل‌گیری روند صعودی در بازار مسکن شده است. منطقه پردیس نیز به‌عنوان محدوده‌ای که در سال‌های اخیر مورد استقبال قرار گرفته است جدا از این قاعده نیست. یکی از فعالان بازار ادعا می‌کند قیمت‌ها از ابتدای سال، تا ۴۵ درصد افزایش داشته است.

۲۰۰ ساختمان مشابه متروپل در حال ساخت است

بازار آریا - دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان از ساخت ۲۰۰ واحد مشابه متروپل خبر داد و گفت: در صنعت ساختمان و احداث کشور هیچ چیزی سرجای خودش نیست.

واکنش‌ها به آغاز نام نویسی وام ودیعه مسکن/ به این پول نیاز داریم اما راه حل نیست!

بازار آریا - همزمان با آغاز نام نویسی از متقاضیان وام ودیعه مسکن سال ۱۴۰۱ در سامانه جامع وزارت راه و شهرسازی، گروهی از مخاطبان تجارت نیوز به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پیرامون شرایط اعطای این تسهیلات پرداختند.

ثبت‌نام وام ودیعه مسکن آغاز شد+ لینک ثبت‌نام

بازار آریا - ثبت‌نام وام ودیعه مسکن از فردا ۱۲ خرداد ماه آغاز می‌شود. وامی که به مستاجران این امکان را می‌دهد که بین ۴۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات اجاره مسکن دریافت کنند. جزئیات وام ودیعه مسکن چیست؟

ثبت نام وام مستأجران به‌زودی

بازار آریا - وزیر راه و شهرسازی گفت: بین ۴۰ هزار تا ۷۰ هزار میلیارد تومان برای ودیعه مسکن برای دهک‌های پایین پیش‌بینی کردیم که به زودی مردم می‌توانند در سامانه ثبت نام کنند و قابل پرداخت است.

آغاز ثبت‌نام وام ودیعه مسکن از ۱۲ خرداد

بازار آریا - از روز ۱۲ خرداد سال ۱۴۰۱ نام‌نویسی از متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن سال ۱۴۰۱ آغاز می‌شود. متقاضیان باید از طریق سامانه وزارت راه و شهرسازی برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

ایران در حوزه علم ساختمانى جزو ۵ کشور اول جهان است

بازار آریا - سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به اینکه هزاران ساختمان مانند پلاسکو داریم گفت: اما چنین علم و دانشی اجرا و پیاده‌سازی نمی‌شود، آمار می‌گوید ۳۰ درصد هزینه‌ها برای اسکلت ساختمان به کار می‌رود و ۷۰ درصد باقی‌مانده آن صرف هزینه‌های دیگر می‌شود.

واکنش‌ها به ساخت شهرهای جدید تهران/ «شهرهای ساخته شده را کامل کنید»

بازار آریا - مطالعه برای احداث سه شهر جدید فردوس، خوارزمی و اعتمادیه در اطراف تهران آغاز شده است. شهرهایی که گفته می‌شود با معیارهای شهرسازانه بنا می‌شود. اما برخی می‌گویند هنوز شهرهای جدید قبلی کامل نیست و باید این شهرها در اولویت تکمیل قرار گیرد.

هتل آسمان شیراز «متروپل» دیگری است؟

بازار آریا - برخی از معماران و مهندسان ساختمان استان فارس معتقدند در شهرهای دیگر کشور از جمله شیراز «متروپل»‌های زیادی وجود دارد که هر آن می تواند تراژدی‌های دیگری را رقم بزند.

مخالفت با وام مسکن ۷۰۰ میلیونی

بازار آریا - مدیرعامل بانک مسکن گفت: شورای پول و اعتبار با افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن برای زوجین تهرانی به ۷۰۰ میلیون تومان موافقت نکرد و در حال حاضر این تسهیلات با همان سقف های قبلی اعطا می‌شود.

فروش کمتر از ۳۰ درصدی مسکن نوساز در تهران

بازار آریا - بررسی‌‌ها و تحقیقات میدانی از تازه‌‌ترین وضعیت بازار معاملات مسکن شهر تهران در مصرفی‌‌ترین مناطق پایتخت نشان‌دهنده عرضه بسیار محدود واحدهای مسکونی نوساز به این بازار است.

هزینه ۱۲۴ میلیون تومانی برای خرید وام مسکن

بازار آریا - قیمت هر برگ تسهیلات مسکن همچنان در حال افزایش است و چنانچه یک زوج متاهل ساکن تهران خواهان خرید این اوراق باشند، باید بیش از ۱۲۴ میلیون تومان هزینه کنند.

وام مسکن ۷۰۰ میلیون تومانی چه پیامی برای بازار دارد؟

بازار آریا - وزیر راه و شهرسازی در روزهای اخیر از پیشهاد وام مسکن ۶۰۰ یا ۷۰۰ میلیون تومانی گفته است و برخی رسانه‌ها از تصویب افزایش تسهیلات این حوزه خبر داده‌اند. اما وام مسکن ۷۰۰ میلیون تومانی چه پیامی برای بازار دارد و آیا می‌تواند از مصرف‌کننده واقعی حمایت کند؟ یک کارشناس معتقد است این رقم می‌تواند سیگنال افزایشی به بازار ارسال کند.

آینده بازار زمین بهتر است یا مسکن؟

بازار آریا - داده‌های جدید نشان می‌دهند سطح قیمت زمین‌های مسکونی و قیمت آپارتمان‌ها و املاک کلنگی در اواخر سال گذشته به هم نزدیک شده است. ممکن است این روند بازار فعالان عرصه ساخت‌وساز را باز هم به سمت این بازار بکشاند.

خبر جدید درباره نهضت ملی مسکن

بازار آریا - وزیر راه و شهرسازی گفت: در نهضت ملی مسکن هدف اصلی صرفا خانه‌سازی نیست بلکه شهرسازی است.

ثبت نام وام ودیعه مسکن آغاز می‌شود؟

بازار آریا - ستاد تنظیم بازار در جلسه امروز دولت برای سال ۱۴۰۱، سقف اجاره مسکن را در سراسر کشور تعیین کرد. احتمال دارد پس از این تصمیم گیری تکلیف نام نویسی از متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن روشن شود.

چقدر طول می‌کشد یک ایرانی خانه‌دار شود؟

بازار آریا - با احتساب میانگین قیمت خانه و درآمد سالانه در سال ۱۴۰۱ شاخص طول انتظار برای خانه‌دار شدن در حال حاضر مشخص شد. برای دریافت جزئیات این خبر را دنبال کنید.

ساير مطالب

پاسخ به 8 سوال متداول پیرامون واریز کمک معیشتی

خاکستر چندگانگی؛ ویروس آتی

پدری که قلبش را می‌فروشد؛ گزارشی تکان‌دهنده از فروش اعضای بدن در ایران!

برنامه دولت برای یارانه نان

کارگردان انتظارات تورمی

نبض معاملات مسکن تندتر می‌شود؟

چگونه واسطه ها از بازار سیمان حذف شدند

اختصاص سهام عدالت به جاماندگان چقدر جدی است؟

مقایسه قیمت مسکن در گران‌ترین و ارزان‌ترین مناطق تهران

همه چیز درباره فروش اقساطی خودرو

تشدید حملات سایبری به ایران؟

چالش های بانکی کشور، از تورم تا فساد/ اصلاح نظام بانکی کلید می خورد؟

تقلب در بازار ادویه‌جات

حد مجاز ورود و خروج اسکناس خارجی

خبر جدید درباره افزایش حقوق بازنشستگان در 1401 / کف حقوق‌ها 5 میلیون تومان

آینده مسکن از نگاه غول‌ها

این همه ریخت‌وپاش؛ چرا؟

تسهیل «اعتباردهی» با «اعتبارسنجی»

وعده طلایی به تجار

التهاب هسته سخت تورم؟

ممنوعیت واردات خودرو؛ مسئله کجاست؟

بعد از افزایش کرایه تاکسی ، نوبت تاکسی های اینترنتی شد؟

افشاگری بی سابقه از ابربدهکاران

مسیر مکمل حذف امضاهای طلایی

صعود بورس چه تاثیری روی ارزش سهام عدالت گذاشت؟

عرضه بلوک‌های مدیریتی سرخابی ها به کجا رسید؟

بزرگترین اختلاس‌های ایران؛ از محمدرضا پهلوی تا خاوری

دولت با جدیت بدنبال برنامه ریزی برای انجام "سفر ارزان" است/ گردشگری دریایی و ورود مسافران به تمام جزایر خلیج فارس تسهیل شود

همکاری سازمان بازرسی کل کشور و شهرداری تهران در صیانت از حریم پایتخت

موضع گیری های متفاوت در مورد ارز ترجیحی؛ ارز ترجیحی دارو حذف شده؟

هفت فرمان مهم رئیس‌کل بانک مرکزی به مدیران‌عامل بانک‌ها

هزینه 4 شب اقامت در هتل های مسقط عمان چقدر است ؟ + جدول

رشد 136 درصدی قیمت برنج در سال 1400

افزایش یارانه در سال 1401 تایید شد/ چه کسانی مبلغ بیشتری دریافت می کنند؟/ ویدئو

فقط 2 هزار نفر مالیات خودرو لوکس دادند/ مالیات امسال خودروهای لوکس چند؟

آیا کیفیت آب‌های بطری‌شده، قابل قبول است؟

ماجرای گوجه‌سبز 4 میلیون تومانی در تجریش؛ این گوجه‌سبزها از کجا آمده است؟

آمار تکان‌ دهنده از سفره ایرانیان/ 7 دهک جامعه در معرض سوءتغذیه هستند؟

کارنامه حراج اوراق در سال 1400

میانگین سن بازنشستگی، 51 سال/ میانگین حقوق، 7.1 میلیون تومان

در اقتصاد 1400 چه گذشت؟

طرح صیانت در دو سناریو

دیپلماسی برجامی در ایستگاه مسکو

نگاه مردم به وضعیت اقتصادی 4 سال آینده

نبض معاملات شب عید بازار مسکن

مگااینفلوئنسرها در تور مالیات/ ویدئو

بازار کم‌رونق پوشاک شب‌عید

ماجرای پیامک مالیاتی جدید چیست؟

خارج نشینان هم سود سهام عدالت می گیرند؟

بازار خودرو در یخبندان معاملاتی

واکنش بازار مسکن به خبر‌های برجامی

تقویت تقاضا با افت کرونا

پایان 4200 در پایان 1400

کنترل قیمت گوشت قرمز شکست خورد؟

قیمت لاستیک موتورسیکلت در بازار

از برنج ایرانی کیلویی 65 هزار تومان تا گلابی نصف قیمت بازار

بانک‌ها؛ متهمان احتکار خانه‌های خالی

سه مسیر ورود خودروهای خارجی

بیشترین تسهیلات بانکی به کدام بخش رسید؟

سربازی رفتن، این‌قدر سخت است؟

جذابیت نفت ایران در میانه جنگ و تحریم

فرصت جدید مهاجمان برای توزیع بدافزار

جهش تا 9 درصد تورم استانی خوراکی ها در بهمن

کارنامه یازده‌ماهه تجارت خارجی

تدارک بازیگر جدید واردات خودرو

اجاره روزانه خودرو، از مازراتی تا پراید

بررسی بیش از 25 سال همکاری مشترک اقتصادی ایران و قطر

خرید خودروی صفر با 85 میلیون!/ شرایط خرید چیست؟

راه و رسم تازه و باورنکردنی برای کسب درآمد

قیمت مانتوی مناسب فصل بهار

روز سبز بازارهای داخلی

کاهش ارتفاع سه حسگر تورمی

قیمت دلار پس از توافق چه می‌شود؟

آغاز مذاکرات مشتریان قدیمی برای ازسرگیری واردات نفت ایران